Autor Tema: Odnos PG-a i VG-a u vašim bazama  (Pročitano 1748 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odnos PG-a i VG-a u vašim bazama
« Topic Start: Novembar 30, 2016, 11:55:06 posle podne »
Koji je odnos PG-a i VG-a u bazama koje koristite?

Ja se upravo smorio kao labud. Već duže vreme sam koristio baze na čistom VG-u, bio sam tada na nekih 30% PG-a i počeo da mi smeta, grlo me grebe i suši se... Probam malo tečnosti na VG-u, problemi nestali i ja ostanem na toj bazi. Međutim, ona je smor na kvadrat, em što pravi previše dima pa sve oko sebe zamastih, em se setam mora sređivati mnogo češće.

Nedavno probam Gothic seriju koja je na 80% VG-a, ide mi bez problema, oduševim se. Navučem tonu tečnosti na toj bazi, napravim i neke druge ukuse na istoj... Već neko vreme se loše osećam, premoren sam najstrašnije i pao mi imunitet. Muči ne nos i sitni kašalj par puta dnevno. Tako već već par nedelja i nikako da stane.
Danas je katastrofa, ubi me kašalj ceo dan. Sad mi došlo do života, kako povučem dim tako kašljem minut-dva. Menjam tečnosti, menjam setape i uređaje, nema vajde. Nema potrebe da naglašavam da su mi svi setapi "normalni", m2l i ne preko 13W.

Od muke dohvatim drugi atomizer i sipam neki Custard na čistoj VG bazi, evo skoro sat vremena klizi kao mleko bez da sam se zakašljao. Pa majku mu, zar ću opet ići na VG ali ovaj put zato što moram  :glavauzid

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže tomican

• Senior vaper
  • Eh, al se nekada dimilo!
Odg: Odnos PG-a i VG-a u vašim bazama
« Odgovor #1: Decembar 01, 2016, 12:35:38 pre podne »
Pa pitaj nikolica015, kako se on "izlecio".
Ajd budi musko.
Morao sam i ja da smanjim PG, ubi mi grlo, pre par meseci, mleko, negro, i opravih se.
Sada ide 50/50 ali dodje nekada trenutak da sa nekom aromom ubija grlo.

Van mreže Betrayer

• Senior vaper
« Odgovor #2: Decembar 01, 2016, 12:51:23 pre podne »
Ja sam jedini izrod na ovom svetu kome smeta većinski VG.
Do 70% još i mogu da ga istolerišem, sve preko toga i odlazi grlo u out. Ako nastavim i sledeći dan, razbolim se. Do duše d2l, ali 18.5W
Inače m2l 50:50, d2l 40:60 u korist VG.

P.S. A kad krene grlo da me zeza, sipam u kayfun 50% tečnost 50:50 i dodam 50% čistog PG (cca 75:25 PG:VG ispadne) i sutradan kao nov.

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #3: Decembar 01, 2016, 01:30:57 pre podne »
Probala sam da spustim na 75/25 u korist VG  ali nekako nije islo i vratila na 80/20 mada je neznatna razlika
ali sam povecala zimsku varijantu vode na ukupnu 8% , zahladilo a na malim watazama teze vuce

Van mreže nikolic015

• Senior vaper
  • Gljive i budale se ne seju...
« Odgovor #4: Decembar 01, 2016, 05:21:44 pre podne »
Pre neki dan sam pravio tecnost i probam 10mil 70/30 vg/pg odra me sacuvaj boze.
Posle toga napravim celu kolicinu na 90/10 vg/pg i sad je ok,mogao sam mozda 80/20 zbog dima al mislim da nebi bilo drasticne razlike.
Za mene Pg jok ^-^

Van mreže Raka1971

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #5: Decembar 01, 2016, 07:42:45 pre podne »
Za sada mi ne smeta PG  tako da moji mixevi idu u odnosu PG:VG od 60:40 do 20:80. Najčešće je odnos 50:50  u "duvanskim" mixevima za m2l na niskim watažama i 30:70 u voćkicama i kremovima za d2l na većim snagama. Trenutno u rotaciji Shade i S'Camel na 60:40 i Unikorn Milk i Dream Island na 20:80.

Van mreže uketic-paric

• Senior vaper
« Odgovor #6: Decembar 01, 2016, 09:30:29 pre podne »
Koristio sam 50-50 odnos baze ali trenutno eksperimentišem imam i mikseve na 100% vg.Ubija me neki kašalj, alergija,zapušen nos mesecima,  na avamus  spreju sam trenutno.
Imunitet zbog stresa i premorenosti pao tako kažu lekari.
Koristim oko 10dana 100%vg mikseve iskreno nisam primetio veliku razliku(u odnosu na 50-50) ,osim da laganije klizi kroz grlo.
Nemogu da dućkam baš stalno u ovakvom stanju, mnogo sam smanjio jer mi ne prija.
Moguće je i vrlo verovatno da nema veze sa ecig ni odnosima pg vg sem što mi za nijansu više prija tečnost na većinskoj Vg bazi trenutno.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2016, 09:34:50 pre podne uketic-paric »

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #7: Decembar 01, 2016, 10:13:41 pre podne »
Moje su sve tecnosti na 50-50 i za sad nemam problema.

Jedino sto sam primetila je da su svi oko mene bolesni od nekog virusa i to nedeljama. Boli ih grlo i kaslju i sline najstrasnije i nemaju neku temperaturu. Mozda je to slucaj i kod tebe. Tako da ja mislim da taj tvoj problem i nema bas neke veze sa e-cig. Probaj spinovano mleko ili da spinujes secer sa vodom - to je odlicno za kasalj u ovim zimskim mesecima. Toplu rakijicu ili vino sa secerom  ti nebih bas preporucila da se nebi navukao na to ali kazu da u zimskim mesecima i to pomaze za kasalj.  ::namig

Za imunitet ceo limun iscedi i izmesaj sa kasikom meda bez vode i to koristi pola sata pre jela. Koristi najmanje 5 dana jednom dnevno. Za to kazu da je najefikasnije za jacanje imuniteta. Ja to povremeno koristim i za sada odolevam ovom virusu.

A mozda je i vreme da smanjis procenat nikotina....
egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #8: Decembar 01, 2016, 10:35:26 pre podne »
Nije nikotin ni virus, evo jutros sam probao sasvim drugu tečnost ali isto 80-20 i posle pola sata me ubi kašalj. Sipam Shade na VG-u, od prvog dima klizi kao mleko.
Dakle, došlo vreme da se PG i ja rastajemo :)
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2016, 10:46:57 pre podne Shaka Zuluf »
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #9: Decembar 01, 2016, 12:37:22 posle podne »
Pa dok ste parili normalno nista vam nije falilo
kad ste presli na sulundare malo malo, neki djavo  ::namig

Van mreže NesaPA

• Senior vaper
« Odgovor #10: Decembar 01, 2016, 12:55:20 posle podne »
50/50 pg/vg
60/40 pg/vg
nikotin: 6mg
Potrošnja ~3ml/dan
Pivo/voda 3/1
 :-)

Van mreže UG22

• Novajlija
  • *
« Odgovor #11: Decembar 02, 2016, 07:43:12 posle podne »
Auuuu koliko volite vg ili koliko vam prija. Kod mene 70%pg-30%vg, ide nesmeta mi, jedino manje dima taman toliko da u svakodnevnici medju ljude nepravim oblake :)

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #12: Decembar 02, 2016, 08:10:21 posle podne »
Probao sam 60 - 70 % VG, ne sviđa mi se uopšte, smanjuje ukus/TH, slatko je, nekako je sterilno suvo, ne prija..
Koristim minimum 50 % PG (baza + sirovina) - na to još ide aroma (PG), voda po potrebi, a VG na kraju ; znači malo više PG -a, i to mi je najbolje već duže vreme. Pišem 50/50, ali je u stvari ~55 - 45 ;) Zimi 60/40. :)

Sony Xperia ZR
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2016, 08:17:51 posle podne Robert »