Autor Tema: E-cigarete vremeplov  (Pročitano 1003 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
E-cigarete vremeplov
« Topic Start: Novembar 06, 2016, 12:29:25 posle podne »
Upravo radim veliko spremanje stana, mali sotona je toliko porastao da je vreme da dobije svoju sobu (iliti da je izolujemo u istu :D).
Našao sam tonu nekih starih stvari vezanih za e-cigarete, pa ću kačiti slike čisto da neki mladji vide kako je to nekad bilo.

Isto tako, ako neko od vas ima slike neke svoje baš stare opreme koju je vreme pregazilo, slobodno neka kači. Biće interesantno da se podsetimo tih vremena :)

Elem, da li neko zna šta je ovo i čemu je trebalo da posluži? Naravno, ne mislim na primarnu funkciju opisanu na etiketi.

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže chikavili

• Vaper!
Odg: E-cigarete vremeplov
« Odgovor #1: Novembar 06, 2016, 12:59:02 posle podne »
Nije valjda fiber za ego T/C? :D

Van mreže nikolic015

• Senior vaper
  • Gljive i budale se ne seju...
« Odgovor #2: Novembar 06, 2016, 01:08:16 posle podne »
Jes fiber oca mu ...

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #3: Novembar 06, 2016, 01:15:13 posle podne »
Trebao je da posluži za eGo-T, ali jbg nije :D

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #4: Novembar 08, 2016, 11:45:05 pre podne »
Filter platno sa prve slike je trebalo da posluži kao zamensko za ketridž 510 elektronske cigarete. 510 model je imao atomizer koji na vrhu ima most od čelične mrežice, poput ručke na korpi od pruća. Ovaj most se naslanja na sundjer u ketridžu koji je natopljen tečnošću.
Ovo filter platno je trebalo da bude zamena za ono koje dolazi fabrički, ali su oba radila katastrofalno.
Probao sam i neku hvaljenu modifikaciju, gde se u taj ketridž ubaci mali feder od hemijske olovke, kako bi pritiskao sundjer i poboljšao narapanje. Takodje bez uspeha.

Kanapče sa druge slike je neki silica pronadjen u prastaroj radnji za termo opremu i šporete, negde ispod Brankovog mosta. I nakon par kuvanja je i dalje tvrd kao kamen, da koga njime ošinem na mestu bih ga onesvestio :D
Nije otporan na plamen i kapilarnost mu je mizerna, dakle potpuno je neupotrebljiv.

Sad verovatno zvuči nestvarno, ali jedan od glavnih problema je bio upravo materijal. Reparacija atomizera je bila nemoguća misija, prvo ti ketridži čije sundjere smo menjali ovim gore filter platnom (ili napom za akvarijume) a onda kliromizeri i eGo-T atomizer gde je trebalo smisliti zamenu za silikonski fiber.
Na CE2 kliromizeru bi se uradio dry burn pa fiber povukao neki cm u stranu, tako brkovi postanu nejednake dužine ali se ispod grejača nadje čist fiber. Na eGo-T su se prve zamene za fitilj pravile od kesice za Lipton čaj u obliku tetrapaka, jer je ona navodno porozna i vatrostalna :D

http://www.liptontea.com/product/detail/141515/blueberry-pomegranate-white-tea

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #5: Novembar 08, 2016, 12:10:44 posle podne »
Evo još nekoliko slika stare opreme :D
Baterije nisam slikao jer je njihov oblik dugo ostao isti, pa svi znaju kako izgledaju tanke (510) i eGo baterije. Slikao sam samo atomizere (kartomizere) koje sam imao ili koristio.

- eGo kartomizer, ceo je od plastike i iz jednog dela. Skine se deo sa vrha usnika pa se kroz spolja skrivenu rupicu tečnost natoči lagano u taj porozni materijal koji ispunjava unutrašnjost. Kapacitet nepoznat, navodno 3-4ml.
- ketridž za 808 model, koristio sam ga zbog usnika i velikog ketridža na nekom od prvih RBA atomizera
- fitilji za iMist atomizer, na žalost premali za eGo-T pa me ipak nisu spasili motanja i reparacije.

Model koji je doneo prekretnicu, lak za korišćenje a aroma sjajna. Ovaj kartomizer je nazvan "Clearomizer CE2"  jer mu je telo providno (Clear). Punio se preko iglice u gumi ispod usnika, vidi se na nekoj od donjih slika kako je to izgledalo kod njegovog gigantskog brata. Kapacitet je valjda bio 1.2ml.
CE3 je ovo crno na slici, naslednik CE2. Slična priča ali je grejač bio dole. Pravio ih je Mikrocig, tada ozbiljan igrač.

Neki od karto/klirova koji su se pojavili kad je talas krenuo:
- Giantomizer, velika verzija CE2, kompletan fijasko
- G4, najgori ikada, donji grejač i nestvarno tanka plastika koja se topila kako se greja" zagreva
- ECHO kartomizer, lep i konstantan rad, u to vreme uz Boge najtražniji kartomizer

« Poslednja izmena: Novembar 08, 2016, 12:15:08 posle podne Shaka Zuluf »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #6: Novembar 08, 2016, 03:33:36 posle podne »
eGo-T tip A (konusni oblik) i tip B (oblik valjka), u tom momentu zaista revolucionaran proizvod. Tečnost se držala u lako izmenljivim tankovima, do danas niko nije izmislio uredjaj koji se tako lako u hodu dopunjuje.
Ispod su plastični poklopci za tank, menjali smo ih nakon odredjenog vremena kad stari oblajznu. Posle su izbacili silikonske poklopce, e to je bila pesma ;)

Malo naprednija oprema: prvi popularni DIY baterijski box mod pod nazivom Nikostick. Pokretala ga je jedna opcija 14500 baterija, u to vreme je bio interesantan uredjaj.

Line genezis atomizer, kupljen u preorderu iz Hrvatske, radili ga Van & Del u kooperaciji. Interesantan je kao prvi eGo genezis atomizer i zbog vrlo praktičnog načina punjenja. Rupa za punjenje je u navoju kape, pa je šansa da procuri drastično smanjena.

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #7: Novembar 08, 2016, 03:43:40 posle podne »
Sad verovatno zvuči nestvarno, ali jedan od glavnih problema je bio upravo materijal... a onda kliromizeri i eGo-T atomizer gde je trebalo smisliti zamenu za silikonski fiber.
Samo zbog toga sam inicijalno i prestao da koristim ego-T i presao na klirove

Jedino sto nikada nisam koristio su bili kartomizeri. Uleteo sam u eru ego-T koji je stvarno bio revolucionaran :)

Van mreže nikolic015

• Senior vaper
  • Gljive i budale se ne seju...
« Odgovor #8: Novembar 08, 2016, 04:58:37 posle podne »
A sto od svega toga ne napravis neku vrstu muzeja opreme za parenje,verujem da bi mnogi iskusniji clanovi mogli pronaci ponesto sto je za to vreme bila top oprema ili neki dobar diy.
Gde god da izlozis nesto tako u vremenu daleko iza nas bice svima zanimljivo :doubleup

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #9: Novembar 08, 2016, 05:34:41 posle podne »
Muzejska postavka je trenutno u kutiji koja stoji u mom ormanu. Sve drugo zahteva prostor, pažnju i novac. Svakako, jednog dana možda bude prilike da se sve lepo sredi i izloži :)

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #10: Novembar 08, 2016, 09:27:59 posle podne »
Shaka me natera da prekopam fioke. Ali skoro nista mi nije ostalo. Sve baterije i dosta klirova sam podelila. jedino sto cuvam a to je ovaj aCab i beli i srebrni eGoC i nesto potrebnih delova za iste, a za crni nesto se ne secam sta se desilo.

Baterije u to vreme su bile crne ili srebrne sto me uzasno nerviralo pa sam morala stalno da ih uvijam u neke folije. Na zalost, nemam vise ni jednu iz tog perioda a slike ne mogu da pronadjem. Jedina slicica koju imam je ova

Moracu da prekopam sve slike po starim telefonima da vidim imam li nesto od stare pocetnicke opreme.
egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #11: Novembar 08, 2016, 10:08:52 posle podne »
Evo uspela sam da iskopam moje baterijice. Proslo skoro 4 godine od tada....
Na prvoj slicici je i moja prva cigareta - umbrelina sa ako se nevaram Ce3 kartomizerom koji je naravno bio malcice oblepljen da se bas ne providi.

Najduza baterija na slici je joyetch twist od 1000 - prava batinica, ali kada sam je uvila u ovu plavu sarenu foliju niko nije mogao da veruje da je to ta baterija. Nekako je izgledala manja. Ecab mala elegantna baterija koja pod duzini je skoro ista kao twist od 1000.

« Poslednja izmena: Novembar 08, 2016, 10:13:00 posle podne jasmina »
egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #12: Novembar 09, 2016, 01:15:53 pre podne »
Sećam se ovih tvojih baterija, bila si pionir u tjuningu iliti friziranju vejp opreme. Nekada su stvarno gotovo svi uređaji bili crni ili sivi, i kod nas u ponudi gotovo i da nije bilo drugih boja sve dok se kolegina žena nije uključila pa počela sa zamerkama "a gde je roze, gde je žuta, zašto nema ljubičaste"  ^-^ Ispostavilo se da nekada treba i ženu poslušati, ali to je svakako onaj izuzetak koji potvrđuje pravilo  :rofl