Autor Tema: Problem sa grlom i SS zica  (Pročitano 663 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Clon

• Senior vaper
Problem sa grlom i SS zica
« Topic Start: Jun 06, 2016, 10:11:57 pre podne »
Ja sam do sada pario na Ti, tek sa Cubis atomizerom krenuo da motam SS zicu, pocelo grlo da me boli pre 2 nedelje, prestalo, evo opet pocinje. Pa se setih da je onaj nas sto snima za YT imao problem sa nekom zicom, ali ne secam se kojom. Kaze da prehladi grlo ako pari par tenkova.

Ima li ko slicnih problema, sta uzrokuje to? Sta da radim? :D:D:D

Hvala i prebacite temu ako nije za ovde.... ne znam gde da je otvorim.

I tako.....

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Problem sa grlom i SS zica
« Odgovor #1: Jun 06, 2016, 11:33:05 pre podne »
Vrlo je moguće da ti tip žice ne odgovara, neki vaperi su mi se žalili da im npr Ni žica pravi probleme kakav god setap da naprave.

Ne znam koju SS žicu si koristio. Ja na 0.40 ne mogu da dobijem zadovoljavajući ukus i stalno imam utisak da sam na ivici zagorakisa, pomalo me iritira kad koristim duže. 0.32 mi radi mnogo bolje.

Probaj drugu žicu pa vidi šta će grlo da kaže. Uzmi kantal iste debljine kao taj SS i smotaj isti grejač - biće nekih 50% većeg otpora ali bi trebao slično da radi. Osim ako si to terao na neke preterane snage, tad ova matematika pada u vodu ;)
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže drap

• Senior vaper
"Onaj nas sto snima za YT " na kojeg verovatno mislis se "zove" Betrayer, i da, u jednoj recenziji jeste spomenuo da ima neki problem upravo sa SS zicom, ali nije, koliko se secam, preciznije obrazlozio sta tacno.

I meni se cini da sam primetio neko grebanje u grlu kad upotrebljavam SS, ali ne mogu jos nista sa sigurnocu da tvrdim. Potrebno je da jos dosta ekperimentisem, jer je moguce da problem dolazi samo u nekim kombinacijama i/ili situacijama, na primer samo sa odredjenom debljinom zice, samo na odredjenoj temperaturi, samo na odredjenom atiju, samo sa odredjenom tecnoscu itd itd...dakle nikako se ne bih usudio da generalizujem. Za sada.

Glavno je imati na umu da je SS zica danas u toliko sirokoj upotrebi, da bi sigurno bilo opste poznato da postoji neki ozbiljni problem. Bilo bi zabelezeno i dobro dokumentovano na svim forumima sirom sveta na primer. A nije. Eto samo par izolovanih slucajeva. Zato cu ja na primer sigurno nastaviti da koristim SS - sve dok ne budem bas ubedjen da mi smeta generalno.

Imaj na umu i moguce postojanje nekog perioda privikavanja - mozda. Znaci ako pocne da grebe, ja bih terao dalje (ne savetujem, kazem sta bih samo ja uradio). Jer moguce je da recimo za 10 dana prestane.

(pisano pre Shakinog odgovora, malo se ponavljamo, mrzi me sad da menjam...)

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #3: Jun 06, 2016, 05:29:18 posle podne »
''Onaj sto voli da je na teveju '' ne voli suvu paru na Aspire mini Nautilus .. sve ste pomesali  ^-^
a znam zato sto sam se i ja presla

Pozdrav Bet  :-))  :hello:

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #4: Jun 06, 2016, 05:32:32 posle podne »
Pozdrav  ::caoo
egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)