Autor Tema: Sve o Kayfunu: modeli, setap, poručivanje  (Pročitano 19492 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Sve o Kayfunu: modeli, setap, poručivanje
« Odgovor #510: Mart 11, 2018, 11:02:23 posle podne »
Da ne bi išli u off,mogao bi ako si voljan,da nam napišeš nešto u odgovarajućoj temi o razlici između Kayfun Prime oriđiđi i kopije.Moram da napomenem da sam na Epetite-u zapazio 1,26ohm što znači da je porastao broj namotaja  ::namig

To je standardan setap, 4/5 ili 5/6 namotaja 0.30 kantala oko 2.5mm igle  ;D

Prime sam poručio pre nekog vremena, SXK klon. Pisao sam već da mi isprva nije ostavio neki utisak sve dok nisam probao gore opisan setap i od tada mi je neprevaziđen. Probao sam i Berserkera, Hastur i Siren 2 - nijedan mi se nije nešto dojmio i nisu dogurali dalje od povremene opcije.
Onomad mi @boza reče da je verovatno problem u falš vazduhu koji je kod Berserkera prisutan a nema ga u Mini verziji, tako da ću verovatno i njega probati kad bude prilike.

Prime mi je sada seo što se tiče ukusa, ali je imao neke bube. Tank se teško okretao, nakon punjenja mora da se okrene naopako i odvrne 1-2 kruga inače procuri, a često bi umeo da zagrgolji. Takođe, ako bih ga nosio u torbici dan-dva, obavezan je grgolj nakon što krenem sa korišćenjem.

Oriđiđi Prime daje ukus gotovo identičan ovom klonu. Isti setap i ista tečnost, na dva moda sa istim čipom - razlike nema. Jedino što je ukus na oriđiđi verziji konstantan, nikakvi grgolji niti curenja se ne pojavljuju a tank se vrti maltene jednim prstom.

Razmišljao sam da se otvorim za original i bio vrlo blizu te odluke, jer bi mi pouzdanost značila za uređaj koji ću vrlo verovatno koristiti na duže staze. Tada mi je gumica na SXK klonu počela baš da zapinje, dopizdi mi i krenem da je zamenim. Nađem neku iste debljine i dobro je podmažem pa postavim, ali bude još gore. U očaju probam sa tanjom gumicom, i voila - situacija se promeni  ^-^ Sada mi klon radi kao sat, nijedan grgolj nisam imao za ovih 5-6 dana a tank se okreće možda i lakše nego na originalu.

Ne znam da li me ukenjalo ili sam otkrio dobitnu kombinaciju, zato sam poručio još dva klona (SXK i YFTK) u nadi da će na barem jednom da upali ista fora i tako napravim trajno rešenje.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #511: Mart 12, 2018, 12:42:13 pre podne »
 Super!Ako je isti ukus a može se namestiti da ne curi i da lepo radi,onda se vredi malo potruditi.Iste probleme je imao i moj primerak samo sam ja iskoristio rezervnu gumicu iz kompleta.Sada se tank lako okreće i prestao je da curi i grgolji,jedino što vremenom počinje sve teže da ide pa ga ponovo treba rasklopiti i podmazati gumicu.Predpostavljam da je to greška koja se dešava prilikom sklapanja u proizvodnji jer ga sklapaju na suvo.Inače,primetio sam da se na originalu tank mrda kad se otvori protok tečnosti za razliku od klonova.Verovatno je to razlog što mu prija tanja gumica.Kinez je omašio meru  :-)) Da li se zna od čega je ta tanja gumica koju si upotrebio i da li se može nabaviti?

Od kada sam se rešio tih problema, sasvim sam zadovoljan.Ako ne bude drugog rešenja,poručiću sa FT-a gomilu tih gumica i po potrebi ih menjati.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #512: Mart 12, 2018, 01:22:25 pre podne »
Mislim da sam do sada možda jednom menjao gumice na nekom svom atomizeru, a kako samo koji kupovao tako sam kesicu sa rezervnim gumicama ubacivao u neku kutiju. Sad kada mi je zatrebalo sam je istresao, pa tražio onu koja mi vizuelno odgovara. Imam još jednu takvu u kesici, ali jbg ne znam od koga je ni koje su joj mere  :glavauzid

Ako nađeš pravu meru sa FT-a, kači link.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #513: Mart 12, 2018, 03:17:06 pre podne »
 Od svega što sam našao jedino ovo sigurno odgovara: https://www.fasttech.com/products/3023/10044031/9625157-diy-accessory-pack-for-prime-rta-atomizer-3-pack
 Rekao bih da su to iste kao rezervno pakovanje koje se dobija uz SXK Prime.Probaću da nađem i neke kvalitetnije.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #514: Mart 13, 2018, 12:04:05 pre podne »
 Danas sam se malo zanimao sa gumicama i skinuo mere.

Gumice su približno okruglog poprečnog preseka  1mm .Između srednje i donje je mala razlika u prečniku,srednja je sa unutrašnje strane 12 a donja 11mm.Obe su dosta loše izlivene i imaju nepravilnosti i viškove na spoju kalupa prilikom izrade.Mislim da se može videti na slici a to je i uzrok zašto propušta tečnost.

Pa još kad se dobije ovakva kao ova moja...

...onda lije ko iz.... :kreza:

Da napomenem,ležišta gumica su po 2,5-3mm veća od samog unutrašnjeg prečnika gumica,kako bi čvrsto stojale u ležištu.Ostaje da se nađu kvalitetne silikonske gumice i problem je rešen.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #515: Mart 16, 2018, 12:36:11 posle podne »
Tražiti gumice po raznim vaperskim sajtovima je utopija jer nigde nisu navedene dimenzije.Našao sam gumice na oficijalnom sajtu Svoe Mesto i cena je vrlo prihvatljiva(oko 3€).Međutim,ne šalju van EU a i DHL-om bi to bilo dosta skupo.U daljem tekstu upućuju na distributerske kuće širom EU.To i nije nemoguće nabaviti ako se uzme u obzir da je dobar deo našeg građanstva raseljen po istoj.
 Onda sam se okrenuo alternativi i shvatio da bi to trebalo biti lakše i dostupnije rešenje.U svetu hidraulike i pneumatike se koriste takve gumice.Pri tom su kvalitetne i standardom definisane,između ostalog i po dimenzijama.

Послато са SM-G900FD уз помоћ Тапатока

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #516: Mart 22, 2018, 08:16:47 posle podne »
Dobro veče vajperi! Pisao sam o KF V4 koji mi je stigao onako ofucan sa lošim navojima...sve u svemu i bazu sam uništio. Međutim,lik (član ovog foruma) sa kojim sam i menjao za taj ofucani KF V4 je ispao i više nego pošten i korektan pa mi je prvo poslao novac nazad a našao mi je i jako lepo očuvanu KF V4 i poslao mi,izašla me je manje nego što mi je vratio novaca. Hvala mu na tome. Nego mene brine nešto drugo,za 2-3 sata ja sam zduvao ceo tank a nigde ne curi  :-)) Zna li neko koliko tačno mililitara tečnosti stane u KF V4? Hvala.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #517: Mart 22, 2018, 11:49:22 posle podne »
 KF V4 ima zapreminu priblžno 4ml sa standardnim tankovima.

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #518: Mart 22, 2018, 11:55:06 posle podne »
Juice capacity - Steel tank 4.46ml, Glass tank 3.94ml, M-Tank 3.81ml.

Sony Xperia ZR

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #519: Mart 23, 2018, 01:42:23 pre podne »
Hvala @Paun Hvala @Robert! Pa to je onda bolest   :ko-ja-nee Koliko ću onda pržiti za ceo dan?!   :sm_zbunjen

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #520: Mart 23, 2018, 02:44:30 posle podne »
Uvek je bilo da se pečenje ili torta jedu i brže i više nego kupus  ^-^

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #521: Mart 23, 2018, 03:24:45 posle podne »
 :rofl dobro i kažeš @Shaka  :doubleup

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #522: Mart 23, 2018, 04:12:51 posle podne »
Uživaj sad, posle smanji na ~5 ml/ dan

Sony Xperia ZR

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #523: Mart 31, 2018, 01:43:49 pre podne »
Konačno posle 60 dana stigao i moj Kv5. 60 dana?! Kao da je stopom krenuo iz Singapura  :-) Ali sve sam zaboravio kad sam ga pustio u pogon. Ovaj ati meni super radi. Aroma vrhunska,th malo jači,ne troši mnogo,ne curi...prezadovoljan sam. Većini se ne sviđa ovaj ati ali meni je....vrh! Bolji mi je od lite+,Kv4,pa čak i od Taifuna gt3. Eto da podelim sa vama radosnu vest  :-))

Eto i jedne slike atija sa sovicama

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #524: Mart 31, 2018, 10:45:57 posle podne »
Evo i sovica