Autor Tema: EU direktiva o duvanskim proizvodima i njena primena  (Pročitano 4132 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže moderni

• Senior vaper
Odg: EU direktiva o duvanskim proizvodima i njena primena
« Odgovor #15: Februar 26, 2016, 10:38:50 pre podne »
Meni se od "parenja" ne odustaje, a ti Shaka Zulufe se snadji kako ces da nas snabdevas ;)

Van mreže GoranV

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #16: Februar 26, 2016, 02:56:49 posle podne »
Sve ovo mi izgleda kao izjednacavanje pravih cigareta i e-cigareta... Sto je teska nebuloza... Definitivno se nista pametno (ni dobronamerno) ne moze ocekivati od zakona i onih koji ih donose.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #17: Februar 26, 2016, 03:08:19 posle podne »
Da ne pričam napamet, ali meni ovo zvuči i gore od toga. Ne znam da li proizvodjači cigareta moraju barem pola godine ranije da najave novi proizvod, i da za njega dostave dokaz da ravnomerno isporučuje nikotin.

Mnogo mi se ne svidja sve ovo, baš mnogo...
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže dusan021

• Vaper!
« Odgovor #18: Februar 26, 2016, 04:22:12 posle podne »
O tome sam pisao i ja .....
Pusacu niko ne brani da ode na trafiku i da kupi cigarete od koliko god hoce mg nicotina da kupi ako mu je volja 10-15boxova cigareta a nas sa druge strane uslovljavaju koju cemo jacinu tecnosti max da trosimo od koliko ce ml te bocice biti(predlog je ne vise od 10ml) koliki ce tankovi da budu(predlog je ne vise od 2ml) dali ce taj tank bezbedno moci da se dopuni i jos brdo nekih nebuloza

Van mreže uketic-paric

• Senior vaper
« Odgovor #19: Februar 26, 2016, 07:30:17 posle podne »
Ovo je zaista jezivo,po ovom predlogu zakona ovo je već izvesno da je na delu totalna cenzura e-cig.

Van mreže Sky

• Senior vaper
« Odgovor #20: Februar 28, 2016, 08:23:07 pre podne »
Krajnje je vreme da se udruzimo i suprotstavimo.  :pravilnikk

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #21: Februar 28, 2016, 09:35:11 posle podne »
Pre nekog vremena sam saznao da filip moris pokrece zestoku kampanju lobiranja protiv e-cigareta posto su spremili svoju verziju koja funkcionise na nesto drugacijem principu i planiraju da oni budu buducnost pusenja/parenja. Garantujem da je ovo njihovo maslo

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #22: Februar 28, 2016, 10:47:06 posle podne »
Imaš li neki bliži info o tome, link ili slično? Svojevremeno su bile najave o modelima jednokratnih e-cigareta koje su najavljivale određene duvanske kompanije. Jedino za šta sam čuo a da je suštinski drugačije je nešto od pre par godina, neki švajcarci su najavili proizvod gde je nikotin bio presovan u neke listiće koji su se zagrejavali na mini ringli koju pokreće baterija slična ovim našim. Jedan drugar je bio upućen u tu priču, čak mu je i žena trebala da počne da radi u toj firmi, ali ništa kasnije o tome čuo nisam.

Btw, kolege iz Vaper Cluba Hrvatske su sastavile sasvim fin proglas o ovoj situaciji, valjalo bi pročitati i širiti dalje:

http://www.vaperclub.org/Misljenje_o_zakonu/SluzbeniproglasVaperClubaHrvatska.pdf

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #23: Februar 28, 2016, 11:04:53 posle podne »
DakleM ... od 2008 ulozili su preko 2 biliona $ u istrazivanje

http://www.pmi.com/eng/research_and_development/Pages/reduced_risk_product_development.aspx#

Shvatili su

Citat
Different solutions for a wide range of consumer preferences

When deciding between products, smokers look for combinations of:

Taste;
    Sensory experience;
    Ritual characteristics;
    Nicotine delivery; and
    Other product characteristics such as branding and price.

Citat
    -Platform 1 uses state-of-the-art electronics to heat a tobacco stick to less than 250 degrees Celsius to generate a flavorful nicotine-containing aerosol. In comparison, the tobacco in a burning cigarette reaches a temperature of up to 800 degrees Celsius. 
    -Platform 2, also a heated tobacco product, is closer to the look and feel of a cigarette but does not involve electronics like Platform 1. It utilizes a pressed carbon heat source that, once lit, heats the tobacco to similar temperatures as Platform 1 and generates a nicotine-containing aerosol.
    -Platform 3 is based on technology developed by Professor Jed Rose and other co-inventors from Duke University. It generates an aerosol of nicotine salt that is formed by the chemical reaction of nicotine with a weak organic acid. The product replicates the feel and ritual of smoking without tobacco and without burning. 
    -Platform 4 is comprised of our portfolio of e-cigarette products. These products generate nicotine-containing aerosols by heating a liquid. While we have products on the market today based on current e-cigarette technology, we are working on an improved next generation version.

Citat
Results to date are encouraging and show that we are headed in the right direction

Our studies on one of our heated-tobacco products, Platform 1, are well advanced. We have already determined that the aerosol generated by Platform 1 produces 90 to 95% less harmful and potentially harmful compounds compared to a reference cigarette and that the aerosol is 90 to 95% less toxic than smoke from a reference cigarette. In a three-month clinical study recently carried out in Japan, the average reduction in 15 biomarkers of exposure to 15 harmful and potentially harmful compounds measured in smokers who switched to Platform 1 approached the effect observed in smokers who quit smoking for the duration of the study.

While conclusions on the risk reduction profile of Platform 1 will be based on the totality of the evidence, such results give us confidence that we are on course with our plans to demonstrate that Platform 1 is not only a reduced-exposure product but also a less harmful alternative for smokers.

itd...itd...itd ... vreme je da preuzmu kontrolu nad novcem ... vejping preuzima primat nad cigaretama

http://www.pmi.com/eng/research_and_development/pages/research_and_development.aspx

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #24: Februar 28, 2016, 11:10:40 posle podne »
Dobro, držimo se realnosti, vejp ne da se nije približio cigaretama nego im nije ni blizu. Procene koje se svako malo mogu videti, o tome da će za X godina biti više vapera nego pušača, su pravljene na osnovu tendencije da se cigarete sve više ograničavaju i da su sve skuplje a e-cigarete da nastave da se prave bez ograničenja i dodatnih oporezivanja. Ovo naravno da ne može da se desi.

Van mreže chikavili

• Vaper!
EU direktiva o duvanskim proizvodima i njena primena
« Odgovor #25: Februar 29, 2016, 07:46:56 pre podne »
Koliko sam ja razumeo, upravo je u tome caka, navode vodu na svoju vodenicu, lobiraju za zakone koji ce ograniciti klasicne e-cigarete ali ne i njihove. Mislim da je definitivno platforma 1 od predstavljenih gore. Namera PM je da relativno brzo skroz prebace proizvodnju samo na svoje e-cigarete. Cak ne planiraju da koriste izraz elektronska cigareta da bi se jasno ogradili od ovih nasih.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #26: Februar 29, 2016, 10:47:40 pre podne »
A gde je u ovoj novoj direktivi o duvanu uopšte navedena tačna definicija šta je e-cigareta i kako radi? Na osnovu čega bi PM ili neko drugi mogao provući na tržište uredjaj naizgled sličan e-cigareti a opet potpuno drugačijeg koncepta (pa da ga ne kače odredbe ovog novog zakona)!?

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #27: Februar 29, 2016, 01:17:21 posle podne »
Ne smem da tvrdim, ali koliko sam razumeo, mislim da pokusavaju da ubiju sve sto radi na tecnost.

Citat
g) da su elektroničke cigarete i spremnici za ponovno punjenje takvi da djeca njima ne mogu rukovati i da na njima nisu moguće neovlaštene izmjene te da su zaštićeni od lomljenja i curenja i da imaju mehanizam koji osigurava ponovno punjenje bez curenja.

Ceo nacrt zakona mi ukazuje na PM svakom svojom recenicom
« Poslednja izmena: Februar 29, 2016, 01:35:19 posle podne chikavili »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Lavina kreće... Belgija je uvela najrestriktivnije delove Direktive o duvanu  :glavauzid :gaah

http://www.ma-cigarette.fr/belgique-fermetures-des-boutiques-en-ligne/

(ko ne priča francuski, nek otvori u Chrome brauzeru pa desni klik "Translate to English")

Elem:
- zabrana prodaje online
- 4000 eura (!!!) je taksa za registraciju svakog proizvoda
- svi novi proizvodi moraju da se najave 6 meseci unapred
- prodavci imaju rok od 6 meseci da registruju sve proizvode koje trenutno prodaju.

Van mreže Iva

• Stara garda
Uzas
Rezervoari samo do 2 ml