Autor Tema: Kupovina sa Fasttech-a  (Pročitano 7212 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dusan021

• Vaper!
Odg: Kupovina sa Fasttech-a
« Odgovor #15: Januar 14, 2016, 11:12:09 posle podne »
600 dindži poreza za dizne .....

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
« Odgovor #16: Januar 14, 2016, 11:22:49 posle podne »
Procenili mi na 20$ (što je i realno, otprilike), 20% od toga je manje-više toliko.

Van mreže classified

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #17: Januar 19, 2016, 05:28:46 pre podne »
Bar onda se opredelite na neku prodavnicu Tipa HC koji nisu na tako zlom glasu. FT je dno.

Ne znam šta je HC. A za ovo sam relativno siguran da su pravi jer je i cena blizu realne, da sam uzeo $200 mech mod za $50 bila bi druga priča.
Videću kad/ako stigne.

Mislio sam na Health Cabin.
Ne znam da li je sada sva roba sa nazivom Authentic kod FT od skoro authentic ali provereno znam da im je politika bila da salju ne samo klonove nego i falsifikate i provereno znam da su ljudi vracali robu za koju im je receno da je authentic i za koju su pitali pre kupovine prodavca kada se ispostavi posle da nije. Meni je to dovoljno. Da li su oni promenili politiku posle stotina takvih iskustava ne znam, znam da dosta brandova moli musterije da ne kupuju tamo da im se ne bi zalili posle i da jednostavno nista kupljeno tamo ne priznaju niti zamenjuju niti bilo sta a traze racun.
Ja ne placam carinu nikada niti imam nameru da mi neko uzima tal na taj nacin, radije vise volim da to dam coveku koji mi donese jer mi bar nece drzati 20 dana. Jednostavno ne zelim svojim novcem da podrzim pricu u kojoj je za Srbina svaka cena veca 20-30% zbog njegove drzave i gde ti neko posalje za 5 dana a onda ti cekas 25 dana da neko uzme svoj tal. Samim tim ja se osecam zbog svoje zemlje kao da sam nize bice i ne zelim to da podrzim. Ne verujem u pricu da se time stiti nesto domace jer kod nas je sve losije i zasto bi u sebe unosio nesto losije i sebi kupovao nesto losije zbog nekoga zbog koga sam ja na kraju krajeva crna ovca u Evropi.
Veliki sam zagovornik da kada god nesto nema da se nadje nikada se pristaje na kompromis i da se bira bas ono sto zelis ali i ukoliko kupis nesto sa FT za 60-70$ ti ces platiti carinu, plus samo rizikujes da kupis nesto gde mozda drip tip nije sa originala ili lupam...
Bolje kupis kod nas lepo sta ima, a sta nema donesu ljudi sa Health Cabin, ili iz bilo koje regularne prodavnice.
« Poslednja izmena: Januar 19, 2016, 05:39:45 pre podne classified »

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
« Odgovor #18: Januar 19, 2016, 06:06:44 pre podne »
Pa nije Srbija jedina država koja naplaćuje carinu, to bi platio bez obzira iz koje zemlje kupuješ.
Uostalom, u međuvremenu je stiglo, carinu nisam platio, i rekao bih da su originali osim ako su i holo stickere/QR kodove isto uspeli da falsifikuju.
Edit: Proverio sam HC, 1 eGrip izađe skoro $100 sa shippingom, to je skuplje nego kod nas.
« Poslednja izmena: Januar 19, 2016, 06:12:47 pre podne crossover »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #19: Januar 19, 2016, 08:08:34 pre podne »
Ali mislim da Srbija jeste jedina država u kojoj 2 člana, na forumu jedne e-cig prodavnice, razglabaju u sitna crevca kupovinu sa neke druge e-cig prodavnice ;)

Momci, hajde malo obzira. Poneki info je i ok, ali bez traktata i priče danima.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže classified

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #20: Januar 19, 2016, 10:57:04 pre podne »
Da u pravu je covek ali sto se tice Evrope, normalnog dela samo Srbija naplacuje carine.
Cak sam pricao i sa jednim Turcinom koji nisu ni u planu da udju u EU imaju veci limit nego mi.
Po tom pitanju a to dosta otezava i uvoz i zaradu mi smo najaalaviji od svih u Evropi.
Pa bivsa Savezna Uprava Carina Srbije je ustanova poznata po bahatosti i alavosti i tu se 30 godina ne zna ni ko pije ni ko placa niti iko od vlasti razmislja da sjase narodu sa grbace. Najvise me ljuti sa kojom se nase institucije ljutnjom bore za izvozne olaksice dok su svoj narod sprecili da normalno trguje sa EU i ravnodusnost EU Skupstine koja bi mogla da kaze da se ukinu carine.
Mi smo otvorili poglavlja o pridruzivanju a i dalje valjda niko i ne razmislja da se odrekne 30% i onoga sto Evropske clanice u medjusobnoj trgovini ne placaju a ne placaju ni sa Kinom. Nema niko sem nas. Niko u okruzenju normalnih clanica nema da plati nista osim postarine i cekanja najvise 7 dana ukoliko kupe iz Nemacke, UK ili drugih sopova poznatih, sem USA. To uopste nije normalno, mi ne mozemo da se tesimo da je to normalno, pogotovu u nasoj situaciji, to je nenormalno otudjeno socijalisticko razmisljanje kojim represivne zemlje satro stite svoju proizvodnju od kapitalistickog drustva. Tj sprecavaju narod da umesto domaceg djubreta za iste pare kupe kvalitetniju robu.
Posto su se uvek drustva sa robom losijeg kvaliteta gde nimalo ne cvetaju ruze ogradjivala takvim propisima.
Nasa Carina jos radi na principu tih vremena.
Kaze prodavac, Roba ceka na carini...onda on jos mora da digne cene da bi pokrio alave izrode.
Tu ustanovu treba iskoreniti i svesti na nivo samo traganja za nelegalnim stvarima.
Mi smo napravili visoko profitabilnu instituciju zbog koje Novogodisnji pokloni stizu za Uskrs jer oni pedantno moraju da otmu svoj tal.

« Poslednja izmena: Januar 19, 2016, 11:05:44 pre podne classified »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #21: Januar 19, 2016, 11:10:23 pre podne »
Ne lupaj gluposti. Svi u Evropi plaćaju carine kad uvoze iz Kine ili USA. Mene su nekoliko puta baš ošišali na DHL-u u Austriji i to za neku "normalnu" robu, nisu e-cigarete u pitanju. Nisu hteli da priznaju fakturu koju sam dostavio nego su kao osnovu za carinu uzeli vrednost te robe u Austriji!

Svaka država ima svoja pravila šta dozvoljava a a šta ne, kako i koliko naplaćuje. Daleko od toga da je ovde sjajno i uređeno, ali je najlakše zapomagati i jadikovati kako je ovde njesra a negde drugde cveće cveta i ptice pevaju. Pogotovo kad je ta priča samo šuplja filozofija, jer o tome kako stvari funkcionišu preko nemate pojma. Turčin koji ti je pričao o nekim njihovim limitima je npr zaboravio da ti kaže da su kod njih e-cigarete zabranjene i da ne možeš da uvezeš ni 10ml tečnosti a kamoli nešto više ;) Ili Hrvati koji su do pre godinu ili dve imali limit od 20e za uvoz, sve preko se carinilo (i to prilično revnosno) pa ne videh u to vreme kako organizovano ridaju nad svojom sudbinom širom interneta.

Uostalom, rekao sam da ovoj priči nema mesta na Inhalika forumu, zato da ovde stanemo i ne idemo u dublje ekspertize ;)

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #22: Januar 19, 2016, 11:16:10 pre podne »
Sad mi vec dizes pritisak
Zaboravio si da ista ta eu izmedju sebe naplacuje taxe koje nama oduzimaju pri narucivanju jer nismo ( hvala milom Bogu) clanice . Ko uopste u ovoj bedi ima toliko para da svaki cas narucuje nesto iz eu ?? Narod jedva prezivljava i to jako bedno . Ko ima para najvise kuka a za njih me bas briga .
Ako se malo protrci po nasim prodavnicama shvatice se da za samo malo vise para a ponekad ni toliko, se dosta toga moze naci i ne zavisimo od raspolozenja carine jer je to prepusteno njima.
Pritom ne cekamo , mogu 5 puta otici u radnju i iz ruke videti sta uzimam , ne daj Boze se nesto desi , tu su , ne moram slati i cekati 2 meseca na odgovor .
E sad ako hocu nesto cega nema , onda sam spremna na sve opcije i trazim tamo gde je najjeftinije uz pristojan kvalitet ali i platim drzavi sta trazi . ( druga je prica gde te pare idu )

Van mreže jav74

• Vaper!
« Odgovor #23: Januar 19, 2016, 01:43:34 posle podne »
Kupila sam egrip oled sa Heaven gifts i sa Fasttecha...ovaj sa hg radi bez problema vec 7 mj,a ovaj sa Ft je iskilavio bateriju poslije samo 5mj.pisalo je authentic...opekla sam se i nikad vise.sa ft cu narucivati samo jeftine rezervne dijelove(cak i to je fuseraj.npr Afc sa ft je crkao,a sa Hg radi)...

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #24: Januar 19, 2016, 04:11:19 posle podne »
@classified
Koliko si do sada ti licno imao narudzbina sa online sajtova?

Van mreže classified

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #25: Januar 19, 2016, 04:57:28 posle podne »
Meni uvek donose ljudi, nikada nisam narucivao, ceo kompijuter 90% stvari koje nema kod nas, po kuci takodje, elektronika, itd.
A ne placam sam posto kazem ti ne placam carinu nego dam 10-20e ljudima koji se bave time kao poslom sto jednom nedeljno donesu stvari.
Uglavnom ili imaju dvojna drzavljanstva ili registrovane firme u vise zemalja.
Smatrao bi da sam prevaren da u isto vreme danas ja dodjem na strani sajt i jos 5 stranih drzavljana i da njima stigne za 5 dana a da ja platim 20-30% vise od toga i cekam 20-30 dana. Svojim novcem se borim protiv toga i ne zelim da podrzavam to. Znaci radije ne bi kupio nego to.
Nekome smeta nesto drugo, meni smeta to recimo.

Stvarno nemojte da me razumete pogresno, potpuno vam verujem da ste vecina dobili original sa FT, ali svaki put kada mi se svideo neki atomizer i kada sam trazio razliku kako da prepoznam original ja sam nasao na vise osoba koje se zale da su prevarene pokazuju clone, counterfeit i uvek je u pitanju ili u 90% situacija FT a ja ne zellim ni da se takva mogucnost uopste nazire.
« Poslednja izmena: Januar 19, 2016, 05:03:50 posle podne classified »

Van mreže chikavili

• Vaper!
Kupovina sa Fasttech-a
« Odgovor #26: Januar 19, 2016, 06:08:45 posle podne »
Ja sam u poslednjih godinu dana imao oko 70-tak porudzbina sa raznih sajtova iz kine, a od toga 10-tak porudzbina sa FT (minimum 2-3 proizvoda po porudzbini) i samo sam sa dva proizvoda bio nezadovoljan - jedan je kostao 2,5€ a drugi 5€.
Izbegavam da kupujem online proizvode koji kostaju preko 50€ i to sam ucinio samo par puta.
Svaka online kupovina je rizik i FT nije nista drugaciji po tom pitanju, a iz licnog iskustva, bolji je od mnogih konkurenata.
Poenta je da ne narucujes bilo sta, vec pogledas ocene, procitas review-ove i diskusije za taj proizvod. Ako to ne radis, onda si sam kriv.
Carina nema nikakve veze sa tim odakle si porucio robu i placa se u vecini zemalja.
Sto se tice cekanja posiljke, manje vise je identicna za sve evropske zemlje. Ako hoces brze, plati
« Poslednja izmena: Januar 19, 2016, 06:11:30 posle podne chikavili »

Van mreže classified

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #27: Mart 25, 2016, 12:44:48 posle podne »
Dobro nemojte vise da me ubedjujete za Fastech. Znate koliko volim Aspire Nautilus, video sam coveka da prodaje 2 komada za 1700 din i znao sam da verovatno nisu originali i kada mi je potvrdio da su sa Fastecha to mi je dovoljno.
Mislis da ne bi kupio odmah da je rekao Ne kupljeni su od neke prodavnice koja uvozi od proizvodjaca i ima authentic code videces proveren samo 1, itd.
Naravno da bi ali sa FT nista ni po kojoj ceni.

Pogledajte oni prodaju "Authentic" Aspire Nautilus za 19$.
Taj tank inace kosta 35$. Ja znam da to nije napravio Aspire ali sam ih pitao i potvrdilu su da verovatno nije njihovo. Ne mogu da tvrde 100% ali savetuju sve kupce koji ne zele probleme i koji hoce da budu spokojni da ih zaobilaze u sirokom luku.
Pazi oni su stavili naziv Authentic ladno, uz napomenu da  je security sticker skinut da bi ga kupci mogli dobiti po tako jeftinoj ceni... xaxaxaxa
Pazite Authentic, mislite da je stvarno authentic, Aspire misli da nije, ja takodje.

https://www.fasttech.com/product/1861801-authentic-aspire-nautilus-bvc-clearomizer-5-0ml

Pa kakvo je to poslovanje Isuse Hriste. Da ne govorimo o stotinama problema sa fake grejacima koji traju 24h i gde sam moras da prodjes obuku da bi naucio da razlikujes, kurs ej... Pa ne ne zelim to, ne zelim da mislim sta ce stici.
Njihovo obecanje da je original mi znaci kao sto njima znaci reputacija da samo originale prodaju i da se ne petljaju sa drugima. Ne sumnjam da su prodali verovatno veci procenat mnogo originala nego clonova i fake proizvoda koji su gori nego clone i krivicno delo ali to sto je ne znam ko uzeo pa je bio original ili nema problema sa njim. Ne znam sta znaci Nemati problem. To moze biti i Radi fino i ne zanima me da li je original. Kako moze da radi to me ne zanima jer obicno su odstupanja i u dimenzijama, dimenzijama stakla. Ako sutra proizvodjac izbaci novi coil drugaciji mozda pasuje samo i iskljucivo na potpuno original a na drugome curi ako je 1mm visi ili duzi, itd... Da ne redjam moguce probleme ima ih koliko hocete. Ne mogu da znam da cu sigurno dobiti fake ali je kod njih kupovina u najmanju ruku gambling...A za to se ide u kladionicu i imas sansu i da zaradis nesto a ovde samo da ti uzmu pare i daju nesto sto nije videlo Aspire ili Kanger, Joyetech.
« Poslednja izmena: Mart 25, 2016, 12:49:19 posle podne classified »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #28: Mart 25, 2016, 01:02:57 posle podne »
Brate, koliko tebi nije dobro...

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #29: Mart 25, 2016, 01:16:12 posle podne »
 :-))