Autor Tema: Kupovina sa Fasttech-a  (Pročitano 7607 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
Kupovina sa Fasttech-a
« Topic Start: Januar 06, 2016, 07:08:23 posle podne »
Jel neko kupovao šta od njih? Pre dve nedelje sam naručio par eGrip OLED-a i gomilu glava, žica i slično. Žice i vate stigle (bile su naručene posebno), a modovi nestali, po trackingu su stigli do izmenične pošte i sad stoje. Na telefon se naravno niko ne javlja. Nekako mi se čini da se nekom svidelo pa je prisvojio za sebe.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Kupovina sa Fasttech-a
« Odgovor #1: Januar 06, 2016, 08:20:07 posle podne »
Šta konkretno znači "par OLED-a"? Pošiljke moraju biti potpisane prilikom preuzimanja, nema šanse da ti neko bukvalno mazne porudžbinu.
Tvoja stoji jer je na carinjenju, očekuj harač ;)
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
« Odgovor #2: Januar 06, 2016, 08:28:15 posle podne »
Pa eGrip OLED, isto što i vi imate samo ima OLED displej.
Nije baš da nema šanse, uzimao sam dosta od raznih kineza pa se dešavalo par puta da paket isto tako dođe do carinjenja i od onda mu se izgubi trag, na kraju nikad nije stiglo pa su slali ponovo.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #3: Januar 06, 2016, 09:12:43 posle podne »
Par je 2 ili 6 komada? Nisam do sada čuo da je ikome nestao paket koji je zvanično stigao do carinjenja...

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
« Odgovor #4: Januar 06, 2016, 09:14:19 posle podne »
Dva komada, oko $40 po komadu.

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #5: Januar 06, 2016, 10:40:57 posle podne »
Ako su u jednom paketu, carine ih a platices i porez kao i inace .
Oko Nove godine je uvek guzva , nista neobicno

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
« Odgovor #6: Januar 06, 2016, 10:42:53 posle podne »
Nije do gužve jer su oba paketa naručena u roku od 24h, jedan stigao prekjuče a drugi nestade. Osim ako carinjenje traje 5 dana iz nekog razloga.

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #7: Januar 06, 2016, 10:50:52 posle podne »
Carinjenje nekad moze potrajati i preko 20 dana a nekad samo 1 dan .
To sto ti je nestalo sa pracenja jos uvek nista ne znaci . Ako si platio preko payPala prati rok koji treba i onda prijavis . Resice se to.
Ne vredi biti nestrpljiv . Meni su iz USA stizale za 1 dan pa provedu 25 na carini i to bez carinjenja

Van mreže classified

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #8: Januar 07, 2016, 08:21:26 pre podne »
Ja ne znam kako vi smete da platite nesto sa FT kada su kod vecine proizvodjaca precrtani kao Copy Cat i poznati da uvaljuju counterfeit, ne klonove, klon nije zabranjen, nego falsfikate ljudima kojima su rekli pre toga da je original.
Bar onda se opredelite na neku prodavnicu Tipa HC koji nisu na tako zlom glasu. FT je dno.
A nije problem doneti iz USA samo sto kosta vise. Npr upravo cekam da mi stigne tastatura koja kosta 140$, ja sam odabrao da mi ljudi koji donose donesu za 2 nedelje to je 200$, ima i za 190 i za 210, brze i duze. To je sve, nista vise ne placate, firma koja se bavi time vam isporuci na adresu. Slanje, takse sve oni zavrse. Samo im posaljete link i oni vam kazu koliko kosta i vi se odlucite da li vam odgovara.
Provari Radius kosta 150$, na vasoj adresi je za 210$. I to je bolje nego da ste ga platili 150e + 30e shiping + 30evra nasoj carini.
Kod nas se takvim stvarima jedino protivi onaj ko ne kupuje nista pa se folira da stiti drzavu, a onaj ko placa iz ove ekonomske situacije radije ce platiti bilo kome ali da ne bude crna ovca i da ne bude taj za koga svaka cena u svetu je veca za 30% zato sto ima nase drzavljanstvo i zato sto je to tal nasoj drzavi.

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
« Odgovor #9: Januar 07, 2016, 08:37:25 pre podne »
Bar onda se opredelite na neku prodavnicu Tipa HC koji nisu na tako zlom glasu. FT je dno.

Ne znam šta je HC. A za ovo sam relativno siguran da su pravi jer je i cena blizu realne, da sam uzeo $200 mech mod za $50 bila bi druga priča.
Videću kad/ako stigne.

Van mreže gilespi

• Novajlija
  • *
« Odgovor #10: Januar 07, 2016, 02:11:51 posle podne »
Meni je Kanger SUBOX Mini stigao sa FastTech-a pre par dana. Sve pohvale za FT. Cekao 2 nedelje. Proverio na Kanger sajtu i sprava je original. Nisam platio ni carinu ni porez. Valjda zato sto je cena 52 USD, oko 48 EUR. Mislim da carina i/ili porez idu na vecu cifru od 50 EUR. Ili lupam.

Kad porucujem sa FT-a rasparcam na nekoliko porudzbina po oko 50USD. Skoro sam porucivao za oko 200USD (4 x 50) i sve stiglo i sve bez carine i bez poreza. Kvalitet takodje super. Cekao 2 nedelje max.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #11: Januar 07, 2016, 02:31:10 posle podne »
Carina se plaća na robu vrednosti preko 50e. Porez (20%) se plaća na svu robu, nebitno od vrednosti. To što ti nisu naplatili ništa je stvar sreće a ne pravila, naprosto imaju previše posla i desi se da ne mogu da postignu.

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #12: Januar 07, 2016, 02:39:17 posle podne »
Sa Fasttech-a sam narucio brdo robe. Vecina moje parilacke opreme je odande. Generalno, skupe stvari retko kupujem na FT, vec uglavnom ove jeftinije.

Poslednjih 4 meseca, sva roba koja ostane na proveri u carini, stoji tamo bar 2 nedelje. Ranije je to bilo mnogo krace. Roba za koju ne smatraju da je uopste treba proveravati, prolazi odmah dalje na isporuku. Tako da je potpuno normalno to sto ti se desilo. Zavali se u fotelju i opusti se, potrajace.

@classified
Sva roba na FT u cijem nazivu ima rec "Authentic" je sigurno original. Moraju da vode racuna posto su vec imali problema i ne zele da se igraju. Roba koja nema ni "Authentic" ni "Clone" je falsifikat. Slobodno kupuj, ja ne znam jos nikoga ko se razocarao. Jesam imao par nedovoljno dobrih kupovina, ali u proseku, vise sam nego zadovoljan.
Osim toga, uvek bilo - koliko para, toliko muzike (samo je na ovim prostorima siroko rasireno "hocu manje da platim, a da dobijem bolje ili bar isto").

Pravilo br.1: Kupovati samo proizvode sa visokom ocenom (4,5+) i velikim brojem narudzbina
Pravilo br.2: Ako neki proizvod ima mnogo diskusija, izbegavati ga (verovatno ima neki problem, proveriti naslove diskusija)

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #13: Januar 07, 2016, 02:40:06 posle podne »
Carina se plaća na robu vrednosti preko 50e. Porez (20%) se plaća na svu robu, nebitno od vrednosti. To što ti nisu naplatili ništa je stvar sreće a ne pravila, naprosto imaju previše posla i desi se da ne mogu da postignu.
Apsolutno tacno!

U proteklih 8 meseci imam preko 50 ordera sa FT i Alija, pa mogu da potvrdim.

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
« Odgovor #14: Januar 14, 2016, 07:04:19 posle podne »
Stiglo danas, konačno. 600 din ukupno, eGripove nisu ni carinili, grejače kategorisali kao dizne  :-))