Opšte diskusije > Novosti iz sveta e-cigareta

Elektronske cigarete u Emiratima

(1/2) > >>

chikavili:
Ako neko slucajno bude putovao u Emirate, treba da zna da su elektronske cigarete tamo u potpunosti zabranjene zakonom.
To naravno ne znaci da tamo nema korisnika i da niko ne sme javno da ih koristi. To znaci da postoji mogucnost da vam je oduzmu ukoliko je nadju kod vas, a najveca verovatnoca za to je na aerodromu pri carinskoj kontroli.
Ja sam preneo skoro kompletnu opremu i oko pola litre tecnosti tako sto sam opremu rasturio po prtljagu (posebno baterije, posebno atomizeri, uglavnom pomesano sa drugom "tehnickom" robom), a tecnosti su bile u neseseru sa samponima, tecnostima za suncanje i sl. Kod sebe sam imao samo egrip, za koji sam smatrao da nece nikome upadati u oci i sve je proslo bez problema.
Elektronsku cigaretu sam opusteno koristio svuda gde nije zabranjeno pusenje i video sam veliki broj vapera.

Jos bih dodao da s' obzirom da je prodaja nelegalna, moze se iskopati ponesto, ali po drasticno visim cenama nego kod nas, pa zaboravite kupovinu bilo cega ako ne morate.

Nadam se da ce nekome ovo koristiti.

jokjuar:
Jesi saznao koji je razlog zabrane? Ne kontam da je zabranjeno parenje a nije duvan.

chikavili:
Razlog je krajnje besmislen i glup - kao, svetska zdravstvena organizacija je misljenja da su one stetne i podsticu zavisnost, a oni se kao toboz bore protiv bolesti zavisnosti... a pri tome su im pljuge jedne od najjeftinijih na svetu  ::tmb_down :glavauzid

Shaka Zuluf:
Mnogo mi je jaka fora sad od pre neki dan, kada je SZO izdala saopštenje da slanine i kobaje ubijaju. Gomila onih koji su me trovali sa pričom "baci te tvoje otrove" kada su ovi izdali saopštenje o ecig, sada komentarišu u fazonu ma nemaju oni pojma, ko zna ko ih plaća za ovo, itd :D

chikavili:
Svako veruje u ono u sta zeli da veruje ;)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju