Autor Tema: Eleaf iStick 40W TC 2600mAh baterija  (Pročitano 3300 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Eleaf iStick 40W TC 2600mAh baterija
« Topic Start: Septembar 24, 2015, 12:42:25 posle podne »
Eleaf iStick 40W TC baterija 2600mAh

Eleaf iStick 40W je novi model u sada već čuvenoj Eleaf-ovoj seriji iStick baterija, prva baterija ovog proizvođača sa kontrolom temperature (TC). Radi se o potpuno novom pravcu u proizvodnji e-cigareta gde se u atomizerima koriste posebni grejači od nikl ili titanijum žica, a sama baterija ima mogućnost kontrole temperature grejača. Ovim se postiže da se žica grejača nikada ne zagreje iznad temperature koju je zadao korisnik, pa se parenje podiže na jedan sasvim novi, mnogo bezbedniji nivo.

Pošto nema mogućnosti za dobijanje zagorelog ukusa, sami grejači tj glave traju osetno duže i gotovo da nema promene ukusa tečnosti kako se glava koristi.

Za više detalja o TC režimu rada, posetite LINK

iStick 40W baterija je kapaciteta 2600mAh. Poseduje OLED displej na kojem su prikazani najbitniji parametri: otpor atomizera koji je priključen, nivo napunjenosti baterije, izlazni napon i snaga (u TC režimu: temperatura grejača).

Baterija može raditi u režimu VW (promenljive snage) ili VT (promenljive temperature).
Promena režima je vrlo jednostavna, dužim klikom na "meni" dugme koje se nalazi u sredini (ispod displeja, između + i - prekidača).

VT režim rada ove baterije je predefinisan za upotrebu sa grejačima od Nikla (Ni200). Ukoliko želite da koristite grejače od titaniuma možete to uraditi bez većih problema, samo što će se temperatura prikazana na ekranu razlikovati od stvarne za nekih 50-ak stepeni.

Osnovni parametri:
Dimenzije: 21mm * 35 mm * 82mm
Kapacitet: 2600mAh
Tip konektora (navoja): 510
Maksimalni izlazni napon: 8.0V
Deklarisani opseg snage: 5W - 40W
Minimalni otpor grejača: 0.05 oma (VT režim), 0.15 oma (VW režim)
Deklarisani opseg temperature grejača: 200-600 F odnosno 100-310℃

Navoj konektora je od nerđajućeg čelika, što osigurava njegovu dugotrajnost i pouzdanost. Pin je adaptivan, unutar njega se nalazi opruga koja ga podiže na potrebnu visinu što sprečava eventualne probleme sa kontaktom kod nekih atomizera.

Bateriju je moguće ugasiti i tako sprečiti neželjeno aktiviranje u džepu, torbici i slično. Sa 5 brzih klikova se baterija ugasi, na isti način je kasnije upalite. Možete i samo zaključati tastere za promenu jačine izlazne snage (temperature), uključite mod pa držite istovremeno + i - dugmad dok se na ekranu ne pojavi natpis "Lock".

Baterija ima ugrađenu Stealth opciju, kod koje se ekran ne uključuje dok je koristite. Da bi uključili Stealth opciju potrebno je da istovremeno stisnete prekidač i + dugme. Ekran će nakon toga biti isključen. Vrednost trenutnih parametara možete videti kratkim klikom na prekidač baterije. Na isti način kasnije uključujete ekran.

Ekran je moguće i zarotirati za 180 stepeni, ugasite bateriju pa držite 2 sekunde pritisnuta + i - dugmad. 

MicroUSB punjenje. Punjenje baterije se vrši microUSB punjačem, koji je danas standard u svetu tehnike (mobilni telefoni, mp3/mp4 plejeri itd...). Baterija radi kao Passthrough, tj. može se koristiti i dok se puni.

Ukoliko bateriju punite preko strujnog adaptera, maksimalna dozvoljena snaga adaptera je 1A!

SADRŽAJ KOMPLETA:
- Eleaf iStick 40W 2600mAh baterija
- MicroUSB kabal
- Eleaf iStick 510-eGo adapter
- Uputstvo za upotrebu

Link do proizvoda: LINK

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Eleaf iStick 40W TC 2600mAh baterija
« Odgovor #1: Oktobar 11, 2015, 03:06:12 pre podne »
Danas sam se malo duže bavio jednim primerkom, pa bih da naglasim 2 bitne stavke:

- ako hoćete da koristite Ti žice (glave) na ovom modu, treba da postavite manju vrednost temperature nego onu koju ste imali sa Ni žicom! Gore u opisu je navedeno da postoji razlika ali nije naglašeno u kom smeru.

- sam iznos razlike izgleda nije dobro izračunat. Ne znam da li zavisi od čistoće titaniuma i nikla u grejačima koji se porede, ali mi matematika kaže da je npr za ONE CLR Ti glave razlika oko 80C!

Nemam sad vremena za detaljnije istraživanje, nastavićemo diskusiju u opštoj TC temi pa ispraviti gornje navode, ako bude trebalo.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže alexdja

• Senior vaper
« Odgovor #2: Oktobar 28, 2015, 12:43:09 pre podne »
A pazi sad ovo...  :kreza:

Copy/Paste sa e-cigserbia foruma...

Citat
E - ova je glupa  :sarcastic:

Očete imati Ti mode na vašom iSticku 40 TC?

Ništa lakše - ugasnete mod i držite FIRE i UP dugme nekih 20-25 sec - e voila  :smoke: ....imate i Ti mode kojeg izaberete sa srednjim dugmetom pored  VW - Ni - Ti...

Da ne poveruješ...

Radi...  :doubleup
       Nema više divljeg bučka.  :((

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #3: Oktobar 28, 2015, 12:45:29 pre podne »
E svašta :D

Van mreže alexdja

• Senior vaper
« Odgovor #4: Oktobar 28, 2015, 12:53:03 pre podne »
All credit goes to raw2sienna...

:pardon
       Nema više divljeg bučka.  :((

Van mreže moderni

• Senior vaper
« Odgovor #5: Februar 13, 2016, 05:49:08 posle podne »
Bio u Inhalika u Aviva parku i kupio iStick 40W + Ego One Mega atomizer. Igrom slucaja tamo se zadesio vlasnik i u neverovatno ljubaznom razgovoru mi objasnio da pocnem od ovog modela, a posle dokle sitgnem.

Zahvaljujem svima na preporukama. :)

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #6: Februar 14, 2016, 02:00:32 pre podne »
Da, divan mladić kojeg ta reč opisuje bolje nego bilo koja druga: "ljubazan"  :kreza: :rofl

Šalu na stranu, nadam se da ćeš biti zadovoljan izborom. Javljaj kakvi su utisci ;)

Van mreže moderni

• Senior vaper
« Odgovor #7: Februar 14, 2016, 09:49:15 posle podne »
Sasvim novi nivo parenja u odnosu na Ego One, bolji naravno. Jedina, uslovno receno, primedba bi bila to sto nakon pritiskanja tastera treba sacekati okvirno sekund da grejac proradi na 10,12W, koliko ja inace drzim podesenu snagu. Sve ostalo, mogu sano da pohvalim.

« Poslednja izmena: Februar 14, 2016, 10:04:54 posle podne moderni »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #8: Februar 15, 2016, 01:38:10 pre podne »
Trenutna reakcija je moguća tek sa TC grejačima ili grejačima manjeg otpora (ove druge da koristiš za d2l, uvlačenje direktno u pluća). Ubaci Ti režim u iStick40W po uputstvu gore, pa probaj CLR Ti grejač.

Kad i ako uđeš u priču sa motanjem grejača možda bi ti bilo interesantno da probaš sa čelikom. Grejač istog prečnika od žice iste debljine kao taj u CLR glavi bi imao duplo manji otpor, namestiš na tvojih 12W i radi gotovo isto kao taj CLR grejač (dakle, normalno uvlačenje pare) a brže reaguje. Ako ne, onda 0.32 kantal/nihrom motan oko malo manje igle (npr 2mm), radi jako lepo.

Van mreže moderni

• Senior vaper
« Odgovor #9: Februar 15, 2016, 08:22:36 pre podne »
Nije meni ni ovo ovako problem. Nisam jos probao da motam, ali koristim CLR glave i menjam vatu. Kad naucim da motam, probacu i taj SS.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #10: Februar 15, 2016, 11:57:51 posle podne »
Da ne zaboravim, prilikom ovog susreta došlo je do interesantnog otkrića  ^-^ Naime, u uputstvu koje se dobija uz iStick 40W je navedeno da se Stealth režim(isključivanje ekrana da ne svetli prilikom korišćenja moda) uključuje držanjem zajedno dugmića + i -. Zato to isto uputstvo stoji i ovde kao i na sajtu, ali taja način ne radi. Stealth režim se uključuje istovremenim držanjem prekidača i + dugmeta! Ispravićemo grešku u uputstvu, pre nego što neko izgubi vreme i živce na uzaludne pokušaje  ^-^

Van mreže moderni

• Senior vaper
« Odgovor #11: Mart 03, 2016, 12:48:44 posle podne »
Zakljucao sam pre dva dana otpor na 0.54ohm, malopre pogledam otpor i dalje zakljucan, ali pokazuje 0.50ohm, kako to?

P.S.
od nekog momenta (kad sam ga stavio na punjenje) jutros je poceo da radi traljavo (hladnjkav dim i bez ikakvog ukusa) i sad kad sam otkljucao otpor, izvadio grejac pa vratio, otpor je opet 0.54ohm. Zakljucao ga i sad radi normalno.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2016, 12:55:20 posle podne moderni »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #12: Mart 04, 2016, 12:17:24 pre podne »
Može biti do više faktora:

- kad si zaključao atomizer nije bio potpuno hladan, zato je očitao malo veći otpor (0.54). Kad se ohladio očitao je 0.50, koliko mu je valjda pravi otpor. Da li si u međuvremenu svaki put pregledao otpor na displeju, kada uzmeš da ga koristiš posle duže pauze?

- neki kontakt je loš. Ovakve probleme su najčešće prijavljivali na Subtank atomizeru, a on ima poznati problem sa kontaktom plus pina. Odvrnuti pa zavrnuti ponovo, možda pritegnuti glavu?

- neki korisnici iSticka su prijavljivali isti problem, da im zaključan otpor posle par sati padne za 0.02 - 0.05. Po nekoj logici ta razlika ne bi smela da pravi osetnu promenu u radu, podizanjem temperature za par stepeni bi trebalo da radi isto kao pre promene. Jesi li probao tako ili si odmah resetovao zapamćenu vrednost?

Van mreže moderni

• Senior vaper
« Odgovor #13: Mart 04, 2016, 09:51:22 pre podne »
- kad si zaključao atomizer nije bio potpuno hladan, zato je očitao malo veći otpor (0.54). Kad se ohladio očitao je 0.50, koliko mu je valjda pravi otpor. Da li si u međuvremenu svaki put pregledao otpor na displeju, kada uzmeš da ga koristiš posle duže pauze?
Posto smo nedavno bas na tu temu diskutovali, ostavio sam uredjaj da se ohladi nekih pola sata. S druge strane, ako je zakljucano kako moze da se promeni?

- neki kontakt je loš. Ovakve probleme su najčešće prijavljivali na Subtank atomizeru, a on ima poznati problem sa kontaktom plus pina. Odvrnuti pa zavrnuti ponovo, možda pritegnuti glavu?
U vezi ovoga ne mogu nista da tvrdim osim da pritezem grejac koliko god moze u granicama normale, dakle stavim papirnu maramicu preko grejaca i rukom zategnem.

- neki korisnici iSticka su prijavljivali isti problem, da im zaključan otpor posle par sati padne za 0.02 - 0.05. Po nekoj logici ta razlika ne bi smela da pravi osetnu promenu u radu, podizanjem temperature za par stepeni bi trebalo da radi isto kao pre promene. Jesi li probao tako ili si odmah resetovao zapamćenu vrednost?
Kad se tako nesto desi ili skoro da jedva radi ili prokulja vreo dim i tecnost na sve strane. Menjao temp gore, dole, ali sve dok ne odvrnem grejac i prijavim ga kao nov, nema nekih dobrih rezultata.

Ovo mi se desilo jos jednom ranije sa grejacem koji sam ja motao sa Ti zicom, al nisam bio siguran, mislio sam da nisam dobro upamtio zakljucanu vrednost. Sa 0.32ohm je bio spao na 0.30ohm.

I evo, jutros se desilo ponovo. Sinoc sam pario i u nekom momentu stavio uredjaj da se puni sa zakljucanih 0.54ohm, koristio ga nekih sat vremena i ostavio. Jutros ustanem krenem da povucem dim, nista, jedva da radi. Pogledam, 0.51ohm. Odvio grejac, otkljucao otpor, ostavio da se hladi dok sam se spremao za posao, navrnuo grejac, pokazao 0.54ohm, zakljucao ga i sad radi.

Van mreže Daki

• Novajlija
  • *
« Odgovor #14: Januar 22, 2018, 09:26:26 pre podne »
Pozdrav, moram da se posavetujem sa iskusnijim vajperima. Imam problem sa istickom 40w. Koristim ga sa tron S atomizerom i super je radilo sve do pre par dana ono sto mi se desava je da gubi kontakt sa baterijom (0% otpor), ceo tank se klima i ne mogu da ga odvrnem sa baterije :( vrti se u nedogled i ne moze da se odvrne. Za sada odvrnem samo tank i sipam tecnost pa pridrzim ceo atomizer u polozaju gde ima kontakt i tako koristim :( da li je neko imao slicno iskustvo i da li neko ima ideju sta mogu da uradim? Probao sam da odvrcen zavrcem grejac i nista i dalje se baza vrti i klima. Ne znam sada da li je problem kontakt na bateriji ili na samom atomizeru koji deo bi trebalo da kupim/zamenim i kako da odvrnem ceo sa baterije? :( Pomagajte :)