Autor Tema: Novo istraživanje o dejstvu pare e-cigareta na živa bića u okolini  (Pročitano 682 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Nedavno su objavljeni rezultati velikog istraživanja koje se bavilo ispitivanjem dejstva pare na živa bića u okolini, ili drugim rečima: da li postoji "pasivno" parenje. Rezultati su više nego dobri, navodi se da su nakon 6 sati izlaganja duvanskom dimu ćelije in vitro 3D modela ljudskog respiratornog epitela bile gotovo mrtve. Sa druge strane, nakon 6 sati izlaganja pari e-cigareta se na istom modelu nisu primetile gotovo nikakve promene u ćelijskom metabolizmu.

Ovo dovodi do zaključka da para e-cigareta izbačena u okolinu nema štetno dejstvo po živa bića u okolini, tj njena citotoksičnost je gotovo istovetna okolnom vazduhu.

Više detalja možete pronaći na sledećim linkovima:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0887233315001228
http://www.eurekalert.org/pub_releases/2015-07/raba-atr071415.php

Vrlo prijatno saznanje, pogotovo za one koji imaju po nekog hipohondra među kolegama  ^-^

Takođe, treba obratiti pažnju i na to koja velika kompanija je učestvovala u ovom istraživanju. Da li je to dobro po nas vapere ili nije, saznaćemo vrlo brzo.

Van mreže uketic-paric

• Senior vaper
Sve je to super naravno,samo neka neko objasni to ovim mojim šošonima sa posla,
em puše duvan sa pijace koji smrdi na zapaljeno drvo em su "zabrinuti" za svoje zdravlje kad počnem da ispuštam oblake.
Strašno..

Van mreže alexdja

• Senior vaper
Pa kad pušiš tu hemiju, a oni čistu prirodu...
       Nema više divljeg bučka.  :((

Van mreže Iva

• Stara garda
Danas sam proveravala uticaj na zivotinje  ^-^
Odem kod rodjake koja ima neko kuce razmazeno do bola . Ima odece vise nego ja . Kako god dunem paru misli da je nesto sto se jede i skace mi u krilo . Hmm ... i pade mi na pamet da proverim vec gledana videa ... dunem mu u njusku oblak ... ma ni da trepne a kamoli da se pomeri ... ha , mislim se ja , pazi fercera  :ludiloo ... i tako vise puta .. ni makac .
Eto ... dokazano ... zivotinjama nista ne smeta ... pa valda ni nama  ::sreckovic