Autor Tema: Joyetech eVic VT  (Pročitano 13734 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Joyetech eVic VT
« Odgovor #45: Jul 15, 2015, 09:35:05 pre podne »
VT je pravi M2L proizvod: Made to Last  :D
Nisi probao sa setapom oko 2mm igle? Meni radi bolje nego onaj oko 2.5mm. Za 2.5mm setap sam menjao plus pin, stavim onaj od fabričke glave sa većom rupom. Tada radi bolje ali mi se ne svidja airflow.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #46: Jul 15, 2015, 10:45:18 pre podne »
To cu za vikend da probam. Nemam vremena

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #47: Jul 18, 2015, 02:32:09 pre podne »
Neka nova zapažanja:

- došlo vreme za čišćenje prvog setapa. Poslušao sam savet iskusnijeg kolege pa nisam motao novi nego sam očistio postojeći setap, bilo mi žao da ga bacim jer sam ga ubo samo tako - radi najbolje do sada. Radi se neka varijanta blagog dry burn-a, ne treba pustiti da se namotaji usijavaju nego ih pulsiranjem zagrevati. Obavezno pranje nakon zagrevanja, da se spere sloj patine.
Problem je kako zagrejati Ni setap? Otpor je oko 0.10oma ili manje a najmanji otpor za eVic VT u VW režimu je 0.15, ne znam da ijedna baterija sa elektronikom radi na nižem otporu. U TC režimu ne možeš da zagreješ žicu čak i kad ga otpanjiš do maksimuma, jer TC je upravo zbog toga i izmišljen: da spreči pregrevanje žice. Na kraju sam pod stare dane morao da se poslužim mehaničkim modom :glavauzid pa bih ovde odao priznanje onima koji oduvek govore "ništa bez mehanike", jer su bili u pravu :kreza:
Moram negde da nabavim mehanički mod kao trajno rešenje za ovaj sub-sub-ohm dry burn.

- setap oko 2.3mm igle nisam uspeo da napravim a da radi kako treba. Tačnije, uspeo sam ali tek nakon što sam i pin promenio pa umesto ovog za CLR glave od 1 oma stavio onaj za glave od 0.5oma. Tada setap radi dobro ali meni toliki cug ne odgovara, tako da sam odustao od 2.5mm igle.
Uskoro stižu CLR glave sa Ti setapom od 0.5 oma i nikl žica u više debljina, pa će zainteresovani moći da za sebe pronađu varijantu koja im u potpunosti odgovara.

- tek sam u TC priči počeo da osećam razlike između određenih tipova vata. Doduše, osetim ih samo na početku kad je setap skroz nov, ali je i to za mene promena jer do sada nisam primećivao bukvalno nikakvu razliku između Rayona, Muji-a i obične Cik-cak vate.
« Poslednja izmena: Jul 18, 2015, 02:33:46 pre podne Shaka Zuluf »

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #48: Jul 25, 2015, 01:48:39 pre podne »
Pre par dana sam od Shake dobila premotanu CLR glavu na 0.11 oma. Moram priznati ovo radi daleko bolje nego fabricka glava a pri tom i temperaturu sam spustila na 175C. Aroma je malo bolja a tu su i oblaci dima. Jedino sto sam primetila da kad ne koristim izvesno vreme (recimo sat - dva) desi se da bas jako zavrci. Posle toga dokle god je grejac i malo zagrejan to se ne desava.  :sm_zbunjen

Sa ovom glavom baterija zaista radi nesto duze.  :doubleup

Juce po ovoj velikoj vrucini, primetila sam par kapi na ovim otvorima za vazduh. Setih se da sam negde ovde na forumu procitala da moze da se malo donji deo grejaca odsrafi, odnosno da se malo smanji otvor. Izvadim glavu, sve ocistim, odvrnem 2 kruga na tom donjem delu i evo danas ni kap da pusti a glava i dalje radi ekstra. Bas sam zadovoljna sa ovom glavom. Izgleda da cu pod stare dane morati da pocnem da se bavim motanjem. Ali to otom potom kad se vratim sa odmora i kad zice stignu.  :nemampojma

U VW rezimu probala sam svasta od klirova PT2, PT3, Nautilus, EGoOne od 1 oma .... i kod svih mi se desavalo da prvi stisak izazove jako cvrcanje koje kao da malo prsne tecnost kroz usnik a zatim radi normalno. Da bih ovo izbegla ja jednostavno pritisnem na prazno i kad cujem da je taj prvi momenat prosao krenem da normalno parim. Jedino gde mi se to nije desavalo je na Nautilusu.

Mozda cete se nasmejati na ovaj moj opis ali stvarno ne znam kako da to opisem.

Sve u svemu ja sam jako zadovoljna sa ovom spravom.  :doubleup

egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #49: Jul 28, 2015, 03:15:21 posle podne »
Na osnovu priličnog broja do sada smotanih setapa, svi korisnici se slažu u zaključku: sa 0.30 Ni žicom motanom oko 2mm igle, najmanji upotrebljiv otpor grejača je 0.10 oma. Kad god sam smotao manje, kilavo je radilo. Preko 0.12 oma i ne može da stane u CLR glavu.

Van mreže NeptunZuti

• Novajlija
  • *
« Odgovor #50: Jul 29, 2015, 06:15:25 posle podne »
Ozbiljno sam se nalozio na ovaj mod. Pogledao sam masu video recenzija i detaljno procitao temu. Dvoumim se izmedju evic VT i istick 40w TC. Pratim sta se desava na VT sceni i mislim da je krajnje vreme da se i ja ukljucim u ovu novotariju. Inace vec skoro pola godine vozam istick 20w sa CE5 klirom (?!?) ili kajom na vrhu.

A sad jedno pitanje: negde u temi procitah da je moguce upgrade-ovati firmware na modu. U recenzijama koje sam pogledao (klasika - PB, VapingwithTwisted420, GrimmGreen...) se ovo ne spominje ("thumbs down" od PB). Interesuje me gde ste pokupili ovu informaciju? Ocigledno je da hardware dobro radi posao, ali da postoje bagovi u firmware-u...

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #51: Jul 29, 2015, 09:02:32 posle podne »
Ne znam ko je u temi spominjao update firmware-a, prema podacima koje imamo to nije moguće. Štaviše, deluje da je Joye u potpunosti digao ruke od svog MVR softvera koji je služio za povezivanje pametnih uređaja sa računarom i update firmware-a. Navodno razvoj tog softvera košta poprilično a samo ga mali broj korisnika upotrebi.

Van mreže NeptunZuti

• Novajlija
  • *
« Odgovor #52: Jul 30, 2015, 10:39:21 pre podne »
Nemam pojma sta se i zasto desilo, ali definitivno softver za VT rezim jos ima nekih bubica pri menjanju glava/atomizera. Ne iskljucujem mogucnost da sam ja nesto pogresno uradio u proceduri, ali dovoljno je losa i sama cinjenica sto eto moze da se desi. Dobra stvar je sto ce firmware biti moguce apdejtovati, pa ce verovatno i te bubice biti resene.

Nemojte me pogresno razumeti, nisam imao namere da nalazim mane ovom modu, ali u poslednje vreme nemam  zivaca da se zezam i da isprobavam razne setape, tvikujem fabricke atomizere i slicno. Da ne govorim o tome sto sam se par puta razocarao kupovinom nove opreme (ne od inhalike). Na svu srecu naleteo sam na eleaf 20w i stari VapeOnly CE5 klir i to koristim upravo zbog toga vec mesecima. Poslednje sto mi treba je jos jedna naprava koja ne funkcionise potpuno ispravno.

Jos jedno pitanje za vlasnike ovog moda: Koja je verzija firmware-a na vasem modu? Taj podatak cete naci tako sto iskljucite mod (5 klika) i zatim pritisnete fire 20 puta.

Ako sam dobro razumeo, joyetech radi na novom firmware-u i svi problemi vezani za ovaj mod ce uskoro biti reseni, na zalost ne update-om firmware-a

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #53: Jul 30, 2015, 10:56:15 pre podne »
Kod mene je 1.18

Jedini problem za koji znam da postoji sa VT-om je onaj kad se posle neke pauze mod uključi, pa u VW modu ispali na prvom aktiviranju neku osetno jaču snagu. Nisam siguran kako se tačno manifestuje, Busardo je našao jedan čudan ritual koji ga izaziva (ugasiš, odvrneš klir, vratiš klir, nešto slično) a neki su prijavljivali da im se ovo dešava i bez posebne pripreme, kad se mod budi iz stand by režima. Ne znam da li moj ima tih problema jer ga nisam ni probao u VW režimu, kantal me više ne interesuje ;)

Ovako napamet mi kao univerzalno rešenje za taj problem pada na pamet vrlo kratko aktiviranje, brzi klik kad mod u VW režimu aktiviraš posle određene pauze. Mada moram da ponovim, ne vidim svrhu korišćenja VT-a u VW modu. Kad probaš TC na iole krštenom setapu (TC setap je osetno lakši za napraviti nego standardan kantal setap: žica se lakše oblikuje plus TC u ogromnoj meri pegla sve propuste oko oblika, količine vate itd...) nema ama baš nijednog razloga za ponovno korišćenje kantala.

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #54: Jul 30, 2015, 11:19:37 pre podne »
Posle prvobitnih problemcica u pocetku, evo vec par nedelja nemam nikakvih problema, samo  se trudim da otkljucam atomizer svaki put pre promene i sve funkcionise kako treba.
Problem sa ispaljivanjem velike snage posle perioda neaktivnosti u VW rezimu resavam tako sto svaki put prvo jedno kliknem kratko i nastavim normalno da koristim. 

Van mreže crossover

• Novajlija
  • *
« Odgovor #55: Avgust 17, 2015, 08:19:10 posle podne »
Jel' stižu skoro zamenske Ni/Ti glave?

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #56: Avgust 18, 2015, 12:19:56 pre podne »
Poručena je bolja opcija, CLR glave sa Ti grejačima i posebno Ni žice. Nadležne službe su ovog puta procenile da je zarad opšte bezbednosti potrebno uraditi malo detaljnije (čitaj skuplje) analize, čekamo da se iste završe...

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #57: Avgust 21, 2015, 03:04:10 posle podne »
Pojavio se Joyetech VTC Mini sa izmenljivom baterijom
;-)
(Heavengifts)

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #58: Avgust 27, 2015, 11:06:54 pre podne »
Za vikend sam uzeo da premotam jednu CLR glavu za TC, a do sada sam taj grejač uvek pravio sa Ni žicom 0.30 i 8-9 gustih namotaja oko 2mm igle.
Dok sam rasturao setap u CLR glavi padne mi na pamet da svoj setap napravim na isti način: 6-7 namotaja oko 2.5mm igle, sa razmakom između.

Setap je isprva radio veoma kilavo, otpor koji sam dobio je gotovo isti kao na starim setapima (0.10) pa sam ga i držao na sličnim temperaturama (oko 180C). Fali dima, fali TH-a, probam da natopim bolje vatu (povučem na suvo, bez aktiviranja baterije a sa zatvorenim prstenom za protok vazduha), na kraju i promenim vatu - ništa. Onda pojačam temperaturu, situacija se malo popravi, to je to... na kraju sam došao do 230C-240C. Već je 4 ili 5 dana kako koristim ovaj setap, performanse su i dalje na nivou i ne osetim ni naznaku zagorelog ukusa (što mi se inače, zbog tečnosti na čistom VG-u, dešavalo mnogo brže).
Videću za neki dan, kad budem radio novi setap, da li se za ovakav setap uvek mora povećati temperatura (jer je veća dužina žice neposredno "utisnuta" u vatu tj tečnost) ili mi se ovaj prvi tako zalomio.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #59: Septembar 01, 2015, 03:06:35 pre podne »
Stigle mi CLR Ti glave.

Probao jednu u fabričkom stanju, radi lepo ali je baš za direkt u pluća uvlačenje, otpora gotovo i da nema i za moj ukus se previše lako povlači. Pošto je grejač sa prečnikom od 2.5mm traži veću temperaturu, oko 240C radi kako dolikuje.

Posle pola sata sam promenio pin, stavio sam onaj od ONE glave 1.0 oma. Na slici su oba, zlatni je sa CLR Ti glave a srebrni ovaj za glave od 1.0 oma. Srebrni ima osetno manju rupu za vazduh, sa njim mi ova glava mnogo lepše radi.

Što se tiče ukusa, rano je za neki definitivan sud ali mi se čini da mi Ti grejač više prija nego Ni. Da ne lupam sad da li je tako stvarno ili je do vate, broja namotaja itd... Kad potrošim par tankova i promenim vatu na nekom, znaću preciznije o čemu se radi.