Autor Tema: Joyetech eGo ONE baterije  (Pročitano 4093 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Joyetech eGo ONE baterije
« Topic Start: April 17, 2015, 12:44:58 pre podne »
Joyetech eGo ONE baterije

Joyetech eGo ONE baterije kapaciteta 1100mAh i 2200mAh. Nestvarno malih dimenzija, ove baterije su deo eGo ONE serije proizvoda koje je Joyetech krajem 2014. godine predstavio pod sloganom "The ONE device for EVERYONE" (jedan uređaj za svakoga).

Ovo su Li-Ion baterije sa direktnim izlazom, tj nemaju elektronski čip koji "pegla" napon na izlazu te on zavisi od napunjenosti baterije. Drugim rečima, eGo ONE baterija oponaša rad Li-Ion baterije u mehaničkom baterijskom modu.

Specifikacija:
Debljina (prečnik): 19mm
Visina: 58.5mm (1100mAh), 85.5mm (2200mAh)
Kapacitet: 1100mAh/2200mAh
Tip konekcije: 510

Baterija poseduje ugrađenu zaštitu od kratkog spoja i preteranog pražnjenja baterijske ćelije. Takođe poseduje "5 klikova" sistem, kojim se sa 5 brzih klikova baterija može ugasiti i tako izbeći neželjeno aktiviranje dok je u džepu, torbici itd... Na isti način se baterija uključuje.

Ispod prekidača baterije je led svetlo koje između ostalog ima funkciju indikatora napunjenosti baterije: kada je baterija napunjena na više od 60% kapaciteta, LED svetlo ispod prekidača je konstantno.

Kako se baterija prazni, LED svetlo blinka sve brže.

Kada se baterija isprazni na manje od 10% kapaciteta, LED svetlo blinka intenzivno.

Baterija se puni preko miniUSB porta koji se nalazi na dnu baterije. Pored porta se nalazi mala LED lampica, koja se ugasi kada je baterija napunjena do vrha.

Sadržaj kompleta:
- Joyetech eGo ONE baterija 1100mAh
- Uputstvo

Link ka proizvodu:
http://eliquid.rs/joyetech-ego-one-1100
http://eliquid.rs/joyetech-ego-one-2200

Van mreže Gizelle

• Novajlija
  • *
Odg: Joyetech eGo ONE baterije
« Odgovor #1: Jul 15, 2015, 02:45:17 posle podne »
Ćao, evo i mene  ;D zanima me kakvi su vaši utisci o eGo ONE baterijama.
Ja koristim trenutno Joy. eGo bateriju već duže vreme pa bih se ponovila. Čula sam da su odlične  ::namig

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #2: Jul 15, 2015, 08:30:16 posle podne »
ONE baterije su dobre, ali za ONE atomizere. Za ostale i nisu pametan izbor, malo zbog estetike a malo zbog načina rada. Ove baterije nemaju regulaciju izlazne struje pa će se na svakom grejaču otpora većeg od neka 1.3oma primetiti "kilavost" kako se baterija bude praznila.

Možda je najbolje da posetiš ovu temu:
http://forum.inhalika.com/index.php?topic=209.0
Napiši nam šta od opreme sada koristiš i šta bi možda da menjaš, pa da vidimo šta možemo da ti preporučimo...
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže uketic-paric

• Senior vaper
« Odgovor #3: Jul 15, 2015, 10:30:23 posle podne »
Ubedljivo najlepša baterija na tržištu svakako,jer ženama je estetika jako važna

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #4: April 01, 2016, 03:18:55 pre podne »
Joyetech eGo ONE MEGA 2600mAh baterija

Napravljena da bude "par" ONE MEGA i TRON atomizerima.

Specifikacija:
Debljina (prečnik): 22mm
Visina: 80.5mm
Kapacitet: 2600mAh
Tip konekcije: 510

Vizuelne razlike između ONE verzija se mogu videti na ovoj slici:

Sa leva na desno se vide:
- Joyetech ONE Mini
- Joyetech ONE 2.5ml atomizer + ONE XL 2200mAh baterija
- Joyetech ONE MEga 4.0ml atomizer + ONE MEGA 2600mAh baterija

LINK do proizvoda: KLIK

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #5: Jun 08, 2016, 01:04:30 pre podne »
Joyetech eGo ONE V2 baterije

V2 verzija nam donosi poboljšan kvalitet prekidača kome je i promenjen oblik. Ipak, najbitnije unapređenje je dodavanje još jednog režima rada, sa stabilnim naponom na izlazu. Sada ONE baterija može, osim opadajućeg režima gde se sa pražnjenjem baterije napon smanjuje, da se koristi i u režimu stabilnog izlaznog napona. Na taj način se izbegava slabljenje performansi i promena užitka tokom jednog ciklusa napunjenosti.

Ovo je rezultiralo i mnogo širim spektrom atomizera koji se mogu koristiti uz ovu bateriju, pa se ONE V2 baterija može jako lepo koristiti sa gotovo svim atomizerima iz ponude. Za 1500mAh i XL bateriju (2200mAh) estetski najbolje pristaju atomizeri koji su iste širine (19mm), a za MEGA bateriju 2300mAh par su ONE MEGA, TRON ili Cubis atomizeri.

Baterija poseduje ugrađenu zaštitu od kratkog spoja i preteranog pražnjenja baterijske ćelije. Takođe poseduje "5 klikova" sistem, kojim se sa 5 brzih klikova baterija može ugasiti i tako izbeći neželjeno aktiviranje dok je u džepu, torbici itd... Na isti način se baterija uključuje.

Promena režima rada je veoma jednostavna. Kada baterija radi u opadajućem (direktnom) režimu, led svetlo u prekidaču je bele boje. Narandžasto svetlo označava stabilni (regulisani) režim.

Bateriju je potrebno isključiti, zatim držati prekidač pritisnut 5 sekundi sve dok led svetlo ne zablinka u drugoj boji. Tada pustite prekidač i možete koristiti bateriju u izabranom režimu. Na isti način se vraćate u polazni režim.

Ispod prekidača baterije je led svetlo koje između ostalog ima funkciju indikatora napunjenosti baterije.

Kada je baterija napunjena na više od 60% kapaciteta, LED svetlo ispod prekidača je konstantno.
Kako se baterija prazni, LED svetlo blinka sve brže.
Kada se baterija isprazni na manje od 10% kapaciteta, LED svetlo blinka intenzivno.

Baterija se puni preko miniUSB porta. Kabal se uključuje u USB port računara ili u odgovarajući strujni adapter (ne jači od 1a)!

Sadržaj kompleta:
- Joyetech eGo ONE V2 baterija
- Uputstvo

Na mreži Robert

• Stara garda
« Odgovor #6: Jun 08, 2016, 05:25:37 posle podne »
Koliko V je regulisan napon?

Sony Xperia ZR

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #7: Jun 08, 2016, 05:32:09 posle podne »
Dovoljno :D

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #8: Jun 09, 2016, 07:29:17 posle podne »
Čačkao sam juče malo ove nove (V2) baterije.

Finiš je drugačiji nego na starim baterijama. Farba kao da je nekako blago gumirana, vrlo prijatan osećaj u ruci. Ostaje da vidimo koliko je dugotrajna.

Na ravni oko konektora više nema kanala za vazduh. Ovo će kao posledicu imati da se atomizeri koji vuku vazduh iz konektora ne mogu koristiti, mada se ovako napamet ne mogu setiti nijednog koji tako radi, osim Protank2/3. Svi noviji vazduh vuku gore, preko AFC-a.
Veći problem će biti nemogućnost korišćenja eGo prstena i ogrlice, jer se oni baš na te kanale kače.

Prekidač je osetno drugačiji nego na prvim ONE baterijama. Blago je gumiran, na sivim baterijama je crne boje, kvadratnog oblika i sa malo većim hodom nego stari prekidač. Pretpostavka je da će bolje raditi nego prošli, verovatno su ga zato i menjali.

Režime rada nisam probao, tu ne bi trebalo ništa novo da bude - jedan kao i pre (neregulisani, opadajući) i jedan sa regulisanim (stabilnim) naponom.

Indikator svetlo ispod prekidača je vrlo diskretno, ne upada u oči a opet svetli jasno ispod površine prekidača. Pretpostavljam da će ljude da tripuje manje nego staro, koje je škiljilo između prekidača i tela baterije ;)

Na mreži Robert

• Stara garda
« Odgovor #9: Jun 11, 2016, 06:59:34 posle podne »
Dovoljno :D
Znači nije 3.3 :)
Dobro bi bilo saznati koliko je tačno.
Nadam se 3.7 V

Lepo napreduju cevke

Planiram jednu, zasad mi je u glavi Wismec control head (30 mm) + iJust 2 ili Joyetech Ego One Mega baterija 2600 mAh = regulisan mod 11 cm dužine ;-)
Nikako da saznam kako se ponaša Control head sa baterijama sa USB portom.

Srećom, kako vidim koliko lepo napreduju, tu kombinaciju ću brzo zaboraviti

Sony Xperia ZR
« Poslednja izmena: Jun 11, 2016, 07:22:57 posle podne Robert »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #10: Jun 11, 2016, 09:16:13 posle podne »
Stabilni napon nije 3.3V, osetno je jače. Čak i da je tih 3.3V to je na grejaču otpora 1oma nekih 11W, sasvim ok snaga.

Ozbiljno dobro izgleda, cevke nisu moj fazon ali ovako nešto bih mogao da nosim.

Ovo je kombinacija XL baterije (2200mAh) i standardnog (2ml) atomizera. MEGA kombinacija je i kraća, samo je deblja.

Na mreži Robert

• Stara garda
« Odgovor #11: Jun 11, 2016, 11:12:25 posle podne »
Čitao sam negde da je 3.6 V  :)
To nije 100%, sačekati ću neko da izmeri :)

Ako su u XL stavili istu bateriju kao u Ecom Supreme, trajaće veoma dugo ;) Moj uopšte ne prikazuje pad performansi, radi kao od prvog dana. Okej, čuvam ga; dnevno 1.5 - 2 ml trošim na njemu već nekoliko meseci.

Ps: Od 19 mm cevki sam ostavio Joyetech Ecom Supreme i KangerTech iPow 2 (služi za izlazak, u kombinaciji  sa određenom odećom).  Dicodes Tiny sam prodao, ostale poklonio.
Pošto nikad nisam imao ' redovnu ' 22 mm cevku, neko vreme mi je to u glavi. :) Atomizere imam, pa neki VW za plažu, etc etc bi dobro došlo.

Sony Xperia ZR
« Poslednja izmena: Jun 11, 2016, 11:32:19 posle podne Robert »

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #12: Jun 15, 2018, 09:17:52 posle podne »
Pazario i ja za mog matorog eGo mega v2 cevku i exceed d22 ati. Lepa je to kombinacija i nadam se da će matorom biti OK (nismo se još videli pa mu nisam uručio). Za moj pojam ovo je super spoj i baterija je baš kvalitetna,ati isto,savršeno za početnike i likove koji ne vole VW/TC modove.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #13: Jun 17, 2018, 05:56:37 posle podne »
Matori preuzeo spravu. Više je nego zadovoljan,a kako i da ne bude kad je do sad koristio samo one olovkice. Kaže neće više pomišljati na analogne  ^-^