Autor Tema: Kurirska dostava poručenih artikala  (Pročitano 1432 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Kurirska dostava poručenih artikala
« Topic Start: Januar 26, 2015, 09:11:50 posle podne »
Poštovani,
u zadnjih godinu dana smo Vam porudžbine isporučivali preko Bex kurirske službe. Ta saradnja je uglavnom bila korektna, međutim u poslednjih nekoliko meseci je došlo do određenih propusta prilikom isporuke koji su rezultirali opravdanim nezadovoljstvom naših kupaca.

Takođe, kako su nikotinske baze i sirovine (PG i VG) sve češće deo Vaših porudžbina, a cena poštarine se povećava sa porastom težine paketa, odlučili smo se da izvršimo određene izmene.

Od pre nekoliko dana sve Vaše porudžbine se isporučuju preko Dexpress kurirske službe. Sa njima smo sarađivali na samom početku našeg poslovanja, verujemo da su kvalitet i poslovnost koja ih je i tada krasila sada podigli na još viši nivo. Uspeli smo da dobijemo vrlo povoljnu cenu i garanciju da će se svi eventualni problemi rešavati brzo i efikasno.

Cena isporuke je sada 216din, bez obzira na težinu i vrednost otkupnine!

Zamolio bih Vas da sa nama podelite iskustva sa novom kurirskom službom, kako bi smo zajedno pronašli najbolje rešenje.

Van mreže Robert

• Stara garda
Odg: Kurirska dostava poručenih artikala
« Odgovor #1: Februar 03, 2015, 05:40:55 posle podne »
Sta ja znam. Trazili su broj 18 dosta dugo  umesto 8, a lepo pise 8, 18 ne postoji :D

Van mreže NesaPA

• Senior vaper
« Odgovor #2: Februar 03, 2015, 11:12:59 posle podne »
Godinama sam u nekoj situaciji sa kurirskim službama. Imamo svakodnevni odnos  :kreza:

Neko moje mišljenje je da u relaciji firma-firma su sve podjednako loše, neprofesionalne ... da sad ne pCujem i pLujem mnogo. Normalno imaju i trenutke kad zablistaju na terenu, ali generalno utisak je loš.

Po meni Vi pravite grešku iz razloga jer jedina firma koja kulturno funkcioniše, da se tako izrazimo, mada je i to daleko od tog pojma, na relaciji firma-privatno lice, verovatno Vaša nazastupljenija, je Post Ekspres.
Samo iz jednog razloga, ujutru me čeka SMS sa cenom, brojem pošiljke i kurirovim brojem telefona. Tako da ne mora da se nosi mobilni zalepljen na čelo (pošto svi uobičajeno nemaju naviku da provere da li si dostupan za isporuku), nego mogu lepo da okrenem kurira i dogovorim se sa njim ako se ne nalazim kući. Izuzetno glup ali praktičan razlog. Još gluplji razlog su one njihove nepropusne kese, da ne pričam u kakvom sam stanju dobijao robu od nekih kurirskih službi, odmah je vraćana u kombi pa neka vide šta će dalje sa njom i prebijaju se sa pošaljiocem.
Iskreno, kao privatno lice sam počeo da zahtevam da mi se pošalje post ekspresom ako ikako to mogu da izboksujem  :D

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #3: Februar 03, 2015, 11:38:00 posle podne »
Nema spora oko toga da je PostExpress sa strane primaoca najbolji što se tiče isporuke. Ono zbog čega mi kao firma nismo radili sa njima je druga strana njihovog poslovanja, odnos ka pošiljaocu.
Sve kurirske službe imaju manje ili više dobre softvere kojima se do maksimuma pojednostavi unošenje podataka o primaocu, praćenje pošiljaka, pamćenje podataka o starim kupcima (da ih ne moraš opet donositi) itd... Takođe su mnogo fleksibilniji oko uplate otkupnina, povraćaja novca ili paketa itd. PostExpress je fenomenalan sve dok ne zglajza, u situacijama kad nastane problem je nemoguća misija naći ko je kriv i kako da se to ispravi.
Npr jedan isti paket je slat iz poslovnice u Zemunu za Vidikovac, uveče oko 5 se preda na šalteru a sutradan ujutro oko 10 dođe kurir da ga vrati jer primalac nije na adresi!? Pošalje se opet, ista priča ali se vrati ne odmah sutradan nego posle 2 dana  ;D
Naravno da sam sve vreme na vezi sa operaterima kol centra, pa nekim PE šefom, nemaju pojma zašto se paket dva puta uzastopno prebaci na povrat bez i da je pokušana isporuka... a kupac svaki dan zove i pita šta je sa paketom.
Drugi paket su nam izgubili, trebalo je nekih 15 dana da dobijemo potvrdu da je izgubljen!? A odštetu smo dobili posle dobra 2 meseca.

Takođe kod PE ne mali faktor čini cena, skuplji su u startu od drugih službi + nije moguće (barem nam tada nisu ponudili) opciju za Flat rate cenu, što znači da sa porastom težine poštarina osetno raste. U prevodu, za 1L PG + 1L VG i neke arome, poštarina bi bila 500+ dinara, a to je mnogo kako kupcu tako i nama.

Bex kurirska služba nam je radila zaista dobar posao u zadnjih godinu i po dana, uz retke incidente. Međutim, zadnja 2-3 meseca su učestali problemi do kojih do sada nije dolazilo, ne znamo da li je zbog povećanog obima posla ili je nešto drugo u pitanju. Takođe su izvršili neke personalne promene pa par ljudi sa kojima smo imali direktan kontakt više nisu tu, a oni su nam često pomagali da se neke situacije reše brže i elegantnije.

U svakom slučaju, odlučili smo se da probamo Dexpress jer smo sa njima jako lepo sarađivali pre više o godine dana. Takođe i neki naši prijatelji sa njima rade i nemaju zamerki. Ukoliko se ispostavi da ni Dexpress nije dovoljno dobra opcija, videćemo sa PostExpressom da li se nešto promenilo u načinu poslovanja tj možemo li napraviti neki po nas povoljniji dogovor.

Van mreže NesaPA

• Senior vaper
« Odgovor #4: Februar 04, 2015, 12:39:02 pre podne »
Iskreno se nadam da nećete imati problema sa izborom.
To je totalno neregulisano tržište, neodgovorno bi bilo preciznije.
Uglavnom, samo napred, uvek podržavam promenu kad nešto ne radi kako treba.

Van mreže jokjuar

• Senior vaper
  • Animals should not try to act like people...
« Odgovor #5: Februar 05, 2015, 07:36:54 pre podne »
Sve te službe se razlikuju od grada do grada, ja sam jedini problem imao sa City expressom. Ostali su manje ili više korektni. Apsolutno je najbolja ta opcija što je ista cena, bez obzira na težinu paketa.
Moj predlog vam je da ubacite još jednu službu u slučaju da imate posla sa pacijentom poput mene, koji se svađa na krv i nož sa kuririma, konkretno City expressom....
"Oh freddled gruntbuggly, Thy micturations are to me As plurdled gabbleblotchits on a lurgid bee. Groop, I implore thee, my foonting turlingdromes, And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles, Or I will rend thee in the gobberwarts With my blurglecruncheon, see if I don't!"

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #6: Jun 27, 2016, 10:10:34 pre podne »
Slika i prilika rada kurirskih službi u Srbiji...

Ne mogu da zamislim silu koja je delovala na ovaj paket pa da ovako slomi obe bočice, koje su upakovane u puckice i debeli karton.

Napomena svim korisnicima: ako se paket po zapremini drastično razlikuje od očekivanog i plus je vlažan, nemojte ga preuzimati nego na licu mesta uložite primedbu.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže jokjuar

• Senior vaper
  • Animals should not try to act like people...
« Odgovor #7: Jun 28, 2016, 07:10:16 pre podne »
Preko ovog je prešao kombijem...

Sent From Plastique

"Oh freddled gruntbuggly, Thy micturations are to me As plurdled gabbleblotchits on a lurgid bee. Groop, I implore thee, my foonting turlingdromes, And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles, Or I will rend thee in the gobberwarts With my blurglecruncheon, see if I don't!"

Van mreže Clon

• Senior vaper
« Odgovor #8: Jun 28, 2016, 10:02:06 pre podne »
Ja sam pre par dana narucio nesto iz WinWin-a detetu za rodjendan. Narucio u cetvrtak, stigo mi email u petak da je poslato i da ocekujem u subotu paket. U subotu ujutru mi stigne SMS iz Bex-a da ocekujem paket u toku dana. U ponedeljak me zovu iz Bex-a da mi kazu da stize danas i ja im kazem da ne zelim da platim postarinu jer nije stiglo u navedeno vreme. Devojka/zena preko telefona insistira da ce paket da stigne do 16h i ignorise ono sto ja pricam. Dobijam poziv u 20h od coveka koji vozi i naravno, kazem da ne zelim da preuzmem bilo sta.

Kasnije su me jos 2 puta zvali da me pitaju zasto ne zelim, te sam im rekao da je bar jedan od njih, sa koliko sam razgovarao, rekao izvinite bar jednom, mozda bih i uzeo paket i platio sve. Razgovor sa njima je bio kao da sam ja kriv i da moram da platim sve ako zelim paket. Kao i uvek, moj odgovor je bio "Ne moram nista!!!!"

:D
I tako.....

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #9: Jun 28, 2016, 10:07:34 pre podne »
Potpuno pogrešan pristup, ali jbg. Proći će još mnogo vremena dok ljudi ovde ne nauče šta je kurirska služba i kako to funkcioniše.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #10: April 20, 2018, 04:31:53 posle podne »
 Danas sam imao nesvakidašnju situaciju sa porudžbinama i dostavom.Imao sam dve nezavisne porudžbine za koje sam dobio potvrdu o slanju.Oko 11h stiže kurir Dexpress-a i dostavlja mi jedan paket.Pitam za drugi,kurir mi odgovara da nema.Ostao sam u čudu jer posle svih dosadašnjih isporuka,prvi put je nastao zastoj.
 I tako,dok sam ja razmišljao šta da radim,oko 13:30 ponovo dolazi isti kurir.Donosi drugi paket uz obrazloženje da je kombi bio pun i tek na pretovaru, od drugig kolege je zaprimio sporan paket.
 Rekao bih da Dexpress vrlo ozbiljno radi svoj posao :doubleup

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #11: April 21, 2018, 03:12:27 pre podne »
Ne računajući PostExpress, koji je za primaoca najbolji ali je ubedljivo najskuplji i pomalo rigidan prema pošiljaocu, Dexpress je najozbiljnija kurirska služba kod nas.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #12: April 21, 2018, 09:03:49 pre podne »
S' obzirom da sam sarađivo sa svim domaćim kurirskim službama,apsolutno se slažem.