Autor Tema: Bezbedna upotreba opreme, iliti: kuda idu svi ovi modovi?  (Pročitano 4217 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NesaPA

• Senior vaper
Bezbedna upotreba opreme, iliti: kuda idu svi ovi modovi?
« Topic Start: Januar 14, 2015, 04:46:29 posle podne »
Pošto sam najzad malo uhvatio vremena da pročitam o 50W varijanti detaljnije, zanima me da li je jedino meni to normalno.
Sve manje-više ista priča, kao da se proizvodi super špijunska letelica.

Jedan podatak koji me brine i koji me definitivno odbio od kupovine i koji smatram veoma rizičnim. Kaže da se uređaj automatski gasi kad dostigne 70 stepeni C.
Mnogo godina radim sa toplim, vrelim i neizdrživim :) (ranije u proizvodnji, ugradnja vatrostalnih materijala i tempovanja, razne štampe itd...). Ako se ne varam, rukom možeš da uhvatiš predmet koji ima temperaturu oko 50 stepeni (zaboravio sam tačno bezbedonosni podatak iz HTZa) ali provereno u praksi. 60 stepeni je nešto što pristojno opeče, dok 70 nije zezanje.

Tako da me pišite u 30W i bolje čekajte malo da se proveri taj od 50W.

Van mreže Iva

• Stara garda
Odg: Bezbedna upotreba opreme, iliti: kuda idu svi ovi modovi?
« Odgovor #1: Januar 16, 2015, 03:09:43 posle podne »

Jedan podatak koji me brine i koji me definitivno odbio od kupovine i koji smatram veoma rizičnim. Kaže da se uređaj automatski gasi kad dostigne 70 stepeni C.

Pa to sto se gasi uopste nije lose ... kako stalno dobijam kojekave ponude elektrike na mejl , upravo je stigla jos jedna koja ima specijalan dodatak a radi se o mod boxu do 40w sa ugradjenim - The temperature control system allow you vape without worries. Dobro je dok proizvodzaci razmisljaju i o tom aspektu . U svakom slucaju , nije za pocetnike ili nekog ko se nije ranije susretao sa takvom vrstom e-ciga

Van mreže NesaPA

• Senior vaper
« Odgovor #2: Januar 16, 2015, 04:16:21 posle podne »
U redu je ako je to 70 stepeni na nekom internom senzoru (mislim da je isto toliko za taj koji pominješ) i ekstremno brzo da odreaguje elektronika (kada krene kratak spoj npr.).
Ali veruj mi da ni 60 stepeni ne bih poželeo u ruci nikome.

Van mreže Iva

• Stara garda
Verujem , ja sam ionako izabrala onaj od 30w a mislim da mi je i taj previse .
U svakom slucaju imam respekt prema opremi i ne igram se sa onim sto ne poznajem
a cak malo i preterujem pa npr ni jednu bateriju ne punim nocu ili bez kontrole .  :-[

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Siguran sam da je spomenuta temperatura, ta koja se kontroliše, temperatura nekog čipa ili manjeg dela elektronike unutar same baterije. Nema šanse da bi iko dozvolio da se ceo uređaj toliko ugreje  ;D

Iskreno mi je krivo što se jedan novitet sa apsolutno fenomenalnim performansama, što iStick serija definitivno jeste, pretvara u suprotnost tj tempiranu bombu koja može da napravi jako veliku štetu svima. Do toga ne mora da dođe isključivo usled nemara ili neukosti korisnika, kratki spojevi i riknjavanje opreme se dešavaju i na mnogo bezazlenijim uređajima...
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Evo jedan interesantan video na ovu temu, kako se mehanički mod ponaša kada se napravi kratak spoj:

Ovde je baterija mnogo većeg kapaciteta nego one koje koristi većina vapera, ali snimak ipak tera na veliki oprez.

Van mreže NesaPA

• Senior vaper
Gotova nočna straža  :D
Ništa diskutabilno oko toga, čip ima aluminijumski hladnjak sada je verovatno dodat i temperaturni senzor. Najbolja analogija je običan procesor na kompjuteru koji takođe ima temperaturnu zaštitu. U praksi sprečava pregorevanje najskupljeg dela. Otpor od 0,2 oma, pa to vuče snagu i greje skoro kao i u tvom videu  :D
Ono što mene zbunjuje je da citiram eleaf:
"Temperature Alarm function: If the temperature of device is over 70℃, the output will shut off automatically and the screen will reflect "Temp Protection" for 5 seconds."
Znači pominju uređaj a verovatno ne misle na njega, u principu sledeće generacije će verovatno da imaju i ventilatore za hlađenje kako je krenulo  :D
Apsolutno saglasan u svemu sa tobom, lepo su mogli da ubace opciju u firmware čipa da zaključaš da ne okida ispod oma. Mislim da je potvrđeno da su poboljšali, tj. ubacili RMS ili kako se već zove regulaciju snage.
Takođe mi i dalje nije jasan detalj kako su rešili bateriju, redno dve 18650 (što je jako pipavo da se uradi kako treba i relativno skupo mada nije neizvodivo, laptop baterije su najbolji primer), neka namenska 10V ...
Ne znam, meni taj od 50W stvarno odlično izgleda, ali neka ga malo u opticaju pa da vidimo.

Ivo slobodno puni, odavno je to pouzdana elektronika. Ja uglavnom samo i noću punim, kuršlusi se dešavaju danju  :D

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Samo ću nabrzaka: kineski engleski ume da bude jako problematičan, ne znam kako rade prevode ali to često ume da žestoko omaši poentu. Da li prevode sinonime ili šta već, pa je zato izašao device kao uređaj umesto deo, čip, šta li... Pogledaj npr ako imaš kutiju od Joye tečnosti, vidi kako glasi uputstvo za upotrebu :kreza: 3 godine to tako furaju i ne sete se da promene.

Na mreži Robert

• Stara garda
« Odgovor #8: Januar 17, 2015, 01:14:31 posle podne »
Pazi ovo   :sarcastic:
HU,  CZ , SK
´Nemoj kesu navuci na glavu, jer ces se udaviti´

« Poslednja izmena: Januar 17, 2015, 01:29:22 posle podne Robert »

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #9: Januar 17, 2015, 01:23:11 posle podne »
Roberte, ili pogledaj ovu temu:
http://forum.inhalika.com/index.php?topic=285.0

ili se učipi za hosting. Slike od 3Mb kao atačmente zaista ne možemo da finansiramo ;)

Na mreži Robert

• Stara garda
okay :) znam, procitao sam vec prvi put. Evo ispravke, bicu dobar :P
« Poslednja izmena: Januar 17, 2015, 01:32:15 posle podne Robert »

Van mreže NesaPA

• Senior vaper
 :D
A kineskinje iz podrške se zovu Justina, Emma, Rebeka, Radmila ...  :kreza:

Van mreže Iva

• Stara garda
Sto se tice kesa za glavu i slicnih upozorenja ... da se ne jedu... vise sluze da proizvodjac sebe stiti jer na nekim drugim mestima postoje dobijeni milionski sudski procesi zbog izostavljene samo jedne reci upozorenja . Tako da to ima logike , mada se uvek mogu naci rupe ko se zainati i vidi tu sebi lep izvor prihoda .

@NesaPa ... preslo mi je to u naviku vise zato sto nemam sve originale , ima tu i kineskih neproverenih proizvodzaca ... a nagledala sam se raznih videa pa se vise vodim onim ''bolje spreciti nego leciti'' . Jedna baterija  mi bas trazi oko 6 sati punjenja a noname i bez obzira sto je dobra ne bi da se igram - previse tvrdo spavam , mogu i mene izneti sa sve krevetom  :D

Na mreži Robert

• Stara garda
Iva; Ali samo to pise, nista drugo :D
[evo i probao xD Nema sanse da navucem na glavu, ni Dominiku sa 5 godina :D:D]
« Poslednja izmena: Januar 17, 2015, 03:35:34 posle podne Robert »

Van mreže Iva

• Stara garda
Uglavnom se odnosi na to da se ne sme dati deci za igru ... nisam rekla da trazis nacin zarade  :P Nije to bas tako jednostavno i prilicno kosta