Autor Tema: Koliko dugo koristite e-cigarete i imate li nameru ili želju da i njih ostavite?  (Pročitano 3910 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Iva

• Stara garda
Situacija kakve davno nije bilo , prehlada , temperatura , ne osecam razlike u tecnostima a i ne ocekujem al parim, vise puckam ''kao nekad'' .
Jedina razlika je sto ne ispustam asepsol 1% i svaki cas perem i ispiram drip tipove . Malo dosadno al sta je tu je i osetljivija sam na TH tako da su voltaze drasticno manje sa istim tecnostima.
Mislim da je ovo prva jaca prehlada od pocetka parenja i sama sam kriva za nju, dok moram napomenuti dok sam pusila analogne bar dvaput godisnje sam bila na bolovanjima zbog komplikacija koje odmah odu na upalu usiju
I imunitet se drasticno poboljsao

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Isti slučaj, za ove 4 godine nisam imao nijednu prehladu da me slomi u krevet i ne mogu ni makac - što mi se pre dešavalo barem po jednom u sezoni. Vaping rules ;)
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže jav74

• Vaper!
Poslije godinu dana mislim da nikad necu prestati...zna ponekad biti dosadno sredjivanje opreme,ali me to vecinom opusta...inace sam u jako stresnom poslu gdje sam znala stuci po 3 kutije,tako da me ovo apsolutno smiruje....nikotin je 6mg.jedini problem sam imala sa grlom kad sam sa aliexpresa narucila fiber i mesh(pametnjakovicka)i pravila fitilje za c atije....nagrdila sam grlo ko zna koji sam otrov tad u sebe inhalirala...nikad vise
Zdravlje super,nema debljanja...nisam parila nikad vise od 12mg...a provari sam i narucila da bih parila jos dugo godina....
« Poslednja izmena: Mart 04, 2015, 10:35:57 posle podne jav74 »

Van mreže Iva

• Stara garda
U pocetku sam se cudila kako to odjednom im smeta duvan ... meni nista ... i sad mi ne smeta kad drugi puse , regularno svi zapale i kod mene kuci ... i ja sam imala u pocetku 3 puta tehnicke probleme i tad zapalila i nista mi nije smetalo ... al skoro sam imala neku lepu vest i od uzbudjenja namerno dohvatim cigaretu i zapalim .... i tako se razocaram ... neki ukus paljene gume i katrana .... i sad nije ni to problem , povukla par puta i ostavila .... nego ... sta cu ako mi se desi neki maler sa e-cig ... kako se vratiti ... jer nije mi vise uzivanje , cak naprotiv  :(

Van mreže srmarkovic

• Junior vaper
  • **
  • dipl. inž.
Kao bivši pušač ne bunim se kada oko mene zapale. Nerviraju me oni koji su ostavili pušenje i onda drugima povišenim glasom sole pamet. Ja samo dam savet da je ovo stvarno bolje a ne odričeš se zadovoljstva. Da ne bi uvredio nekoga ko mi baš izričito nudi cigaretu, kao zapalim, istrpim jedan dim smrada i gume što reče Iva i ostavim cigaretu u piksli i ponekad je kao podignem ne povukavši dim a jedva čekam da malo izgori i da se vratim elektronskom zadovoljstvu. Ne odbiješ ne praviš se "nevinašce" a ne nagutaš se smrada. Iskreno ma uopšte me ne privlači i nema ni 1% ovog vaperskog zadovoljstva ukusa i aroma. Cigarete ne kupujem od oktobra 2013. Tada nisam imao nameru da ih ostavim i pored iznenadnog, najozbiljnijeg zdravstvenog problema koji može da vas snađe, avgusta te godine i neizvesne operacije (nalazim se uvek u onih 5% koji prežive). Život se izmeni u par sekundi.... Doktor koji me je operisao u iskrenom razgovoru mi je rekao da jeste da su cigarete štetne ali da one nisu bile uzrok tanke linije koja me je delila od smrti. Do tada sam pušio po 2 pakle Lucky-ja. Posle operacije bio mi je problem kad se nakašljem itd... I ajde da probam ovo i bila je to "ljubav na prvi pogled". I odgovor je da nemam nameru da ostavim. 

Što se smetnji tiče smeta mi npr. što mi odeća smrdi posle druženja sa jačim pušačima i onda kaput ili jaknu a i košulju vetrim. >:(

Kažem par puta sam zapalio cigaretu (ne i pušio) i tačno se oseti smrad katrana i otalo, ali ono najgore što sada tačno osetim su nitrati. Pre par meseci sam zapalio neki kvalitetni motni domaći duvan i uspeo skoro do pola da popušim cigaretu što znači da se glavni otrovi dodaju u proizvodnji.

A na početku sam i ja 24mg/ml. Sada mogu razne varijante, a može i 0. Navukao sam se na arome i zamenio jedan porok drugim. Najbolje i gotovo neverovatno, neprevaziđeno iskustvo mi je bilo sa nekom tečnošću koju je jedan rođak doneo iz Francuske i nalio mi jedan tank. Ne sećam se brenda ni bočice ali to je bilo neko 100% ulje od kakaoa sa 0% nikotina.  :o Neprevaziđeno!
« Poslednja izmena: Mart 05, 2015, 12:20:14 pre podne srmarkovic »

Van mreže srmarkovic

• Junior vaper
  • **
  • dipl. inž.
... i sad mi ne smeta kad drugi puse , regularno svi zapale i kod mene kuci ...

I ja ne branim ljudima kad mi dođu u goste da zapale. Skuvam kafu, doduše jurim da nađem pikslu ( jedino zbog toga mi smeta što ne pušim jer kad radim nešto, a bavim se elektronikom, i zatreba mi piksla ili upaljač nerviram se dok to nađem a pre mi sve bilo pri ruci). Ali...... Kako se već dugo ne puši kod mene, sada kad se zapali nekako mi dugo treba da izvetrim a pre dok sam pušio nije se to toliko primećivalo da je neko pušio. Nije to subjektivno to su primetili i nepušači.

Van mreže Iva

• Stara garda
To je tacno , kuca sasvim drugacije sada mirise ... i mnogo vise vremena treba da se izvetri nakon pusaca i povrati normalan miris ... ali sam rekla da nema sanse nikom da zabranjujem jer su mi upravo takvi isli na zivce i odbijala sam da idem u posetu gde se ne pusi . Sad raditi isto je malo licemerno  . Zivi i pusti druge da zive

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Kod mene čudna situacija, par drugara/drugarica koji su pušači neće živi da zapale u stanu :D sve kao ne bi da nam smeta, itd. Jednog nisam mogao da isteram sa terase, na kraju sam ga odvikao tako što sam mu se zakleo da ću kad sledeći put izadje napolje ja da zapalim pljugu u stanu :D

Van mreže Robert

• Stara garda
Jos koji dan, i vaper sam 1 godina  8)
Smanjujem nikotin, trenutno sa 16 na 15 mg/ml  :)
Cilj mi je 0, jos nisam razmisljao o tome da skroz  ostavim i e-cigare
Kad budem stigao do/na 3 mg/ml, verovatno ce prica biti drugacija  ;D
Sve u svemu, terapijski parim zasad  :icon_salut: :tongue9:

Van mreže chikavili

• Vaper!
Jos malo pa 3 godine. Trenutno na 3mg/ml... i ne, ne pada mi na pamet da prestanem  :)

Van mreže srmarkovic

• Junior vaper
  • **
  • dipl. inž.
Ja sam menjao jačine. Počeo sa 24mg a sad nekad 6mg nekad 12,18.... kako kad sam raspoložen.

Možda jedino prestanem jer ovaj "sport" je ovde neshvaćen. Kada sam ranije ulazio u susednu kancelariju i govorio koleginici "Hajde vodim te u kafić preko puta da pušiš" niko nije obraćao pažnju a sada kada je zovem na "parenje" ........ :kreza:

Van mreže Robert

• Stara garda
i ja sam poceo sa 24  ::) Mnogo je to

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Mnogo je samo kad tuku :kreza:

Van mreže GoranV

• Junior vaper
  • **
Ne vidim sebe da zelim da napustim parenje (a ni duvanjenje...) Ja sam bio (a i dalje sam) u situaciji da mogu skroz da ostavim pravi duvan zahvaljujuci e-cigareti ali ga i dalje pusim u maloj kolicini (3-5 cigareta dnevno). Volim iznova i iznova da osetim razliku izmedju parenja i pusenja. Takodje verujem da pusenje male kolicine pravog (sto prirodnijeg, ne trafika cigarete) duvana nije stetno, cak da u nekom smislu i dobro dodje...  :-X Ali samo u maloj kolicini (i otrov je lek u maloj kolicini)  ;) E, da bi to bilo (i ostalo) malo, mogu zahvaliti e-cigareti  :notworthy:

Van mreže Va_pir

• Senior vaper
Ja na 0 mg treći mesec,a bez duvana godinu i tri meseca.
Ne kasljem odavno vec.
Imam kondicije na pretek.
Ako  batalim parenje načisto do odmora oko 1. Avg,super,ako ne ,ko ga be,parimo 0 mg. ^-^