Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Koliko dugo koristite e-cigarete i imate li nameru ili želju da i njih ostavite?

(1/9) > >>

Sloba:
Pušio sam skoro trideset godina. Za to vreme mog pušačkog staža nisam bio duže od 24h bez dima. Dve pakle Marlbora su bile moja dnevna doza. Posle prvog povučenog dima (pare) nisam zapalio cigaru, sem jednog popodneva kada mi se ispraznila bakterija pa sam bio prinuđen ;D
Sada sam se ponovio, kupio novi klir a uzeću i još jedan  za posao ali se nameće pitanje, da li sam jednu naviku zamenio drugom? Bez dileme je e-cigareta manje iritantna, prekinuo sam da kašljem već posle nekih tri-četiri meseca, nema pepela i smrdljivih pepeljara ali dokle i ovo? Postoje li neke statistike koje govore o prestanku korišćenja e-cigareta i da li se e-cigareta može posmatrati kao pomoćno sredstvo za odvikavanje

Shaka Zuluf:
Ja ću ih sigurno ostaviti, jer mi je količina nikotina u tečnostima sve manja. Kad će to biti, ipak ne smem da prognoziram  ;D

Znam dosta slučajeva gde su ljudi nakon ostavljanja duvana i prelaska na ecig, posle par meseci ostavili i ecig. Ali znam i tonu njih koji su pušačku zavisnost zamenili opsesijom o elektronskim cigaretama. Sve u svemu, biće onako kako ti želiš ali samo ako se dovoljno potrudiš. Ne treba uzimati zdravo za gotovo sve što se pročita, nije poenta u sve jačoj opremi i tečnostima nego baš obratno - treba težiti da se sa što je moguće slabijom opremom i tečnostima postiže željeni cilj, a to je držati se podalje od duvana  ;)

Sloba:

--- Citat: Shaka Zuluf  Oktobar 11, 2014, 10:44:24 posle podne ---Ja ću ih sigurno ostaviti, jer mi je količina nikotina u tečnostima sve manja. Kad će to biti, ipak ne smem da prognoziram  ;D

Znam dosta slučajeva gde su ljudi nakon ostavljanja duvana i prelaska na ecig, posle par meseci ostavili i ecig. Ali znam i tonu njih koji su pušačku zavisnost zamenili opsesijom o elektronskim cigaretama. Sve u svemu, biće onako kako ti želiš ali samo ako se dovoljno potrudiš. Ne treba uzimati zdravo za gotovo sve što se pročita, nije poenta u sve jačoj opremi i tečnostima nego baš obratno - treba težiti da se sa što je moguće slabijom opremom i tečnostima postiže željeni cilj, a to je držati se podalje od duvana  ;)

--- Kraj citata ---

koristio sam FlavorArt tečnost sa 18mg
sada sam na 16mg i ne primećujem neku razliku. možda je novi klir kompezovao tu razliku u ukusu i doživljaju, ne znam
voleo bih da do kraja godine budem na ispod 10mg :D
povratak na duvan nije opcija

Shaka Zuluf:
Spuštaj lagano, nemoj forsirati. Na jačim tečnostima se 1-2mg razlike i ne oseti, kako se spuštaš tako ćeš biti osetljiviji na promenu u jačini tečnosti, stanje grejača, promenu u izlaznom naponu baterije...

Iva:
Bas veceras , prijatelji koje dugo nisam videla , onako optimisticki me pitaju ''i kad ostavljas i to'' ... iskreno zatekli su me ... jer nisam ni presla na e-cig da bi sve ostavila .. i ne razmisljam o tome . Od pocetka sam na 11-12 mg/ml  , probala da malo spustim pa mi nije odgovaralo , mada sam na boljoj opremi nego na pocetku . Udaljila sam se malo od raznih foruma tako da mi manje padaju na pamet razne inovacije ali je za pocetnike mozda dobro da budu u kontaktima sa ljudima koji pare i razmenjuju iskustva ... tek da skrenu eventualne misli sa cigarete.
Ostavljanje je individualno ... neko pozeli nakon par meseci i uspe ... neko ode na 0mg i brzo se vrati na jace nego sto je pario u pocetku . Zavisi od navika , organizma i volje .
Meni je sasvim dobro ovako  ... i jedino sto trenutno razmisljam jer su me dvaput pitali u zadnjih par dana u vezi ostavljanja e-cig, je da su mi tako nasvirali pritisak pitanjem , isto kao i za cigarete ... pa zar ne mogu da se bave svojim stvarima i problemima nego se osecaju bolje kad maltretiraju nekog iz samo sebi znanih razloga. Ma paricu dokle ja hocu kao sto sam i pusila cigarete 

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju