Autor Tema: Šta kupiti?  (Pročitano 23883 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slobodan77

• Novajlija
  • *
Odg: Šta kupiti?
« Odgovor #255: Februar 02, 2019, 03:55:22 posle podne »
odgledao sam video stvarno je  jednostavno namotati grejac a ne onako kako sam ja mislio da je bauk.od ovoga prostije  ne moze biti.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #256: Februar 02, 2019, 04:03:09 posle podne »
Kad se na njemu izveštiš posle kupiš neki ozbiljniji atomizer i to je to. Srećno!

Van mreže slobodan77

• Novajlija
  • *
« Odgovor #257: Februar 02, 2019, 04:32:27 posle podne »
a sta je ozb atomizer

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #258: Februar 02, 2019, 04:57:13 posle podne »
Ozbiljniji atomizer je skuplji atomizer, kvalitetniji, atomizer koji daje bolju aromu, kvalitetniju paru...ali traži i iskusnog vlasnika, to ćeš i sam skontati vremenom i dok budeš čitao iskustva kolega koji pare DTL. Ego one je dobar, nemoj da misliš da ćeš baciti novac.

Van mreže slobodan77

• Novajlija
  • *
« Odgovor #259: Februar 02, 2019, 05:03:04 posle podne »
Ne mislim uopste o parama, nego mislim na kvalitet kao sto i sam kazes pare i ukusa.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #260: Februar 02, 2019, 05:21:20 posle podne »
Pa napisao sam ti iznad sve bilo vezano za novac ili ne. Jedino što ti ne mogu reći koji proizvođač i koji model da uzmeš jer se ne bavim DTL. Jviće se već neko ko je u DTL pa će ti možda nešto preporučiti.

Van mreže slobodan77

• Novajlija
  • *
« Odgovor #261: Februar 02, 2019, 05:25:29 posle podne »
Hvala puno na ulozenom trudu i strpljenju

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #262: Februar 03, 2019, 02:52:21 pre podne »
Otprilike ste sve razjasnili, samo bih se osvrnuo na ovaj momenat:

Samsung 30Q jesu odlične baterije ali ako bude nastavio da koristi tank kao i do sad,biće slabe.Čak bi u ovom slucaju prporucio Sony VTC 5A ili VTC6.Sa baterijama se ne treba igrati.Nije da ne verujem elektronici u modovima ali predostržnost nije na odmet.

30Q je bez razloga potcenjena baterija. Na uporednom testu između 30Q, LG HG2 i Sony VTC6 razlike u performansama su bile neznatne, ali je zato na torture testu gde je Mooch merio habanje baterija nakon uzastopnih punjenja i pražnjenja, 30Q bila osetno bolja od ove dve. Ne sećam se tačnog podatka, ali sam gotovo siguran da je VTC6 nakon tog testa (koji je po Mooch-ovoj proceni adekvatan nekih 200 ciklusa punjenja u svakodnevnoj upotrebi) VTC6 izgubila duplo više kapaciteta nego 30Q.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže slobodan77

• Novajlija
  • *
« Odgovor #263: Februar 03, 2019, 08:06:43 pre podne »
Hvala

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #264: Februar 06, 2019, 02:05:52 posle podne »
 Nije mi bila namera da potcenjujem 30Q baterije,samo nisam zapisao svoje razmišljnje do kraja.Jasno mi je da se uparene 30Q baterije bez problema mogu nositi sa grejačima iz Vaporeso Veco one plus kita gde je naveća preporučena potrošnja do 75W.Međutim,naš novi kolega se izjasnio da mu odgovara DTL vajp, što znači da će ići napred sa takvom vrstom opreme.Za sledeći atomizer,a vođen bajnim recenzentima sa YT,mogao bi mu zapasti Dead Rabbit,Zeus dual ili nenki sličan (nadam se da neće za njegovo dobro) gde će namontirati neke dve pletenice vrlo niskog otpora.Tada bi potrošnja bila na gornjoj granici ovih baterija ili i preko toga.Tada bi mu LG HG2 bio bolji izbor a da bi svi mirno spavali preporučio sam Sony baterije gde je deklarisana snaga duplo veća.

Koristim Samsung 30Q i dalje tvrdim da su odlične baterije ali ja parim na oko 12W  ^-^

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #265: Februar 06, 2019, 03:40:15 posle podne »
Pazi, izmedju HG2 i 30Q je razlika u performansama neznatna.
Prema Mooch-u, max. struja za parenje kod HG2 je 20A a za VTC6 i 30Q je 25A :)
A treba uzeti u obzir i da VTC6 gubi kapacitet duplo brže nego 30Q.

Za teranje VTC5A do krajnjih granica je potrebno ozbiljno poznavanje kako same materije, tako i pravljenja grejača. Do takvih grejača sumnjam da će doći.

U suštini, mnogo toga u vezi baterija je prenaduvano, pa se maltene po svim blogovima i vape grupama forsiraju kao obavezne neke smernice koje bi realno trebale da važe samo za najzahtevnije članove.

Van mreže Moxily

• Novajlija
  • *
« Odgovor #266: Novembar 21, 2019, 05:27:12 posle podne »
Pozdrav svima na forumu. Koristim ego aio d22 sa grejacem od 0.6ohm. Imam problem za pregrevanjem atomizera i usnika kad god smanjim protok pare. Da li treba da uzmem grejac od preko 1ohm ili da se drzim standardnih 0.6omh i da nastavim dtl, posto pocelo da mi smeta taj nacin parenja? Unapred hvala na odgovoru...

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #267: Novembar 21, 2019, 05:59:08 posle podne »
Glava od 0.6 oma nije za DTL, glava od 0.5 jeste. Zašto se DTL i spominje, kad na MTL glavi smanjuješ vazduh?

Probaj sa glavama od 1 oma i 1.5 oma, mada sumnjam da se nešto osetno manje greju kad im se priguši vazduh.