Autor Tema: Šta kupiti?  (Pročitano 26399 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Šta kupiti?
« Odgovor #15: Mart 11, 2015, 10:44:49 posle podne »
Ako ti je kapacitet prva briga, iStick 30W bi trebalo da ti završi posao. Opasno dobra baterija, pouzdana a velikog kapaciteta. Lako i brzo se puni, ceo dan izgura i sa mnogo ozbiljnijim spravama tj potrošnjama.

Uz iStick 30W svima preporučujem ProTank2 sa AFC prstenom. Kao druga opcija - Vivi Nova S.
Vivika mi daje lepši ukus (generalno od klirova najviše volim ukus VapeOnly BDCC glava), ProTank2 mi je neznatno slabiji sa ukusom ali je drastično lakši za održavanje i eventualnu reparaciju.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Goxy

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #16: Mart 12, 2015, 01:04:55 pre podne »
Hvala na savetu tako sam i ja otprilike odlučio. Ovaj istick od 30 bi trebao da je za mene prava mera. Gledao sam neke forume i savete pa mi se ovo motanje grejača čini isuviše komplikovanim, nije za mene. Ako budem mogao samo da menjam fiber i vatu biće super  :o

Egrip da ne gledam? Vidim da ga neko hvali u nebesa a nekome ne valja i curi. Mnogo mi se sviđa kako izgleda ali i nije baš jeftin da ga uzmem za probu  ???

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #17: Mart 12, 2015, 02:18:04 pre podne »
Nemam egrip ... ali bi isto preporucila iStik 30w i Protank sa afc . lako za odrzavanje .
Imam i nautilus ali moram priznati bolji je Protank

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #18: Mart 12, 2015, 10:21:18 pre podne »

Egrip da ne gledam? Vidim da ga neko hvali u nebesa a nekome ne valja i curi. Mnogo mi se sviđa kako izgleda ali i nije baš jeftin da ga uzmem za probu  ???
Realno, pošto niti sam motaš grejače niti praviš tečnosti, eGrip bi ti verovatno bio previše skupa igračka. Traži malo pažnje i ima svojih bubica, ali je oblikom i gabaritima fenomenalan za malo zahtevnije korisnike.

Što se tiče komentara korisnika, osim onih koji ga zaista imaju i zaista koriste pa realno prenose svoja iskustva, postoji i nekoliko grupa komentatora koji su najčešće i glasniji od ovih prvih :D tu su oni koji ga imaju ali ne umeju da ga koriste, nemaju ga oni ali eGrip ima njihov dobar drug pa je to isto kao da imaju, nemaju ga ali su ga probali i sve im je jasno, oni koji su ga na nevidjeno pljuvali na prvu loptu pa su samo nastavili nebitno da li su ga u medjuvremenu kupili itd... Da bi znao ko u koju grupu spada, morao bi da budeš malo bolje upoznat sa kompletnim opusom tog člana - što i nije baš lako ;)

Mene je prilično zaintrigirala tolika potreba da se pljune/omalovaži ovaj model, ali joj još uvek nisam našao 100% pouzdano tumačenje. Za sada sam najbliži stavu da se radi o kompleksu onih koji su do sada vukli najbudžastije moguće cevke i kutije. Valjda priznanje da eGrip vredi tumače kao podsvesno priznanje da je priča koju svakodnevno mantraju kako gabariti i oblik nisu bitni - obično proseravanje ;)

Van mreže srmarkovic

• Junior vaper
  • **
  • dipl. inž.
« Odgovor #19: Mart 12, 2015, 10:19:15 posle podne »
Koristim ProTank2 sa AFC-om i MiniProTank3 skoro godinu dana. Imam i još 8 različitih tankova ali su navedena dva favoriti.  Imam 5-6 grejača, fiber, kantal a i NiCr (bolji kantal) pa sam motam grejače. Solidno ali ipak tražim Kengertech Subtank mini, mislim da je on bolji. Generalno mi se sada sviđaju tečnosti (sam ih pravim a ponekad kupim bočicu) sa manje nikotina a više arome i nekako mi se sviđa puniji VG i PT2 to ne zadovoljava. Tako da je moj savet Kangertech Subtank Mini. On je i lakši za motanje a i možeš izvući bolju paru. PT2 ima mali kapacitet i punim ga (ako koristim 6mg/ml) i više od 3 puta dnevno.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #20: Mart 12, 2015, 10:21:43 posle podne »
Nisam razumeo šta ti ne dozvoljava PT2? Moje tečnosti su oko 90% VG i koristim ih na PT2 bez ikakvih problema.

Van mreže srmarkovic

• Junior vaper
  • **
  • dipl. inž.
« Odgovor #21: Mart 12, 2015, 10:25:14 posle podne »
Gomila korisnika vozi taj VapeOnly na običnoj eGo bateriji i ne puše - dakle radi im posao ;)

Uzmi prvo njega (taj CE5-S obavezno, izdržljviji je od metalnog) pa probaj - ako te zadovoljava nema potrebe da se bacaš u kupovinu nove baterije. Da ne budem dosadan, ali moram opet da napomenem: zapuši jednu rupicu za vazduh na osnovi BDCC CE5-S klira ;)

Ako budeš tražio jaču bateriju, moja preporuka je nešto iz Aspire serije. Šta - zavisi od tvoje potrošnje.
Kod BDCC CE5-S je mnoooogo slab protok vazduha (imam ga al ga zbog toga ne koristim) pa ako još zapuši rupu????? PTC2 sa AFC maximalno otvorenim luftom i fabričkim 1,8 pa je količina pare mala a kamo li to što mu predlažeš?

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #22: Mart 12, 2015, 10:29:32 posle podne »
Mi očigledno imamo različite mere za "slabo" ;D VapeOnly klirovi imaju možda i najlakše povlačenje od svih "standardnih" klirova.
Na VapeOnly CE5, CE5-S i E-Pen klirovima je baza identična sa 2 velike rupe za vazduh. Para je nekako prozirna i lako se povlače dimovi a TH je slabiji. Zapuši se jedna rupica (mora lakom za nokte, prevelika je za čačkalicu) i onda umesto magle izbacuje dim a ukus i TH su osetno bolji.
Ne znam koliko sam korisnika posavetovao da urade isto, ogromnoj većini je mnogo bolje sa jednom zapušenom rupicom ;)

Van mreže jav74

• Vaper!
« Odgovor #23: Mart 12, 2015, 10:37:38 posle podne »
Davala ja nekim prijateljicama novopecenim vaperkama koje pare joye 510cc i pt mini da probaju egrip,obje su rekle da je ruzan izgled ali kad povuku paru kazu "e to je TO".ali kad cuju cijenu se razocaraju

Van mreže GordanaB1

• Novajlija
  • *
« Odgovor #24: April 16, 2015, 09:47:43 posle podne »
I ja bih vas zamolila za pomoć oko izbora klira. Do sada sam koristila T2(CC) ali sam se nešto "umorila" od curenja i grgoljenja. Što se tiče ostalih karakteristika on mi sasvim odgovara, više od mini PT2 (bolji mi je ukus i "miris"). Mislila sam da kupim  VapeOnli BDCC 2,5 ml, vidim da ste ga svi hvalili, ali pročitah da se više neće proizvoditi. Imam bateriju Aspire CF VV 1600 pa me interesuje koji klir da uzmem-da budem mirna nekoliko dana, da samo sipam tečnost i ne razmišljam.

Van mreže jasmina

• Stara garda
« Odgovor #25: April 16, 2015, 10:43:44 posle podne »
Malo je nezahvalno nekome preporucivati bilo sta od klirova jer ono sto meni odgovara ne mora da i tebi odgovara. Recimo meni T2cc nikad nije curio i dan danas ga svremena na vreme koristim.  PT2 mini mi je savrsen klir i ja ga uvek imam u upotrebi.

Moras sama da probas i da nadjes nesto sto ti najvise odgovara. BDCC klirovi su odlicni i daju lepu i aromu i th i paru. Na tu bateriju koju ti imas svaki ce od ovih klirova odlicno da radi. Ali i svaki klir mora da se odrzava da bi lepo radio.

Ali opet ti naglasavam da ne mora da znaci da ono sto je nekome super bude i drugome super.
egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže GoranV

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #26: April 16, 2015, 11:06:36 posle podne »
I meni se to cesto desavalo pa mi je taj klir dobio status cudljivog.
Ali posle ove Ivine ideje:
http://forum.inhalika.com/index.php?topic=291.0
Mi je presao u omiljene  :)

Na mreži Robert

• Stara garda
« Odgovor #27: April 16, 2015, 11:26:28 posle podne »
Protank 3 MINI vredi uzeti ! Bolje izgleda, jeftinije je.. Moze se koristiti sa dualcoil Kanger grejacima, ali najopustenije je staviti singlecoil(evod/pt1,2) - treba samo jos jednu silikonsku gumicu staviti na dimnjak. Tu je veoma lako napraviti dobar ˙setup˙
   GordanaB1
Ili uzmi Protank 3 + AFC, kad ti je baterija veca :)
« Poslednja izmena: April 16, 2015, 11:34:00 posle podne Robert »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #28: April 16, 2015, 11:40:20 posle podne »
I ja bih vas zamolila za pomoć oko izbora klira. Do sada sam koristila T2(CC) ali sam se nešto "umorila" od curenja i grgoljenja. Što se tiče ostalih karakteristika on mi sasvim odgovara, više od mini PT2 (bolji mi je ukus i "miris"). Mislila sam da kupim  VapeOnli BDCC 2,5 ml, vidim da ste ga svi hvalili, ali pročitah da se više neće proizvoditi. Imam bateriju Aspire CF VV 1600 pa me interesuje koji klir da uzmem-da budem mirna nekoliko dana, da samo sipam tečnost i ne razmišljam.
Neće se proizvoditi BDCC glave, ali hoće BVCC koje su im "naprednija" verzija.
Pošto ti se EVOD nije svideo, moj savet je da probaš sa nekim BDCC klirom, tipa CE5-S ili ET. Uzmeš odmah i jednu BVCC rezervnu glavu, da vidiš kako će da ti se dojmi.
Ovaj sistem je definitivno najbolji u smislu ne velike potrošnje i konstantnih performasi, nema problema sa curkanjem itd... ali se teže čisti i gotovo nikako ne reparira.

Ja bih ti savetovao da ipak probaš MiniProtank, daš mu neki dan fore. Ni meni se neki klirovi koje sam posle mesecima koristio nisu dojmili na prvu loptu. EVOD tj Mini ProTank možeš lako da čistiš i repariraš.

Ovo što je GoranV predložio je ok varijanta, ali ako uspeš da se snađeš. Ja u CC nikako nisam uspeo da uvalim vatu, u EVOD ulazi očas posla.

Robertov predlog nikako, ProTank 3 tj svi Kanger BDC klirovi su ozbiljno veliki potrošači tečnosti...

Na mreži Robert

• Stara garda
« Odgovor #29: April 16, 2015, 11:57:36 posle podne »
Bas sam to pisao, da se koristi singlecoil bez problema, a ponekad moze se kupiti dual - kad hoce da trosi vise, ili cisto zazeli
[i ja koristim singl u Aerotanku v2, jos jedna gumica, nihrom zica, 1.9 Ohm, Koh Gen Do - vrh!]
GordanaB1, preporucujemo KangerTech atomizere :) Protank 2, 3 Mini PT 2,3, evod 1,2 :)
« Poslednja izmena: April 17, 2015, 12:05:18 pre podne Robert »