Anketa

Koja je jačina vaših tečnosti?

0mg - 4mg
4mg - 6mg
6mg - 9mg
9mg - 13mg
14mg - 18mg
20mg i više

Autor Tema: Koju jačinu tečnosti koristite?  (Pročitano 6884 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jav74

• Vaper!
Odg: Koju jačinu tečnosti koristite?
« Odgovor #30: Septembar 13, 2015, 02:57:30 posle podne »
Ja sam malo batalila kupovinu,parim 11mg,pv i egrip,i zaista mi NIKAD nije pala na pamet cigara.a koliko vidim sad su samo aktuelni modovi,nema vise elegantnih ecig...egrip me zadovoljava i estetski i sa performansama.i,Bogu hvala da me prosla ona manija stalnog kupovanja nove opreme

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #31: Septembar 13, 2015, 03:26:17 posle podne »
Pa to ja stalno pricam da se ne bi trebalo ubrzano smanjivati % nikotina . Potrebno je vreme .
Tu sam negde oko 9mg/ml ali ovih dana razmisljam da malo povecam , ne zato sto mi fali nego zbog nekih cudnih koincidencija .
Inace mi ne fali cigareta , ima i pare i ukusa i jacine ... to je sve stvar savladjivanja tehnike , ako ne odgovara jedno ima drugo , sad je bar izbor onoliki . Vise i ne stizem da pratim nova desavanja a bojim se da kad udjem ponovo u zonu interesovanja da mi nista nece biti jasno   :sm_zbunjen

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #32: Septembar 15, 2015, 09:30:22 posle podne »
Ja sam vec 8 meseci na 3mg i super mi je. Cak razmisljam jos da smanjim. Potrosnja oko 7-8ml.

Inace, pre neki dan dam ortaku kome su "elektronske slabe i nije to to", da povuce cug iz ego one/evic vt kombinacije, naravno 3mg/ml u TC rezimu 1,8ohm na 210°C... Lik se udavio, iskasljao dusu, nije znao sta ga snaslo :D
Kaze: "Pa one moje nisu ovako jake" (koristio je 18mg/ml uz neki klasicni pocetnicki hardver)

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #33: Septembar 15, 2015, 09:57:09 posle podne »
Ja sam vec 8 meseci na 3mg i super mi je. Cak razmisljam jos da smanjim. Potrosnja oko 7-8ml.

Inace, pre neki dan dam ortaku kome su "elektronske slabe i nije to to", da povuce cug iz ego one/evic vt kombinacije, naravno 3mg/ml u TC rezimu 1,8ohm na 210°C... Lik se udavio, iskasljao dusu, nije znao sta ga snaslo :D
Kaze: "Pa one moje nisu ovako jake" (koristio je 18mg/ml uz neki klasicni pocetnicki hardver)
Meni se ta činjenica nimalo ne sviđa, stvarno je ovo osetno jače a ovamo se ložimo kako smo smanjili, manje nikotina itd...
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Mini

• Novajlija
  • *
« Odgovor #34: Septembar 16, 2015, 08:51:48 pre podne »
Sve češće naletim na nekoga od starih vapera koji je batalio parenje i vratio se na duvan, pa hoće opet da proba sa elektronikom. U razgovoru kao najčešći razlog navode da im je ovo bilo slabo, falilo im jačine i dima, naiđe neko njesra u životu i odu na pogrešnu stranu. Uglavnom su svi neposredno pre toga "sa uspehom" smanjili jačinu tečnosti  ^-^

Danas sam jedoj staroj vaperki pomogao da se kvalitetno opremi za nov početak, nadam se uspehu.
Hvala Shaka! Jos sada da ubodem i tečnost :). Sve preko 6mg mi izaziva kašalj. E sad, da li je to nikotin ili PG? Pojma nemam,možda da uzmem jaču dozu nikotina i dodam malo glicerina...Uzela sam pre neki dan KTS Cohiba i Shade..onako. Doci c danas po usa mix :D

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #35: Septembar 16, 2015, 10:31:45 pre podne »
Meni se ta činjenica nimalo ne sviđa, stvarno je ovo osetno jače a ovamo se ložimo kako smo smanjili, manje nikotina itd...
Ne znam zasto ti se ne svidja ta cinjenica. Pa upravo zato sam i presao na bolju opremu, da bih mogao da smanjim nikotin, a da ne izgubim filing koji volim.
Dok sam pusio, nisam zeleo ni mogao da predjem na "Lite" cigarete zato sto su mi bile slabe. Ovako mogu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #36: Septembar 16, 2015, 10:49:21 pre podne »
Pa da li si smanjio unos nikotina, o tome se radi ;)

Sa cigareta sam prešao na eGo-T i tečnost od 24mg(vrlo kratko, brzo spustio 18mg) bez da sam osetio neku razliku u jačini. Onda je gomila drugara uz kaficu probavala tu e-cigaretu, povuku par dimova pa malo puše, nekome se sviđa nekome je prejako a nekome se čini slabo itd...
Danas parim na 3-4mg, kad bih probao tečnost od 12mg na eGo-T počeo bih od nervoze da ujedam posle pola sata, neki pušač sa strane uzme da proba i iskašlje dušu koliko mu je jako. Jesmo li mi onda smanjili unos nikotina?

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #37: Septembar 16, 2015, 10:54:31 pre podne »
2-3x sam povecao potrosnju
6x sam smanjio procenat nikotina
(u odnosu na pocetak parenja)

Matematika je jasna ;)

A koliko se nikotina apsorbuje u organizam pusenjem ili parenjem - to je vec za neka ozbiljnija istrazivanja koja nisu u nasem domenu.
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2015, 10:56:19 pre podne chikavili »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #38: Septembar 16, 2015, 10:58:08 pre podne »
Pretpostavka je majka svih zajeba  ^-^

Potrošnja je jedno, a unos nikotina je nešto sasvim drugo. Da li je pre više nikotina odlazilo "u etar", da li je sada taj nikotin aktivniji jer je temperatura grejača veća nego pre - to ne znam. Ali ova razlika u jačini tečnosti između nekada i sada nije nastala od PG-a ili arome, samo je nikotin može uzrokovati.

Auto-analogija: imaš sina ili brata koji jurca kolima, pa mu umesto auta od 2500 kubika kupiš neki od 1400 kubika i misliš se kako je sad sigurno usporio.
Onaj od 2500 kubika je stari Mercedes od 2t i 100 konja, ovaj od 1400 kubika je neka gradska zujalica laka kao pero sa 150 konja. Da li se sad vozi brže ili sporije?
Sin/brat je ubačen u analogiju kao neko na koga ne možeš u potpunosti da utičeš svojom voljom, to je u ovom našem slučaju apsorbcija nikotina.
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2015, 11:03:00 pre podne Shaka Zuluf »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #39: Septembar 16, 2015, 11:12:28 pre podne »
Sve preko 6mg mi izaziva kašalj. E sad, da li je to nikotin ili PG? Pojma nemam,možda da uzmem jaču dozu nikotina i dodam malo glicerina...Uzela sam pre neki dan KTS Cohiba i Shade..onako. Doci c danas po usa mix :D
Ako je tako na svim tečnostima koje imaš, onda je do jačine tj nikotina. Da je do PG-a smetalo bi ti i na slabijim tečnostima, neke arome umeju da ne prijaju - zato pitam da li je tako sa svim.

Što se tiče ovoga što si probala, Shade ispoštuj do kraja i potroši 2-3 tanka bez mešanja sa drugom tečnosti i trebalo bi da ti se vrati. Ne hvata na prvu, ali je mnogima nakon par mililitara postala nezamenljiva tečnost.
Cohiba mi nije nešto, ne volim jake duvanske ukuse. Od KTS-a probaj French Pipe i Island Tobacco.
Eleaf USA Mix je bestseler, tu nema diskusije.

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #40: Septembar 16, 2015, 11:34:06 pre podne »
Pretpostavka je majka svih zajeba  ^-^

Potrošnja je jedno, a unos nikotina je nešto sasvim drugo. Da li je pre više nikotina odlazilo "u etar", da li je sada taj nikotin aktivniji jer je temperatura grejača veća nego pre - to ne znam. Ali ova razlika u jačini tečnosti između nekada i sada nije nastala od PG-a ili arome, samo je nikotin može uzrokovati.

Auto-analogija: imaš sina ili brata koji jurca kolima, pa mu umesto auta od 2500 kubika kupiš neki od 1400 kubika i misliš se kako je sad sigurno usporio.
Onaj od 2500 kubika je stari Mercedes od 2t i 100 konja, ovaj od 1400 kubika je neka gradska zujalica laka kao pero sa 150 konja. Da li se sad vozi brže ili sporije?
Sin/brat je ubačen u analogiju kao neko na koga ne možeš u potpunosti da utičeš svojom voljom, to je u ovom našem slučaju apsorbcija nikotina.

Pricamo o razlicitim stvarima
Ja JESAM smanjio unos nikotina u poredjenju sa pocetkom parenja. Matematika je jasna. Kakva je situacija u odnosu na pusenje, to ne znam niti mogu da znam.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #41: Septembar 16, 2015, 11:36:41 pre podne »
Ma nisi, smanjio si potrošnju a unos si verovatno pojačao.
Ako jesi smanjio unos, zašto je sad ukus jači nego kad si počinjao da pariš? Šta stvara tu jačinu?
O pušenju ja nisam pričao, sva moja poređenja se odnose na početak parenja i sad.

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #42: Septembar 16, 2015, 05:02:04 posle podne »
Ako uzmemo pretpostavku da sav nikotin iz tecnosti apsorbujem (100%), sada unosim 8x3mg=24mg dnevno, a na pocetku parilacke karijere oko 2,5x18mg=45mg dnevno. Na tu matematiku sam mislio.
Kao sto rekoh, kolika je realna apsorpcija, ne znam, niti mogu da znam. Evo sada izbacim iz sebe vise pare nego ranije ;) :D

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #43: Septembar 16, 2015, 05:45:51 posle podne »
Ti kao da namerno uzimaš pogrešne pretpostavke :) naravno da se ne asorbuje 100% nikotina iz tečnosti, ni približno toj brojci.

Ono od čega smo počeli ovu priču sam naglasio u svom prošlom postu: zbog čega je ukus koji sad dobijamo toliko jači nego što je bio na početničkoj opremi?

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #44: Septembar 16, 2015, 08:53:51 posle podne »
Da, namerno. Pa valjda je logicno da namerno uzimam ekstrem kao (pogresnu) pretpostavku da bih istakao poentu  ;)

Elem, moja pretpostavka za "jacinu" - manji otpor (veca snaga) + veca povrsina grejaca + veca kolicina tecnosti = vise isparavanja i svega ostalog. Zato je i potrosnja veca.

Kako god bilo, cinjenica je da sam probao skoro t2 sa 18mg/ml tecnoscu i ego baterijom - relativno slab th, sve je nekako bilo slabo i jadno, ali mi se posle nekog vremena zavrtelo u glavi i grebalo me grlo.  Kapiram da je od previse nikotina.