Autor Tema: Vinci X curenje tecnosti  (Pročitano 290 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivanst

• Novajlija
  • *
Vinci X curenje tecnosti
« Topic Start: Avgust 04, 2020, 02:59:16 posle podne »
Pozdrav ljudi,

nedavno sam nabavio Vinci X, ali problem je sto tecnost curi ispod grejaca. U prodavnici preporucili mi neku guscu premium tecnost, i jeste malo bolje ali isto i ona pomalo curi. Trenutno koristim tu tecnost, sipam po malo, recimo za jednu "rundu" povlacenja. Ukus i kolicina pare su fenomenalni ali strasno me nervira to curenje. Kupio sam 510 adapter i neki najjeftiniji atomizer (REX MULTI USE) cisto da probam. Vise ne curi, ali je ukus bar za mene neizdrziv, jak udarac u grlo nepodnosljivo za koriscenje.

Jel imao neko od vas iskustvo sa Vinci X, da li je isto curila tecnost? I imate li neki predlog za koji atomizer dodati na ovaj 510 adapter? Neka je i skuplji ali da ima onaj prijatan ukus, da ne udara u grlo kad se povuce.

Hvala

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Vinci X curenje tecnosti
« Odgovor #1: Avgust 04, 2020, 11:23:25 posle podne »
Koju glavu si probao u Vinci X uredjaju?

Vinci modeli su fenomenalni, nekoliko različitih glava tako da svako za sebe može pronaći odgovarajuću.

Koristim Vinci VW već neko vreme i nemam zamerki. Probao sam i jedan gde se korisnik žalio na curenje, kod mene nije pustio ni kap. Poenta je u jačini povlačenja vazduha
Kod Vincija je to tako objasniti: prebaciš na automatsku aktivaciju, tj da se grejač ne startuje klikom na prekidač nego povlačenjem vazduha. Prebacivanje je sa 3 brza klika, pojaviće se A na ekranu. Probaj tako da koristiš, videćeš koliko jako treba povući da bi grejač dao dovoljno pare. E, toliko (ili možda za dlaku manje) treba povlačiti i kad je u manuelnom režimu.

Ako ti takvo povlačenje ne odgovara, probaj drugu glavu. Za njega postoje različite glave, od tesnog mtl do baš otvorenog dtl povlačenja.

Jednom dnevno izvadi kertridž i obriši malo kondenza koji se dole skupi. To je normalno, na svakom pod uredjaju gde vazduh prolazi na ovaj način. Ali curenja tečnosti ne sme biti.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže ivanst

• Novajlija
  • *
« Odgovor #2: Avgust 12, 2020, 11:03:31 pre podne »
Kao što ste me savetovali, ovih dana probao sam više grejača (0.3, 0.45, 0.6 i 1.0). Od svih ovih najbolje se pokazao grejač jačine 1.0 jer kad njega koristim tečnost da tako kažem kaplje, dok iz ovih ostalih curi. Jednostavno propušta verovatno ispod grejača, dako da tank vadim posle svake upotrebe da bi obrisao iscurelu tečnost.
Ovaj model nema opciju za automatsko povlačenje.
Hvala u svakom slučaju, ali pretpostavljam da je ovo neka fabrička greška jer vidim da mnoko korisnika se žali na ovaj problem kod ovog uređaja.
Pozdrav

Van mreže ivanst

• Novajlija
  • *
« Odgovor #3: Avgust 12, 2020, 11:14:43 pre podne »
Pogledao sam ovaj Vinci VW koji koristite, izgleda mi da je kertridž isti kao za Vinci X, ili možda grešim? Ukoliko je različiti da li odgovara na Vinci X, da pokušam sa njim da li će se problem rešiti?

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #4: Avgust 12, 2020, 02:28:00 posle podne »
Isti su kertridži. Znam za mnogo njih koji se žale na curenje, a opet ih je još više prezadovoljnih. No, otkako sam probao primerke koji vlasnicima cure a kod mene nisu, kapiram da je rešenje isto kao na Aegis Boost: jednostavno traži da se vazduh jače povlači.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže ivanst

• Novajlija
  • *
« Odgovor #5: Avgust 15, 2020, 08:45:24 pre podne »
Da li je moguće da je rešenje bilo tako jednostavno?
Probao sam preko 10 različitih tečnosti iz Umbrelle i uvek je curelo. Juče sam slučajno video u gradu da ima još jedna prodavnica koja se bavi time i rekoh aj da kupim jednu tečnost da je probam. Od juče popodne evo do sada nije ni jednu jedinu kap pustilo.
Sad mi je čak i žao što sam kineze sa Ali Expressa ubedio da mi vrate pare za uređaj :)