Autor Tema: Инхалика Глицерин  (Pročitano 64 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milance

• Novajlija
  • *
Инхалика Глицерин
« Topic Start: Mart 26, 2020, 06:21:48 posle podne »
Пошто сам напокон одучои да почнем да правим течности за ел. - цигарету и набавио базе, сировине, бочице, приметио сам да је овај Инхаликин глицерин доста густ.
  Да ли можете да ме посаветујете са којим процентом дестилисане воде би трбало да га разблажим?
  Користио би глицерин за разблаживање готове базе КТС  ВПГ 50-50  12мг да би добио 10.5-11мг.
никотина.А и база, колико сам прочитао, у свом саставу нема воде. Базу не би разблаживао.
  Поздрав

Van mreže Paun

• Senior vaper
Odg: Инхалика Глицерин
« Odgovor #1: Mart 26, 2020, 08:06:58 posle podne »
 To što si zamislio je od prilike ovo

Dodavanje vode u mnogome zavisi od vrste tečnosti tj. odnosa PG-VG,uređaja i setapa.Za poćetak bih savetovao da počneš sa 3-4% pa kasnije da po potrebi dodaješ.Voda se može dodati u usvim fazama pravljenja,kako baze tako i tečnosti.
 Poštujem tvoj izbor ali ja ne vidim svrhu ovog razblaživanja.Smanjivanje nikotina sa 12 na 11 ili izmene odnosa PG-VG sa 50:50 na 45:55, upraksi je  neprimetna.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #2: Mart 26, 2020, 08:17:04 posle podne »
@Paun je upravu. Ja nikad nisam na taj način pravio bazu i koristio gotovu izmixanu bazu pa je razblaživao. Ovde na forumu je sve lepo objašnjeno, ima tema o samostalnom pravljenju baze i e-tečnosti. Pročitajte korisno je i što više čitate više ćete znati o ovim stvarima. U početku to izgleda komplikovano ali je vrlo prosto uz e-liquid calculator. Srećno!

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #3: Mart 26, 2020, 08:38:59 posle podne »
 Ako se upustiš u tu priču i zapne negde,tu smo i mi du priskočimo u pomoć ::namig Uputstvo koje je postavljeno na forumu je tačno i korisno.Prvo da se razdvoje babe i žabe i nauče termini a zatim i za sam postupak.Kad se čita prvi put izgleda komplikovano a već nakon prvog uspešnog mućkanja stvari postanu daleko jasnije.

Postoji i drugo rešenje ako je cilj smanjiti nikotin.Uzmeš još jednu KTS VPG nic bazu 50:50 6mg/ml i pomešaš sa ovom koju imaš.Dobićeš nic. bazu sa 9mg/ml.

Van mreže milance

• Novajlija
  • *
« Odgovor #4: Mart 27, 2020, 04:08:59 posle podne »
Хвала на објашњењу, како сам претходно прегледао тему на форуму о прављењу течности, схватио сам да могу смањити количину никотина у КТС 50-50 12 мг. готовој бази ,на начин додавањем одређене количине ПГ-а иВГ-а у размери 50-50 и можда још мало воде. О. К воду могу додати и када направим готову течност.
Велики Поздрав

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #5: Mart 27, 2020, 05:07:17 posle podne »
Voda se dodaje dok se baza pravi. Uglavnom ide od 4-5% do 7-8%, to je moje iskustvo. VG mora da se razredi (bar bi trebalo) tako da se dodaje voda, pogotovo kada je većinski VG. Dodaj slobodno 5-6% vode dok spremaš bazu, razredićeš je malo a na ukusu nećeš ništa osetiti. Ja na moju bazu od takođe 50-50vpg dodajem 5% vode. Ako je baza gusta lako može da dođe do zagorevanja tečnosti i slabog upijanja vate. Probaj na manjoj količini pa vidi da li ti odgovara.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #6: Mart 27, 2020, 06:29:25 posle podne »
 To što sam napisao za dodavanje vode u svim fazama se odnosilo na slučaj da ti bude previše gusto.U redovnom postupku voda se dodaje u toku pravljenja baze,kako je kolega @hertz napisao.