Autor Tema: Kako je izgledalo Vaš e-cig putovanje?  (Pročitano 2871 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jasmina

• Vaper!
Odg: Kako je izgledalo Vaš e-cig putovanje?
« Odgovor #15: Februar 02, 2016, 09:51:46 pre podne »
Pre malo vise od 4 godine morala sam nesto hitno da zavrsim na poslu i ostajala po 16 do 18 sati. Zima, sneg, hladno ... a ja svakih pola sata trci napolje da zapalim jednu cigaru na tu groznu zimu, pa nazad u kancelariju. Toplo hladno toplo hladno.... Zavrsi se posao a ja zaradih grozan bronhitis i doktorka me posla kuci na bolovanje.  :sm_zbunjen

Dodje moja Slava Sveti Stefan, puna kuca gostiju i moja snajka sa nekom malom cigaricom ispusta male dimne signale a pri tome i svetli crveno kao zar. Ja uzeh, probah i zakasljem se kao i svi koji prvi put uzmu u ruke e-cigaretu. Objasni ona kako se koristi i ja probah ponovo. Dopalo mi se. Sutradan odem u UMBRELU, sta da se radi jedina ona tada radila u Beogradu, kupim malu cidaricu i krenem. Nije bilo lose . Sve vise sam nju koristila a sve manje obicne cigare i od 24.01. te davne 2012. ja vise nisam zapalila ni jednu. Cigarica me nervirala, curela, zagorevala ali ja se nisam predavala. Onda naletim na forum, gde sam vecinu Vas starih parioca i upoznala, i krenem da citam i vidim da tu ima svasta nesto i mnogo bolje od ove moje cigarice.

I tada se pojavio egoC... Za mene je egoC nesto sto sam jako dugo koristila i uz njega sam naucila da zaista uzivam da koristim ecigaru. 8)

Uvek se slatko nasmejem sama sebi kad se setim kad sam prvi put uzela da cistim glavu od egoC. Nadjem ja video, lepo ga odgledam, uzmem mali srafciger od sivace masine i krenem u rasturanje glave. Ali na zalost ta prva glava je neslavno skroz rasturena. :o Srafciger sam suvise duboko uvukla u glavu i cimnula i sve iscupala iz nje. Bar sam videla kako izgleda grejac. Igla iz glave je odletela ko zna gde i na nju sam nabasala kad sam jednom isla bosa po kuci.... Jos uvek se slatko nasmejem sama sebi kad se toga setim.  8)

Da se nije pojavio egoC mozda bih i odustala od koriscenja ecigarete. Naravno zahvalna sam kolegama vaperima koji su mi u to vreme pomagali da istrajem sto svojim savetima, postovima koji su bili jako korisni za sve nas pocetnike a i opremom koju sam preko njih nabavljala.  :-)

« Poslednja izmena: Februar 02, 2016, 10:00:59 pre podne jasmina »
egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže jokjuar

• Senior vaper
  • Animals should not try to act like people...
« Odgovor #16: Februar 03, 2016, 09:26:58 pre podne »
Pre skoro 4 godine naletim na cigaroliku ambrelu, probao i isto popodne prosledio koleginici jer mi se nije dopalo.  Zatim pre skoro 3 godine video od upravnika muzeja u Valjevu CC 2.4 i ego bateriju, probao,  otišao u apoteku preko puta i zapario. Preko oglasa nabavio još jednu bateriju i preko Inhalike još dva klira i tečnosti. Budžeći nešto po YT naletim na Smiljketa koji mi je svašta nešto objasnio i uveliko mi pomogao da prebrodim početničke bolesti. Ubrzo mi ortak iz USA pošalje prvi APV,  Vamo2,  pa krene ozbiljno parenije.  Zatim krenu kajfuni tajfuni, mehanika,  driperi,  DIY tečnost. Trenutno koristim SX mini, VTC mini i Provari 2.5, od atomizera su ostali kajfuni i tajfuni i u poslednje vreme subtank mini. Skoro sam prebacio i kevu na struju što je veliki uspeh, i igrao se malo sa PT2 mini i ego baterijom, i drago mi je što sam posle celodnevnog parenja te kombinacije skontao da bih bez problema mogao da koristim i tu oldschool varijantu.  Nikotin sam smanjivao od kombinacije 24 pomešano sa 16, pa na 16 par meseci, zatim 12, 9, 6, 3. Probao sam i bez nikotina i koristim te tečnosti uglavnom kod kuće.
Osim keve,  na struju sam prebacio dosta ljudi iz okruženja i jako mi je drago da se samo par njih vratilo na pljuge a ostatak uživa u blagodetima pare
"Oh freddled gruntbuggly, Thy micturations are to me As plurdled gabbleblotchits on a lurgid bee. Groop, I implore thee, my foonting turlingdromes, And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles, Or I will rend thee in the gobberwarts With my blurglecruncheon, see if I don't!"

Van mreže jav74

• Vaper!
Kako je izgledalo Vaš e-cig putovanje?
« Odgovor #17: Februar 06, 2016, 03:05:28 posle podne »
Prije 2god-umbrella classic koja je umrela za 7 dana,onda jt eroll koji sam 7 mjeseci koristila,pa ecab,ecom,protank mini 2....pa otkrila egrip ,na njemu sam 1 god(sve 4 verzije imam),pa se castila provarijem...koji dosta cesto koristim...sve u svemu dosta sam izmjenjala,a najdrazi su mi ostali grijaci 1,6-1,8oma,bilo na egripu,bilo u protanku...i ja sam mamu prevela u vapere,koristi egrip
Ps parim iskljucivo joyetech gotove tecnosti od 6 do 11mg
« Poslednja izmena: Februar 06, 2016, 03:08:31 posle podne jav74 »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #18: Februar 06, 2016, 03:18:32 posle podne »
Koji je četvrti eGrip? Znam za v1, OLED i VT.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže jav74

• Vaper!
Kako je izgledalo Vaš e-cig putovanje?
« Odgovor #19: Februar 06, 2016, 03:19:19 posle podne »
A zaboravio si christmas edition

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #20: Februar 06, 2016, 03:31:57 posle podne »
Haha, pa to je v1 sa nacrtanim Deda mrazom :D
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Gillan

• Novajlija
  • *
  • Was it love or hate that got here first?
« Odgovor #21: Januar 25, 2018, 12:20:58 posle podne »
Rizikujem da me Moderacija našutira zbog vađenja teme iz naftalina, al' sta ću kad je tema gotivna  :-))

Elem, za razliku od većine ljudi, ja sam zapravo propušio uz duvan za motanje. Fabričkih pljuga sam popušio jednocifren broj (najviše u miksu :P ) za ceo svoj vek.
Pošto sam pušio Drum k'o na takmičenju, počeo sam da dobijam jezive napade kašlja ujutru. Toliko gadne da sam znao i peglu da bacim. Tada sam odlučio da kupim prvi vape.

eGo AIO D16 - Januar 2017  :-)) U startu mi se svideo i nisam imao problem da batalim duvan na neko vreme. Pario sam Joyetech Cigar tečnost i mnogo mi se svidela. Još uvek mi je uz KTS Real Cigar, najbolja duvanska aroma (Hvala liku iz Inhalike na Vidikovcu na preporuci za KTS RC. Komšo, najjači si :D ).
Problem koji sam imao sa D16 je premali kapacitet baterije i znala je da mi se isprazni dok sam u izlasku i posle par meseci sam se, na kratko, vratio na duvan. Ubrzo mi je crk'o i kontakt na njoj i rešio sam da hitno nabavim novu.

eGo AIO D22 XL - Septembar 2017 - Možda sam požurio sa njom, jer sam pod hitno hteo vape i da opet batalim duvan. Kapacitet baterije joj je znatno bolji ali i dalje ima đjubre od grejača kao i vecina AIO serije. Uvek gledam da mi je tečnost 50:50, sa ne preterano visokim nivoom nikotina i bez voćnih aroma, kako bih im produžio život. Mada sam generalno zadovoljan sa D22. Odlična je za početnike i uz pažljivu upotrebu, dry hit se može izbeći.

EXCEED Box - Stiže za metar dana i jedva čekam da ga donesu  :-))