Autor Tema: Kako je izgledalo Vaš e-cig putovanje?  (Pročitano 2872 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Kako je izgledalo Vaš e-cig putovanje?
« Topic Start: Avgust 21, 2014, 12:03:55 pre podne »
Opišite nam Vaše iskustvo sa e-cigaretama.

Kako ste došli do ideje da ih probate? Ko kaže da je počeo zbog Ekrema: odmah ga banujemo  ;D

Šta ste od opreme koristili na početku, šta koristite sada?

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Kako je izgledalo Vaš e-cig putovanje?
« Odgovor #1: Avgust 21, 2014, 03:25:34 posle podne »
Ja sam prvu probao pre više od 3.5 godina, drugar doneo par jednokratnih iz Engleske.

Pošto sam uz tu jednu uspeo da ceo dan ne zapalim cigaretu, krenem da tražim da je ovde kupim. Uzmem čuveni "e-health", sledeći dan je vratim u oglas :)

Onda pazarim 510-ku komplet sa 2 cigarete, mesec dana sam se mučio zbog slabih baterija pa sam naizmenično pario i pušio.

U martu 2011. sam dobio eGo-T komplet, i od tada se smatram bivšim pušačem  ;)
Probao sam skoro sve od dostupne opreme, posle eGo-T sam dugo vremena koristio eGo-C a sada sam na VapeOnly BDCC klirovima (E-pen uglavnom, najviše zbog usnika). Baterije su mi eGo-like, cevke ne mogu da nosim sa sobom...
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Goxy

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #2: Avgust 22, 2014, 10:12:36 posle podne »
Ja sam preporuku dobio od komšije koji ih koristi skoro godinu dana i kaže da su mu pomogle. Pušio sam i po 2 pakle dnevno, počelo da mi smeta fizički a i cena cigara je sve veća. Zasada sam zadovoljan, CC i usb baterija me dobro služe a za posle ćemo videti.

Van mreže funeral

• Senior vaper
« Odgovor #3: Avgust 24, 2014, 10:30:32 posle podne »
Pre 20 meseci kupi moj zet cerki kod "babe" el cigaru i pune oni to, pa im mokre ruke... Ja kazem:" Sta uzimate ta sr**a, ko zna kakav je to otrov..."? Posle par dana, nije mi djavo dao mira, odem i kupim jednokratnu. Probam i vidim da to pije vode. Odem ponovo pa kupim neku elipsastu sa nekim rezervoarcicem koji mi danas ne bi trajao ni 2 sata. Ne vredi, mokre i meni ruke, curi za sve pare. Reklamirao 2 - 3 puta i oni kazu da ne vredi i da bi trebalo da uzmem nesto ozbiljnije. Uzmem C4 i bateriju od 600 mAh i sa tom kombinacijom sam bio zadovoljan. E, onda se stvar otrgla kontroli. Da skratim malo, sad koristim Vamo i Kayfun 3.1, imam jedan PT2 sa air flow controlerom i e-Vic easy koji mi sluzi kao punjac za baterije za Kayu i to nosim svuda sa sobom uz dovoljno tecnosti, tako da me ne moze nista iznenaditi. C4, CC2.4 T3 sam iskljucio iz upotrebe. Jedino mi kuci stoji stara usb Passthrough baterija 1000mAh i jedan Vape only C5 BDCC za povremene krace izlete na drugim tecnostima. Od tecnosti sam koristio skoro sve sto moze ovde da se nabavi, u lepoj uspomeni mi je ostao FA Shade i moracu da nabavim tu aromu, pa sam da muckam. Trenutno sa na nekoj Irskoj bazi, pomesanoj sa VG-om, tako da je odnos oko 70 / 30 VG / PG i 12mg nic. Aroma koju koristim trenutno je s'camel IW, a dozreva mi 555, takodje IW. Sta reci, uzivam...  :)
Pre ili kasnije svi, ipak dodju kod mene. :D

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #4: Avgust 25, 2014, 01:13:48 pre podne »
Kad budeš hteo da mućkaš FA Shade javi, imam nešto viška na lageru  ;)

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #5: Avgust 31, 2014, 08:34:37 posle podne »
Pre 3 godine probao cigaretoliku i bacio posle sat vremena smatrajuci da nije to za mene.
Pre 2 ipo godine ponovo dao sansu, ali ego-T kompletu i momentalno ostao navucen do dan danas :)
Za tih 2 ipo godine izmenjao i isprobao svasta nesto i evo me sada na cistoj mehanici i RBA vec nekoliko meseci.

Van mreže cages01

• Novajlija
  • *
« Odgovor #6: Septembar 05, 2014, 04:34:46 posle podne »
У зиму 2013 купио неку елипсасту код "генералних" која није саставила ни дан рада без кварења. Из тог разлога ми буразер позајми своју его са ц4 клиром и од тог момента су аналогне престале да постоје за мене,тачније од 27.марта 2013  :) 

Van mreže Mamic

• Novajlija
  • *
« Odgovor #7: Septembar 05, 2014, 10:49:06 posle podne »
Jedno vreme sam kombinovala ecig i cigarete, i nekako se ovo pokazalo kao pravi izbor. Prva je bila neka nesrecnica sto je izgledala kao cigareta, eno cuvam je za uspomenu, nikad nije posluzila svojoj svrsi. Onda je usledilo odusevljenje esmartom, i onda polako sve redom :)

Van mreže Sky

• Senior vaper
« Odgovor #8: Septembar 17, 2014, 12:23:24 posle podne »
Kod mene je prelazak na elektroniku bilo pitanje zivota ili smrti. Bukvalno. Karcinom nepca nije za zezanje.

Bila sam veoma skepticna, pa sam posle operacije prvo kupila jednokratnu. Moglo je da prodje. Onda mi je muz doneo cigaroliku, koju sam vise puta mahinalno zapalila upaljacem  :kreza: Od kako sam nabavila prvu eGo bateriju, nisam zapalila analognu. Sad sam ponosni vlasnik VS II i Zmax V3 i mastam o Provariju.  :-*

Van mreže Va_pir

• Senior vaper
« Odgovor #9: Septembar 17, 2014, 08:20:37 posle podne »
Najbolje bi ti bilo da batalis sva ta njesra i da se posvetis zdravijem zivotu. :)

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #10: Septembar 21, 2014, 09:27:03 posle podne »
Kod mene cista slucajnost . Planirala sam jedno duze putovanje avionom uz razna presedanja suocena sa  zabranama zapaliti cigaretu i velike kazne.
E kako to nije dolazilo u obzir , smislila sam ''pakost'' . Bacila pogled na neke forume , Sky  :D me uputila na jedan,
otisla odmah u radnju , kupila i od tada to tece , skoro nicim izazvano jer na put nisam otisla , prevagnula je radoznalost dokle ce me drzati nova zabava a da mi ne predstavlja presing . Pritom nemam dana pokusaja ostavljanja cigareta pre toga i nema toga ko je meni zabranio da zapalim, od posla pa do restorana i raznih javnih objekata  .
Tri puta bila u krizi i zapalila po jednu dok nisam resila ''tehnicki'' problem . I zato smatram da ne treba stedeti na opremi jer je zaista vazan faktor u prelasku na e-cig.

Van mreže inputns

• Novajlija
  • *
« Odgovor #11: Decembar 09, 2014, 11:16:07 posle podne »
Zdravstveni problemi, aritmije srca, previse kafe, cigareta, nekretanja + beba u kuci... Uzeo kod kisobrana komplet ali to je pocetnicka greska u startu  ;D  , plastika, curi tecnost, usnik koji se raspao posle 2 nedelje , odvrnem ga a navoj se odvoji od plasticnog dela !? Par puta mi uvalili "zozovacu" od tecnosti, zivot da ti se zgadi... Pa sam presao na Kanger protank 2 i Aspire cf vv bateriju i za sada ide ok...

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #12: Februar 02, 2016, 01:46:32 pre podne »
Počinje nova era e-cigareta. eGo baterije definitivno idu u istoriju, npr Joyetech već neko vreme ne proizvodi eGo-T i eGo-C baterije a i ostali proizvođači su potpuno napustili ovaj segment.
"Normalnih" atomizera je sve manje, uglavnom se trkaju ko će biti manjeg otpora grejača a većih otvora za vazduh, kako bi se ispuštali što veći oblaci pare.

Ne znam za vas, ali mene malo hvata seta kad pomislim na svoje početke. Videćemo da li će ove promene uticati na broj novih parilaca i procenat uspešnosti. Ono što će sigurno u startu predstavljati problem je vizuelni dojam ovih novih proizvoda, koji će mnogima biti nepremostiva prepreka.

Van mreže NesaPA

• Senior vaper
« Odgovor #13: Februar 02, 2016, 03:57:05 pre podne »
2. oktobar 2014.  :-)
Pročitao onaj članak na njuz-u o prednostima e-cigareta, zgadilo mi se petsto peto sniženje PallMall-a po jedan dinar i njesra koje pakuju u njega, puna kuća male dece, dišem na 5% kapaciteta, latentna prehlada od dimljenja na hladnom, čulo ukusa i mirisa na izdisaju, prosuo pikslu slučajno treći put taj dan ... nakupilo se uglavnom taj dan :kreza:
Odem u radnju (vektor jedini u Pančevu), uzmem EVOD, neku pasthorugh bateriju od 1100, USA mix 18mg, bacio cigarete u prvu kantu. Ako može onaj sa njuz-a što ne bi mogao i ja (a mislim se u pozadini, ima u svakoj trafici 00-24 pala mala)  :-)
Naučio da motam grejače, posle dva meseca Protankovi 2-ke mali i veliki. ZMAX 3.
Nešto poklonio, nešto prodao ...

I onda počelo prolećno zezanje  :-)
Kayfun jedan, jedan stick 20W, naučio da mutim, S'Camel i Desert ship, kivi i breskva, uvalio mi jedan odavde neku mandarinu  ^-^ Oborio nikotin za 6 meseci na 6 mg.
Pa opet zezanje  :-)
Ode stick mali i dođe 30W i 50W (RIP), i još jedan kayfun, i dalje se muti isto.

Danas, stick 30W i VTC mini od baterija. Dva kajfuna. 3 ili 6 mg (svejedno mi je), 4 iste arome i dalje :-)

Va_pir je u pravu, ali meni je i ovo bio proces, nisam cigaretu video a sa druge strane se dešava i da ne parim po ceo dan, jednostavno pecam, klinci gnjave, pedale se vrte ... Vuče me novo da kupim, probam ali navikao se na ovo što imam pa se ne prelomim. Neka siva zona, vidim da manje trošim, ali samopouzdanje zahteva da je nešto u background-u, pri ruci ...  :-)

Sveže iskustvo, kucam tu negde relativno troprsto brzo, povukao tri puta, moraću da smanjim sa upotrebom mozga jer su sva tri povlačenja bila u režimu jake upotrebe malog kapaciteta mozgonje. Evo još jedan dim dok sam gledao da li sam dosta ugnjavio   :pardon

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #14: Februar 02, 2016, 09:36:18 pre podne »
Ono što će sigurno u startu predstavljati problem je vizuelni dojam ovih novih proizvoda, koji će mnogima biti nepremostiva prepreka.
Jeste problem, ali sve manji. Seti se koliko je cak i nama bilo neprihvatljivo pre par godina da drzimo neke ogromne cevcuge ili kutije. Sve je vise vapera, sve se cesce vide u narodu, sve je prihvatljivije... menja se ;)
Morace da bude malenih baterija poput istick mini i egrip-a, ponajvise zbog zena, ali nece vise cigaretoliki oblik biti presudan.