Autor Tema: Vapor Storm Puma Baby 80W  (Pročitano 217 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže wajner

• Senior vaper
Vapor Storm Puma Baby 80W
« Topic Start: Jul 17, 2019, 07:32:26 posle podne »
Da izjavim par reči o ovom modu. Koristim ga par meseci bez ikakvih eksperimetisanja. Iz radnje je izašao u VW režimu i to nikada nisam menjao, jer i inače samo taj režim vozim, a Puma radi savršeno: ima brz odziv i ništa ne brljavi.

Mod je neverovatno lagan i to ga čini zahvalim za nošenje. Materijal je gumiran, osećaj u ruci je prijatan, dimenzije odavno oprobane (za mene idealne), dugmići klikću kako treba, ekran jasan i svetao (super se vidi i napolju)... jeftin, ugodan i radi sve što je potrebno.

Nisam merio i precizno uporedjivao, ali čini mi se da na Pumi baterija duže radi, tj. da mi izgura više tečnosti. Ovo je sasvim subjektivan utisak. Činjenica je samo da svaki atomizer na Pumi podesim na nižu snagu nego na drugim modovima, da bih dobio isti osećaj parenja. Zapravo, ovo je za mene mala misterija. Po nekoj staroj navici, uvek gledam voltažu na displeju jer gadjam da na oko 4 volta imam željeni efekat, a snaga kakva god ispadne, ne menjam je, osim ako mi nešto nije potaman. Kod Pume je ova voltaža varjabilna (da upotrebim taj izraz) - podesim snagu da mi izbaci 4 volta, a on je posle 1 sekunde spusti na 3,6V. Uopšte ne kapiram šta je u pitanju. Propitao sam Gugl da li nešto zna o ovome, i kad sam video da nema pojma, odustao sam od pokušaja da razumem o čemu se radi. Definitivno nisam osetio nikakav preheat efekat, niti bilo šta drugo. Ukratko, meni Puma na 9W radi kao drugi modovi na 11+.

Kad sam se već upustio u detalje, ajde da poteram mak na konac, pa da navedem i neke mane:

Displej sadrži samo podatke o snazi (ili šta već piše u TC režimu), otporu i voltaži, kao i stanje baterije predstavljeno sa 5 crtica. Razmažen Arctic Foxom, ponekad poželim više, ali brzo shvatim da mi zapravo ništa ne fali.

Ako to može da se podvede pod mane (ili razmaženost), da pomenem i nepromenljivi cut-off na 10 sekundi. Nije da mi smeta, ali ponekad poželim par sekundi duži cug. 

510 navoj je malo više uvučen u telo moda, pa atomizeri sa neznatno kraćim navojima ne legnu odmah. Recimo, Siren 2 često vrtim u prazno nekoliko krugova dok ne uhvati navoj. Dobra strana ove mane je što taj isti Siren skinem sa Pume u dva kratka okreta. Uvek se oduševim, jer mi se odavno smučilo večito navrtanje/odvrtanje bočica, atija, AFC, LC... Jedva čekam da neko smisli da sve to ide na škljoc, da ga neka štipaljka šćapi i da se više ne smaram.

Sve u svemu, za svoju cenu, ova mala Puma je sjajna. Uzeo sam je da mi bude treća rezerva, a sad mi je #1.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Vapor Storm Puma Baby 80W
« Odgovor #1: Jul 18, 2019, 10:26:24 posle podne »
Mod izgleda sjajno, neko vreme sam se ložio da ga uzmem. Čak sam se više zagrejao za dual-18650 verziju (Puma) jer ima lepše šarene printove, a mod je svakako neverovatno lagan.
Toliko je lagan da u ovoj Baby verziji imam utisak da bateriju nisam ni ubacio, kao da je šupalj jer je sa baterijom težak otprilike kao većina klasičnih modova bez baterije.

Odustao sam od njega, čekam da se pojavi nešto ovog materijala sa 21700 baterijom. Na žalost, niska cena je po pravilu vezana za manju kontrolu kvaliteta, pa je odredjeni procenat korisnika Vapor Storm proizvoda imao pritužbe na njihov rad. Da te ne baksuziram, u najvećem broju slučajeva su riknjavali u startu ili nakon par dana, trebalo bi da si preživeo opasnu zonu
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Sky

• Senior vaper
Odg: Vapor Storm Puma Baby 80W
« Odgovor #2: Oktobar 24, 2019, 12:57:07 pre podne »
Dobila sam danas ovu bebicu i toliko je lagana da je ne osecam u ruci.

Svidja mi se veseo print i gumiran materijal jer sam poznata po izgrebanim modovima. :ludiloo

Videcemo koliko ce da mi potraje. Pico mi je i dalje glavni mod.