Autor Tema: Vaporesso Armour Pro 100W VW/TC mod  (Pročitano 175 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Vaporesso Armour Pro 100W VW/TC mod
« Topic Start: Decembar 10, 2018, 12:15:34 pre podne »
Vaporesso Armour Pro 100W VW / TC baterijski mod

Vaporesso Armour Pro 100W je uređaj visokog kvaliteta izrade i prelepog izgleda. Vaporesso je proizvođač koji nas je od prvog dana navikao na proizvode koji se vizuelno razlikuju od ostalih na tržištu. Na sreću, ta jedinstvenost nije na uštrb kvaliteta pa Vaporesso modovi uvek spadaju u vrh trenutne ponude.

Armour Pro baterijski mod pokreće jedna izmenljiva Li-ion baterija, po izboru korisnika to može biti 18650, 20700 ili 21700 baterija.

Osnovni parametri:

Dimenzije: 86mm * 27mm * 39mm
Kapacitet: zavisi od baterije koja se koristi
Tip konektora (navoja): 510 (samopodešavajući pin)
Maksimalna izlazna snaga: 100W
Režimi rada: Smart VW (H/N/S) / Bypass / TC (Ni, Ti, SS, TCR) / CCW / CCT / Bypass / VV / CCV
Opseg otpora grejača: 0.03 - 5.00 oma (za TC režim minimalan otpor je 0.15 oma)

Uređaj poseduje OLED displej u boji veličine 0.96 inča. Na njemu su prikazani najbitniji parametri:
- otpor atomizera koji je priključen
- nivo napunjenosti baterije
- izlazni napon i snaga
- režim rada

U mod je ugrađen set opcija za bezbednost i udobnost pri korišćenju: zaključavanje parametara, zaštita od kratkog spoja, od prepunjavanja baterije i preteranog pražnjenja, zaštita od pregrevanja, zaključavanje otpora atomizera (za VT režim), rotiranje ekrana itd...

U Armour Pro je implementirana OMNI elektronika novije generacije (4.0), koja pruža mogućnost korišćenja nekoliko fenomenalnih režima rada. Osim fenomenalne preciznosti u radu, ovaj čip ima i brzinu aktivacije od neverovatnih 0.002s!

Smart VW je unapređena verzija klasičnog režima promenljive snage (VW). U Smart VW režimu uređaj automatski odredi optimalnu vrednost snage, na osnovu očitane vrednosti otpora atomizera. Korisnik vrši izbor između tri koraka unutar ovog režima: H - high, N - normal i S - soft. Smart VW režim se može jednostavno isključiti u meniju uređaja, onda korisnik sam podešava snagu izlazne struje.

VT je standardni režim kontrole temperature (TC) za grejače od Ni, Ti ili SS žice. U TCR režimu korisnik sam unosi vrednost TCR koeficijenta za grejnu žicu koju koristi. Postoje dve TCR postavke koje uređaj može da zapamti.

Bypass je režim direktnog izlaza, bez regulacije. Napon (snaga) na izlazu zavise isključivo od napona (tj nivoa napunjenosti) baterije i otpora atomizera. Drugim rečima, u ovom režimu uređaj oponaša mehanički baterijski mod.

CCW (eng. Customized Curve of Wattage) je napredna verzija VW režima. Korisnik podešava konkretnu vrednost snage za svaki od 10 uzastopnih intervala koji traju po 0.5s. Na taj način je omogućeno da u potpunosti izvučete maksimum iz svog atomizera, npr većom snagom u prvim sekundama povlačenja itd...

CCT (eng. Customized Curve of Temperature) je napredna verzija VT režima. Princip je sličan kao kod CCW režima, korisnik podešava konkretnu vrednost temperature za svaki od 10 uzastopnih intervala koji traju po 0.5s.

Armour Pro pokreće jedna izmenljiva 18650, 20700 ili 21700 Li-ion baterija, koja se postavlja otvaranjem poklopca na dnu uređaja. Za upotrebu 18650 baterija je potrebno postaviti adapter koji je deo kompleta. 

PREPORUKA je korišćenje isključivo kvalitetnih High-Rate baterija! Našu kompletnu ponudu 18650 baterija možete videti ovde: 18650 baterije

Baterija se može puniti unutar uređaja. Punjenje se obavlja preko MicroUSB porta koji se nalazi ispod displeja. Osim za punjenje, preko ovog porta možete obaviti i ažuriranje firmware-a uređaja. I ovde, pre svega zbog bezbednosti i dugotrajnosti kako uređaja tako i baterije, važi univerzalna preporuka da se baterije pune na eksternom punjaču!

SADRŽAJ KOMPLETA:
- Vaporesso Armour Pro 100W TC/VW baterijski mod
- Adapter za 18650 baterije
- USB kabal
- Uputstvo za upotrebu

Link do stranice proizvoda: Vaporesso Armour Pro 100W

Van mreže hertz

• Senior vaper
Odg: Vaporesso Armour Pro 100W VW/TC mod
« Odgovor #1: Decembar 25, 2018, 12:00:42 posle podne »
Dobar dan vaperi! Danas su mi stigla dva primerka ovog moda i ja sam oduševljen po svim aspektima. Mod je jako lepo odrađen, kvalitet 10/10, elektronika precizna i brza, neobičnog izgleda ali lepog, fire taster koji mu je ujedno i displej mi je mnogo zanimljiv...generalno čista 10-ka! Mislim da za ovaj novac ne postoji bolji mod.

Ovim putem bi se zahvalio @Shaki i @Inhalici na još jednoj super saradnji i još jedno hvala za poklon!

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #2: Decembar 25, 2018, 04:49:08 posle podne »
 Ko čeka dočeka i to ne jedan već dva primerka :bravoo..i da te još bolje služe od Swagova  :doubleup

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #3: Decembar 25, 2018, 06:49:57 posle podne »
Hvala @Paune! Neka služe kao swagići i biću zadovoljan  :-)

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #4: Decembar 26, 2018, 02:55:57 posle podne »
Hvala @hertzu na prvim impresijama, bio je brži od nas  ^-^ Ubacio sam post sa osnovnim informacijama iznad, čekamo dalja iskustva.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #5: Decembar 26, 2018, 03:08:36 posle podne »
Nek je sa srećom  :doubleup
Baci info o trajanju baterije, dobijem juče pritužbu na battery drain koji je navodno bio boljka prvih primeraka i sređen je. Vidi koja je verzija firmware-a, da li može da se ažurira.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #6: Decembar 26, 2018, 05:35:28 posle podne »
Hvala @Shaka! Juče sam ispraznio obe baterije Sanyo ncr20700 4000mAh 16A pošto su fabrički bile  napunjene nekih 20%. Normalno se ponašao i prestao da radi kad je napon na bateriji bio nekih 3.20A-3.30A, što je normalno i preporučljivo zbog prepražnjenja baterije i očuvanja elektronike moda. Napunio sam baterije juče sa 0.5A naponom i punile su se nekih 8-9 sati  :kreza: Jutros sam ubacio punu bateriju u mod i od jutros je koristim. Ispraznio sam je malo više od pola i spario oko 5ml tečnosti na snazi oko 12W. Koliko mi je trajala Samsung Q 30A 3000mAh baterija na Swag-u toliko mi traje ova Sanyo ncr20700 4000mAh baterija na Armour-u. Verzija softvera je 1.04 i mislim da je to ta poboljšana verzija, tj. urađene su određene ispravke. Sve u svemu ja sam zadovoljan  :-))

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #7: Decembar 27, 2018, 11:03:01 pre podne »
Update: baterija Sanyo ncr20700 4000mAh 16A koju koristim u Armour pro je izgurala nekih 8ml tečnosti što je lično meni dovoljno za ceo dan. Svih 8ml je sprženo u Ehpro True na snazi od 11.8W-12W. Evo jednog podatka koji nekome može da bude zanimljiv. Pozdrav vaperi!

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #8: Decembar 28, 2018, 12:25:29 posle podne »
Update: O displeju. Danas sam proveo većinu jutra napolje, na displeju stvarno ne može ništa da se vidi. U sobnom osvetljenju je sve OK, za mrak i da ne pričam, ali za napolje je samo fire taster, ništa od displeja. Meni lično to ne smeta pošto kad jednom naštelujem mod za određeni setap ne diram ništa dok ne dođe na red drugi setap, a postoji mogućnost zaključavanja parametara 3x klik fire taster i nema ništa da se rašteluje. Ne smeta mi ali se nadam da će se ispraviti nekim narednim softver apdejtom. Pozdrav!

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #9: Decembar 30, 2018, 12:03:56 pre podne »
 To sa ekranom se ne može ispraviti nikakvim apdejtom softvera jer je problem u materijalu plastike koja je ujedno i fire taster.Jednostavno previše je zatamljena.Ta zatamljenost daje lep izgled modu ali za ekran i nije najbolje rešenje.