Novi članovi > Problemi i pitanja

Namotavanje grejaca

(1/11) > >>

Dimitrije1991:
Zdravo, zanima me nekoliko stvari oko namotavanja grejaca. Odlucio sam da definitivno i potpuno predjem na rta atomizere i da sam premotavam grejace. Kapiram da nije kvantna fizika, jos sam uvek voleo da otvaram, popravljam, lemim i cackam oko elektronike itd, tako da ovo moze da mi dodje kao odmor za zivce. 😀
Zainteresovan sam da uzmem m2l atomizer koji imaju u Inhalici a oznaka je: Cthulhu Hastur MTL RTA atomizer
Svidja mi se kako izgleda, a i po ocenama i komentarima je ok za to sto ja zelim. 🙂
Pa sad da pocnem sa pitanjima koja me muce:

-Prvo, posedujem pico 25 mod i zanima me da li on moze da mi ocita precizno specifikacije namotanog grejaca, na koliko sam oma namotao pre nego sto ga bacim u upotrebu...?

-Drugo, koji je opseg W na koliko mogu pariti namotan grejac za ovaj m2l atomizer...? Motao bih standardno 1 ohm, 1 i nesto... Koja je vasa preporuka ako neko ima iskustva sa atomizerom?

-Trece, koju zicu biste mi preporucili?

To bi bilo to za sada, ako me jos nesto bude mucilo, pitacu.

Hvala unapred na odgovorima, izdvojenom vremenu i pomoci! Pozdrav!

hertz:
Najbolje bi ti bilo za početak da odgledaš neku recenziju na YT vezano za pravljenje grejača. Kada namotaš grejač postavljaš ga na bazu atomizera pa uvrćeš bazu na mod i pico će ti pokazati otpor grejača koji si napravio,dosta precizno. Ako nije to što si mislio na dva šrafića ga izvadiš i praviš drugi. Kad si zadovoljan grejačem tj.otporom postavljaš vatu, tank, sipaš tečnost i pariš. Snaga ( W ) kojom ćeš da pariš zavisi od atomizera, otpora grejača i tebe samog. Za neki dobar M2L vejp ide snaga od 10-ak W pa do 15-ak W. Bar je u mom slučaju tako. Niko ne može tačno da ti kaže na kojoj snazi da pariš, koju žicu da koristiš...to ćeš sve ti sam po sebi odrediti. Dobro je što voliš da petljaš oko elektronike i da majstorišeš, ovo će ti biti zanimljivo. Čitaj na forumu o motanju grejača i gledaj recenzije na YT mnogo će ti pomoći. Ja od žica koristim SS316, NiCr80 i KA 1. KA 1 koristim od 0.35mm, NiCr80 od 0.32mm i SS361 od 0.28mm. različite dimenzije žica koristim pošto svaka daje različitu omažu. Ja gađam otpor od 1.10ohm do 1.30ohm i grejače od 7 do 9 namotaja prečnika 2.5mm. Biće tu u početku i malo nervoze itd...ali ne daj se  :-)) Srećno!

Dimitrije1991:
Hvala na odgovoru! 😉
Ne sumnjam da ce biti zanimljivo. Imacu fino da se zezam, koliko vidim igra bez granica je. 😀
Gledao sam dosta po youtube-u i citao i sve, nego me je zanimalo da li Pico 25 moze da mi da precizne podatke, i izgleda da moze, to nisam znao. Na koliko cu W pariti to cu naci sigurno sam, kad budem eksperimentisao sta mi najvise pase. Zanimalo me od prilike na koliko W ide m2l tj od koliko do koliko...
Za zicu cu videti, verovatno cu kantal uzeti i motacu na 2,5 mm... To za pocetak, pa lagano, videcu sta dalje i kako. 🙂
Hvala jos jednom na savetima!

Dimitrije1991:
Uzeo sam atomizer Cthulhu Hastur u Inhalici, vatu, Kantal D 32 i mnogo fine tecnosti... 🙂
Napravio sam prvi grejac koji izgleda skroz fino za prvi. 🙂
Nije bilo tesko, samo ostro oko i mirne ruke.
Namotao sam ga na 2,5mm i dobio otpor 1.07ohma... Pico 25 je odmah ocitao taj otpor i kada sam krenuo prvo malo da zagrevam zicu sve ja radilo, a sledeci “puff” je vec pisalo no atomizer... Opet sam sve razmotao i napravio novi, opet je mod ocitao atomizer i otpor i ubrzo no stimizer, i tako se smenjuje. Kao da gubi kontakt, ali mi nije jasno kako. Sve je lepo zategnuti, kulturno izgleda, kontakte proverio i svi su dobri...
Uzeo sam par puff-ova i ukus je sjajan ali je kratko trajalo, posto opet smenjivanje ohm- aze  i no atomizer... 😀
Da li zna neko do cega bi moglo da bude?
Hvala!

Dimitrije1991:

--- Citat: Dimitrije1991  Decembar 21, 2018, 08:24:16 posle podne ---Uzeo sam atomizer Cthulhu Hastur u Inhalici, vatu, Kantal D 32 i mnogo fine tecnosti... 🙂
Napravio sam prvi grejac koji izgleda skroz fino za prvi. 🙂
Nije bilo tesko, samo ostro oko i mirne ruke.
Namotao sam ga na 2,5mm i dobio otpor 1.07ohma... Pico 25 je odmah ocitao taj otpor i kada sam krenuo prvo malo da zagrevam zicu sve ja radilo, a sledeci “puff” je vec pisalo na modu no atomizer... Opet sam sve razmotao i napravio novi, opet je mod ocitao atomizer i otpor i ubrzo no atomizer opet, i tako se smenjuje. Kao da gubi kontakt, ali mi nije jasno kako. Sve je lepo zategnuti, kulturno izgleda, kontakte proverio i svi su dobri...
Uzeo sam par puff-ova i ukus je sjajan ali je kratko trajalo, posto opet smenjivanje ohm- aze  i no atomizer... 😀
Da li zna neko do cega bi moglo da bude?
Hvala!

--- Kraj citata ---

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju