Novi članovi > Problemi i pitanja

Pocetniku pomoc oko opreme

(1/2) > >>

Dimitrije1991:
Pozdrav ljudi! 🙂
Nov sam u svetu e-cigara, odlucio sam da prestanem da pusim posle 13 godina i devojka je odlucila da me iznenadi i pocasti opremom. Sada parim vec 4 dana i nemam potrebu za cigarama, ali bas se i ne razumem u opremu koju imam i kako je podesiti, pa bi mozda neko od vas iskusnijih mogao da mi pomogne.
Dobio sam prvi uredjaj koji se zove Pico 25 sa gornjim delom Eleef Ello. U njemu je grejac Eleef hw1 0,2ohm. Dobio sam uputstvo za taj grejac i pise da radi od 50-65w. Nekako sam podesio na 50w, sto je najmanje da mi ne bude jako kao pocetniku. 😀 Da li je to dobro, posto osecam da je malo jako, tj topao dim/para koju udisem. Nekad se desi da mi se na jezik baci neka sitna vruca kapljica verovatno od tecnosti. Grejac je pre upotrebe nakvasen tecnoscu.
Ima opcija nekih bypass, temperature ni, ti, ss, m1,m2, m3. Sta znaci sve od toga i kako da to podesim za neku srednju vrednost, za pocetnika?
 Svidja mi se kolicina pare. 😛
Koristim ukus Limun Krem KTS
Hvala vam puno. Isao sam da se raspitam tamo gde je devojka kupila ali ta zena nije znala da mi odgovori nista od ovoga pa sam naisao na ovaj forum i mislio da neko moze da mi pomogne. 🙂
Hvala unpred na objasnjenjima i pomoci kako sve da podesim.

Paun:
 Prvo da ti skrenem pažnju da ne umnožavaš isto pitanje jer to neće dovesti do bržeg odgovora.Trenutno smo samo ti, par gostiju i ja na forumu,pa nema ko da ti odgpvori.

Pico 25 je solidan mod,naročito za početnika.VW,Bypass i TC su režimi rada moda.Šta koji predstavlja imaš ovde http://forum.inhalika.com/index.php?topic=148.0
 Ni,Ti i SS su podešavanja u okviru TC režima, za određene vrste žica gde su podešene vrednosti otpora za svaku.TCR se takođe koristi  u TC režimu ali ovde korisnik sam podešava otpor za određenu žicu.

Što se tiče Mello atomizera,tu ti ne mogu pomoći jer ne koristim D2L opremu a mislim da ne bi trebalo ni ti,bar za početak.Sve to može i mnogo umerenije.Znam da nije moderno ali je prilično zdravije i jeftinije.

Srećno!

hertz:
Mod kao mod je OK ali bi po mom mišljenju trebao za početak da promeniš ati. Svakako bi trebao kao početnik da koristiš m2l način parenja. Preporučio bih ti kao početniku da kupiš ati eGo one mega atomizer i par clr 1.0ohm glava koje kasnije mogu da se premotavaju ili exceed d22 ati sa par ex 1.2ohm glava. Koristiš snagu do nekih 14w-15w,manje tečnosti koristiš,kulturnije,zdravije... Čitaj forum što više možeš jer ćeš tu naći odgovor za svako tvoje pitanje.

Shaka Zuluf:
Ako me pamćenje služi, a služi me, drugu Miti sam iz dva puta, do u kasno u noć, objašnjavao sve ovo u najsitnije detalje. I on ode i kupi Ello  :glavauzid

Već sam mu rekao, ali izgleda moram ponoviti: za savete kako se ta oprema koristi, nek se obrati onome ko mu je prodao.

Dimitrije1991:
Prvo bih zeleo da se izvinim za duplo postavljanje komentara. Ovo mi je prvi forum i ne znam bas kako funkcionise, pa sam na predstavljanju dobio pitanje i dao odgovor. Pre tog pitanja sam vec otvorio ovu diskusiju i nisam znao da li i kako ce se to videti, pa sam odlucio da isto napisem i u predstavljanju kako bih odgovorio. U svakom slucaju jasno mi je i nece se ponoviti.
Drugo, zeleo bih da se izvinim zbog nesporazuma, naime devojka koja je zelela da mi ucin posto sam joj pokazao sta me zanima me je malo zeznula i kupila vec sastavljen paket bez mog znanja, posto joj je legla plata...i tu onda dolazi do problema. Nije bas pogodila kako sam se ja savetovao i hteo, posto se ona jos manje razume, i kupila drugde gotov paket preko sto ja nisam znao. Jos jednom veliko izvinjenje, malo se glupo osecam sto sam izneverio ali ne svojom voljom, posto realne razloge za to sam, nisam imao. Sada cu zbog toga morati da idem sam u kupovinu i uzmem drugi atomizer koji ste mi preporucili kome sam mogu reparirati grejac. Eto, ispade zabuna i napravila se ruzna situacija i meni i Vama, iz necije zelje da dobijem poklon. Necu vise nista pisati, jos jednom se izvinjavam. Idem da kupim  taj atomizer i sebi skratim muke. Hvala jos jednom svima! Pozdrav!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju