Autor Tema: Medju najboljima dobijeno uloženo  (Pročitano 165 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petar030

• Novajlija
  • *
Medju najboljima dobijeno uloženo
« Topic Start: Avgust 10, 2018, 08:31:31 posle podne »
Ja ovako mislim što se tiče prednosti a vi me ispravite, i kažite mi kolika je potrošnja tečnosti, koje su najbolje tečnosti, isključivo arome prefinjenih kubanskih cigara.
Šta da kupim, gde šta kako.

Pušim od 2016-te.
Pušio sam skoro sve marke cigareta i prija mi ruski sobranie one crne sa zlatnim filterom i montekarlo duži 100s.
Na e-cigaru hoću da predjem zbog:
1.ne treba mi upaljač, na vetar mi treba zaklon da bi zapalio
2.nema pepela, otvorenog žara i gorenja nameštaja
3.nema katrana
4.nema žutih prstiju
5.nema beskorisnog trošenja duvana izmedju pauza uvlačenja dima, gde beskorisno gori duvan
6.e-cigareta ima arome razne a obične cigarete nemaju aromu sem mentola.
7.e-cig zauzima mnogo malo mesta a radi ogroman posao

Toliko sam ja uspeo da predvidim, a e-cig ima mane, crkavaju grejači, baterije slabe i gubi im se kapacitet.
Ja iskreno pitam sad vas.
Ja pušim skoro svaki dan 2/3 paklice, nekad i celu.
Ukupno povlačenje dima po cigareti je negde 7-puta do 10puta.
Kažem skoro svaki, nekad nemam kintu da kupum cigarete.
Brojao sam. Za mesec dana ja ispušim negde oko 15paklice
Neka se poveća broj na 20paklica,ali tu računam opet uštedu i prednost kod e-cigare jer ne gori, valjda tako mislim, tečnost stalno dok pravim pauzu izmedju uvlačenja dima.
Generalno koliko tečnosti u ml menja tih 20 paklica.
Čini mi se da je nikotin kod montecarlo cigarete 0.9-1mg valjda.
E sad koje sve tečnosti odgovaraju toj količini nikotina.
Voleo bih da bude oko 0.7-0.8mg jer nekad kupim izmedjj montekarla i lm xl loft plavi duži,on ima 0.7mg valjda.

Gledao sam tamo nešto VG i PG, OG udara u grlo više a mene montekarll udara i nekada me glava boli, a lm kad pušim ništa, mogao bi dve pakle dnevno čini mi se.
Mene zasićuje količina nikotina.
E sad VG valjda daje više dima i ne udara u grlo a PG manjš dima i više arome, valjda.
Negde sam pročitao ko pravi tečnosti da razredjuje vodom.
Ja to neću iako se isplati, ipak original tečnosti bi kupovao.
Voleo bih da malo više dobijem dima nego kod obične cigarete.

Hoću da kupim sve original i kvalitetno.
Hoću bar godinu dana da ne menjam grejač.
Jer ja ne furnjam stalno, znači treba mi tečnost bar 70:30 VG:PG ili 50:50 ako to ima negde.
Aroma mi treba ukus pravih kubanskih cigareta bez ikajvih voća i gluposti.
Konkretno ukus duvana striktno.

Evo ja sam ove cigare gledao, koje su bolje jer ima boljih.
Ja bi neke sa izmenljivim baterijama ako može, i sa što jačom baterijom.
Znači kao da pušim 20cigareta u 24h, na to vrene da traje baterija i ne isprazni se.
Jer kad se napuni baterija jer se sama isključi sa punjenja ili može da se prepuni i ošteti.
Meni treba da može da ostane stalno, noću kad spavam da se puni kao mobilni, bez mogućnošću prepunjavanja.

Sve sam naveo parametre šta ja zahtevam od cigare, a vi ćete da mi kažete koja odgovara tim potrebama.
Ja sam našao dve:
1.Joyetech eGo AIO D22 XL 2300mAh starter kit 4.000,00
2.SMOK Xpro M45 + Eleaf GS Air-M kit 5.300,00

Šta vi preporučujete.........

Van mreže hertz

• Senior vaper
Odg: Medju najboljima dobijeno uloženo
« Odgovor #1: Avgust 10, 2018, 10:18:53 posle podne »
Auuu...druže dugo je to što pišeš ali ajd ovako. Ti nisi tako okoreli pušač tako da mislim da ćeš imati uspeha u vejpu. Ja lično sam dnevno purnjao 2 pakle cigareta a neke kolege ovde i više. Odmah da ti kažem da je nemoguće naći atomizer sa grejačima koji traju godinu dana. Grejači traju do mesec dana a menjaju se i ranije. Ali kontam da nije problem cena od nekih 300din mesečno. Pisao si o izmenljivim baterijama a one su itekako dobre i sa velikim kapacitetima (mAh) ali to što si ti video i naveo od opreme tj.ego aio nema mogućnost izmene baterije nego je to već sama baterija i atomizer u jednom. Baterijski modovi koriste izmenjive baterije ali je to druga priča. Tebi bi radila posao bilo koja baterija od 2200-2300 mAh pošto ne purnjaš više od paklice cigara na dan. Bateriju ne možeš da prepuniš i može da ostane celu noć na punjaču mada se to ne preporučuje iz drugih bezbednostnih razloga. Što se tiče aroma,odnosa VG-PG,količine nikotina zavisi od tebe samog i to niko ne može da ti kaže kako šta i da si završio tu problematiku. To moraš da probaš,koristiš jedno vreme pa da sam doneseš odluku šta ti odgovara a šta ne. Većina fabričkih tečnosti su u većinskom VG. Moraš to sve sam da probaš,testiraš,jer je to individualno. Ja imam dvoje kolega sa posla vajpere i jedan korisri tečnosti 70-30 pg-vg,drugi 80-20 vg-pg a ja 50-50 vg-pg. Široko je sve ovo da bi ti posle par postova i odgovora bilo sve jasno. Većina nas je ušlo u DIY pravljenje tečnosti po svom ukusu,pravljenje grejača...i tek tada možeš da pogodiš da napraviš sve po svom ukusu ali za to treba dosta iskustva,truda,volje... Sve u svemu nama svima vejp ima dosta prednosti i pogodnosti pa se nadam da će i tebi biti tako. Samo ti treba strpljenja i volje. Tečnosti imaš koliko ti volja samo treba da probaš. Od opreme bi ti ja za početak preporučio ego one v2 komplet sa proCL grejačima ili exceed d22 sa njegovim fabričkim ex grejačima. Ovde na e-liqid imaš baš dosta ponuda a ako si u mogućnosti da odeš do njihove radnje još će ti pomoći prijatno i iskusno osoblje. Srećno!

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #2: Avgust 10, 2018, 11:26:47 posle podne »
Potpisujem sve što je hertz napisao.  :dobarpost

Lepo si se ti informisao... možda i previše. Imam utisak da tražiš savršeni komplet, a još nisi ni probao vejp. Mora malo da se luta i istražuje. Kao što vidiš, mnogo je tu subjektivnih stvari. Ipak, danas je situacija u ponudi puno bolja nego ikada pre, tako da nećeš lutati i ludeti kao mi koji smo počeli pre više godina. Brzo ćeš naći šta ti prija. A onda će ti trebati i drugi komplet (za back-up, za promenu ili za ne daj bože).

Na tvom mestu, počeo bih sa UNIMAX baterijom i Exceed D22 atomizerom. Umesto Unimaxa dobar početak je i Joyetech eGo MEGA Twist+ baterija (jer sigurno daje konstantan napon), a umesto Exceeda - Joyetech eGo ONE MEGA atomizer.

Ako hoćeš izmenjivu bateriju (što podržavam, iako je to skuplja varijanta), mog glas ide Joyetech Primo Mini, a imaš i Vaporesso SWAG, Aspire NX75, iStick Pico... Moraćeš da kupiš i bateriju, a dobro bi bilo i punjač. Mogućnost promene baterije je samo jedna od mnogih pogodnosti ove varijante.

Sa fabričkim MTL grejačima za Exceed i ONE MEGA nećeš pogrešiti.

Količina nikotina se tempira prema vrsti atomizera, odnosno prema snazi na kojoj se pari. Za većinu MTL sprava koje koriste fabričke grejače, počni od 9 mg (0,9 mg) nikotina, pa vidi da li ti treba malo jača ili malo slabija doza.

Što se tiče tečnosti, čitaj forum i isprobavaj. Moraćeš da baciš dosta tečnosti, pre nego što pronadješ i potvrdiš svoje favorite. Čak i tada ćeš nastaviti da tragaš, tako da... ne opterećuj se još sa VG/PG i drugim odnosima, nego gledaj da isprobaš što više različitih tečnosti.

Van mreže Petar030

• Novajlija
  • *
« Odgovor #3: Avgust 11, 2018, 12:04:34 pre podne »
Vi ste profi vajperi.
Ovo Joyetech UNIMAX + Exceed 22 Kit mi deluje šta ja znam obična e-cigara i nije jeftina.
Punjač za 18650 imam od police lampe, ali neznam kolika dužina treba, to je lako pošto sam elektroničar.
Elektronika za punjenje 18650 baterija sa ograničenom strujom punjenja i led indikacijom i automatskim isključenjem kod završetka punjenja je 650,00.
Iskreno koliko ml tečnosti pojriva 20 paklica cigareta jačine 0.9mg.
Ja neću bilo koje arome voća jer ne pušim dimljeno voće nego cigarete, aromu cigareta samo.
Ali volim kad već dam više novca da e-cigara bude fensi izgleda bar da ima displej.

Kupio bi na ovom sajtu, a jer možete da mi vi stručno date spisak komponenti recimo za diy sastavljanje ili modovanje e-cigare.

Ta VG tečnost se koristi u muzičkim dim mašinama kao što je Jb sistem, negde sam video da 5kg košta 22eura ili manje, a baš je gust dim.

Mnogo mi treba učenja, ja bi po spisku vašem kupio komponente i uživao u furnjanju.
Nisam znao da se na mesec dana a možda i kraće menja grejač.

Koliko je isplatljivije e-cigara sa zamenom grejača u odnosu na obične cigare na 20paklica x 12meseci na tom nivou, ako paklica košta 250,00.

Ja se opredeljujem za e-cigaru zbog eliminacije nošenja upaljača, tabakere i sadržaja katrana u cigareti.
Nikotin je balans zavisnosti kod pušača a katran se lepi za alveole pluća koje ubacuju kiseonik u krvotok.
E-cigarom ja mogu da doprinesem unošenje većeg procenata nikotina i veće zavisnosti, ali to ne želim. Hoću da se ograničim na unos nikotina i na dodavanje e-tečnosti u spremniku na dnevnom nivou.
Neznam koliko ml e-tečnosti menja jednu paklicu cigareta na koncentraciju od 0.9mg nikotina.
Neću da pravim od sebe zavisnika, jer nisam. Ja mogu totalno da ostavim cigarete. Prošle godine sam kupio boks montekarla i gledao sam ga 3meseca i nisam ni jednu cigaretu zapalio.
Ja hoću e-cigaretu, novi trendovi, i stil užicanja na jedan moderan način, kao što to uživaju korisnici cigarlosa.
Ja sam kad sam počeo da pušim kupio kutiju kohibe i dao 350eura za 10cigarete što nije prava kohiba.
I sav prateći pribor, nož za sečenje i specijalne one šibice i drvca za kružno paljenje cigarete.

Ne volim eksperimente, nego konkretno koji model, i šta uz njega i to je to.

Hvala na razumevanju i vašoj pomoći u daljem istraživanju i shvatanju te oblasti pušačkog umeća i zadovoljstva.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #4: Avgust 11, 2018, 12:19:59 pre podne »
Što se tiče modova sa izmenljivim baterijama ja baš koristim,što je @wajner naveo,joyetech primo mini i swag 80 i super su modovi. Meni lično swag više legao i jeftiniji je od primo mini. S'obzirom da nisi baš okoreli pušač i ako se odlučiš za mod moje preporuke su swag 80 zbog manjih dimenzija,lepog dizajna i dobre elektronike. On ti je oko 5000din. Atomizer exceed d22 sa ex 1.2ohm i to koristim  ponekad. Exceed d22 daje EXTRA aromu i paru. On je oko 2700din. Izmenljive baterije su ti oko 1100-1300din i trebaju ti bar dve. Eksterni punjač ti takođe treba a njihove cene ne znam. Znači nije jeftin sport ali se zato nemoj zaletati nego idi redom. Sasvim ok je za početak unimax 22 i exceed d22. Ako ti je to previše novca imaš jeftiniju varijantu kao iz predhodnog mog posta a to je ego one v2 kit pa ako se pronađeš u vejpu i kasnije kupiš neki mod,ati...ostaće ti predhodni kit za rezervu ili pak da skineš nekog sa analognih cigareta. Ako se ne pronađeš nikako bar nisi bacio veliku količinu novca.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #5: Avgust 11, 2018, 12:36:12 pre podne »
Ne znam da ti izračunam ali dosta je isplativije od analognih cigareta. Evo jedan primer: supruga i ja smo trošili mesečno oko 15-17 hiljada din.na redovne cigarete. Ja sam pušio 1.5-2 pakle na dan a supruga 1-1.5 paklu na dan. Sada za nekih 4-5 hiljada din.mesečno ja spremim tečnost za mesec dana suprugi,mom starom,tašti,tastu (slabije pari) i meni. Sam proceni koliko je isplativo ali imaj na umu da sam pravim tečnost i grejače osim na exceed d22. I da,fog mašina koja pravi tu gustu maglu po lokalima (ako se to još koristi) koristi VG ali je pitanje koje je čistoće. Zato na e-liqid imaš 1l za 600-700din.i traje li traje. Nisam razumeo ono pitanje oko diy modovanje i komponente? Ako misliš na e-tečnost sastojci su VG,PG,nikotin,aroma i des.voda,sve ima na e-liquid. Ako si mislio na e.komponente samog moda to ne bih znao da ti kažem.

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #6: Avgust 12, 2018, 06:01:42 posle podne »
@Petar

Potpuno razumem što u ovaj sport ulaziš iz hedonističkih razloga. Lično, ne verujem da bih mogao da se okanem parenja bez ozbiljnih kriziranja, ali sve i da mogu, ne pada mi na pamet. Meni je vejp (od prvog udaha pre 6,5 godina) toliko ubedljivo bolji od svih cigareta i cigara, da mi je već na startu postao i uživanje i hobi.

Sve je u ovim stvarima subjektivno, pa tako i računica. Ljudi imaju različite potrebe i stilove. Različiti grejači u različitim atomizerima, na različitim otporima i snagama, troše različite količine tečnosti. Cene tečnosti variraju, a oprema se izrabljuje, ponekad i lomi ili kvari. Niko ne može da ti odgovori koliko ćeš para trošiti. Svakako puno manje nego na pljuge.

Moja je procena da ćeš dnevno pariti izmedju 2 i 4 ml tečnosti + 1 do 2 grejača mesečno, pa ti računaj. Kad naučiš da motaš grejače i praviš svoje tečnosti (arome koje ti provereno odgovaraju), dnevni troškovi će ti biti negde između 10 i 20 dinara.

Uzmi Swag, jednu ili dve 18650 baterije i Exceed D22 atomizer. Sigurno će ti brzo zatrebati još jedan atomizer za promenu, za isprobavanje tečnosti i za učenje pravljenja grejača, pa onda (ili odmah) uzmi eGo Mega ili Tron-S atomizer i CLR grejač, kantal žicu 0.30mm i Muji vatu. To ti je dovoljno za jedan duži period, u kojem možeš da se baciš na istraživanje tečnosti.

Van mreže Gillan

• Novajlija
  • *
  • Was it love or hate that got here first?
« Odgovor #7: Avgust 13, 2018, 11:35:53 posle podne »
Imenjace :D Pazi, sto se tice ustede evo jedne grube racunice.

Ja sam pusio Drum duvan koji je sada (valjda) 430 din i pakovanje od 40 grama mi je trajalo dva dana. Dva dana pakovanje Rizli (50 din) i pakovanje filtera mi je trajalo oko 5 dana (100 din). Gruba potrosnja - 500 din na dva dana, sto znaci oko 1750din nedeljno.

Nedeljno potrosim 30-50ml tecnosti i ako kupujem "fabricku", poput npr. KTS Cohiba ili KTS Real Cigar (topla preporuka za obe), potrosnja me izadje oko soma kinti nedeljno sto je skoro duplo manje. Sve i da menjam grejac na nedeljnom nivou (u D22), opet bih manje trosio nego sto sam davao na duvan.

Mada, kada sam pocinjao, nisam ni razmisljao o ustedi vec samo o tome da ponovo pocnem normalno da disem  :-)) I veruj mi, prodisao sam prilicno brzo. Posle se vraca i culo mirisa i sve ostalo.