Autor Tema: Pozdrav svima  (Pročitano 193 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pecagg

• Novajlija
  • *
Pozdrav svima
« Topic Start: Jul 07, 2018, 05:31:04 posle podne »
Pozdrav svima!
Ja sam Peca iz Zemuna i pre tri-četiri godine sam se prvi put upoznao sa čarima vejpovanja.
Pre dve godine sam kupio svoj prvi mod (eleaf iStick power + Uwell Crown) i od tada sam nekako on-off sa el.cigarama.
Najveći problem mi je bio nabavljanje kvalitetnih tečnosti iz razloga što na našem tržištu nije bilo previše tečnosti koji imaju veći procenat VG-a (pošto mi tečnosti sa većim % PG ne odgovaraju iz nekog razloga). Juče, 06.07 sam zvanično rešio da zapalim svoju poslednju cigaretu u životu (pušim 2 pakle dnevno, znam, mnogo je) i da se prebacim 100% na digitalu. Danas guglam malo ne bi li našao prodavnicu kod nas gde mogu da nađem tečnosti sa većim % VG-a i naletim na inhaliku. Do sada sam tečnosti naručivao iz Slovenije, al me ubi carina i raznorazni porezi ako uzmem veću količinu.

Naručio sam novi mod, innokin proton scion II kit koji hvale po stranim forumima i prilično sam odlučan da se ne vraćam na zlo od cigara. Jedva čekam ponedeljak da svratim do piramide kako bih isprobao i uzeo nove tečnosti.

Van mreže hertz

• Senior vaper
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #1: Jul 07, 2018, 08:36:14 posle podne »
Pozdrav! Dobrodošao. Ima na inhalici sve što ti treba. Ja kad sam upoznao inhaliku ubrzo sam opremio celu familiju  :-)) Kasnije ćeš uz vrlo malo muke početi sam da praviš tečnosti kakve tebi odgovaraju. Sa srećom i da istraješ u nameri.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #2: Jul 08, 2018, 12:44:21 pre podne »
Pozdrav i dobro došao.

Taj Innokin ti nije baš najsrećnije rešenje, ne znam kako si uopšte došao do njega. Em je za ultra direkt u pluća uvlačenje, em će biti igranka za nabavku grejača. Ako nameravaš da se maneš cigareta, treba ti jednostavna i pouzdana sprava koju možeš jednostavno da održavaš. Plus što ćeš sa ovako ultra d2l grejačima vrlo brzo da bankrotiraš, ako kupuješ gotove tečnosti.

Pretpostavljam da i Crown koristiš u verziji sa fabričkim glavama?
« Poslednja izmena: Jul 08, 2018, 12:46:07 pre podne Shaka Zuluf »
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže pecagg

• Novajlija
  • *
« Odgovor #3: Jul 08, 2018, 01:27:30 pre podne »
Bolje vas našao!

Što se Innokina tiče, malo sam listao po redditu sa recenzijama nekih novijih modova - primetio sam da mi baterija na ovom eleafu ne drži kao nekada, pa sam hteo da se počastim.
Crown je isto sa fabričkom glavom (grejače uzimam preko aliexpressa), tu mi treba malo edukacije jer ne znam odakle da počnem, koji atomizer(jel se tako zove?sorry na neukosti) je najlakši za održavanje i zezanje sa coilovima i vatama a da opet izbacuje dosta pare i da daje dobar ukus?

S obzirom da sam do sada uglavnom duvanio elektronsku jednom u mesec dana kad me mine želja za aromom, nisam osetio trošak po džepu, ali se slažem sa tobom da je prelazak na nešto ozbiljnije razuman sled događaja.

Šta preporučuješ?

Evo drugi dan bez pljuga, veče mi je najteže iskreno. Al ovaj put sam odlučio - nema nazad, posle 11 godina prvi put 100% odlučan.

btw, sorry na offtopicu-
Egoist Tantadroo Menthol free mi je omiljena aroma, ne znam da li je neko imao priliku da je proba. Ništa slično nisam mogao da pronađem kod nas, obično mi većina stvari (čak i ako je navedeno da je vg% veći u odnosu na pg) jako smeta, grebe grlo itd. Kako da pronađem pravu aromu koja bi mi zamenila pomenuti Tantadroo budući da mi je malo vremenom i dosadila.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #4: Jul 08, 2018, 01:18:23 posle podne »
Što se atomizera tiče preporučio bih ti siren v2. Ja imam u obe verzije tj. 24mm i 22mm. Ovaj atomizer je neverovatno lako održavati,jednostavno postavljanje coila,jednostavno punjenje,aroma i para extra...10+ ali ne mora da znači da bi tebi odgovaralo,kao što znaš u ovom sportu je sve individualno. Od tečnosti imaš mnogo,mnogo za proučavanje,mnogo mixeva od KTS i ostalih. Na kraju krajeva sam možeš praviti mixeve po svojoj želji,ima po forumima gomila recepata. Sve u svemu treba malo truda ne može se iz prve naći ono što ti najviše odgovara. Po meni i najgori izbor je bolji od analognih cigareta  :-)