Autor Tema: Prvi koraci :)  (Pročitano 438 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jimmy_92

• Novajlija
  • *
Prvi koraci :)
« Topic Start: Maj 09, 2018, 03:11:08 posle podne »
Pozdrav forumasi, juce se registrovah i predstavih, sada se red na pitanja!  :rofl
Dakle, par godina pusim lulu na svecanim dogadjajima i kada se sam tako osecam, a cigarilose kada se pije kafica na brzinu i nema se sat vremena za uzivanje u luli. Znaci ni u kom smislu nisam ovisnik od duvana, imam periode kada je tempo zivota brzi pa ne zapalim i dve nedelje, a kada palim palim jedan cigarilos dnevno uz jednu kafu dnevno ili isto to samo sa lulom, nikad vise.
E sad, posto u majcici Srbiji ima 8 vrsti duvana od kojih su 3 otrov a u moru cigarilosa par koji vrede, ja sam se blago receno smorio. Sve sto pusim su aromatici, dakle volim ukus likera, viskija, kafe, vanile, sumsko voce i slicna ludila.
Zbog cele oskudacije i price odozgo, zainteresovao sam se za vejp samo zbog asortimana tecnosti i ukusa. A svidja mi se sto od svih uskusa ima sa 0mg nikotina.
E sad, moje pusenje je iskljucivo puckanje, apsolutno nikad uvlacenje.

Pitanja:  :-))

Da li je moguce iskljucivo puckati vejp i da li se tako aroma oseca?
Da li su ti ukusi tecnosti stvarno ukusi, ako je vanila da onda truje na vanilu, ako je kafa da osecam zrna kafe u ustima ili je to onako u tragovima?  :-))
I sta uzeti od opreme ako uzmemo u ozbir da mu pariti svakog dana 15-20min a u retkim prilikama malkice duze? Dakle samo za neko uzivanje i opustanje.

Hvala vam unapred pa ako se setim jos necega, pitam dalje  :pivoo

Van mreže hertz

• Senior vaper
Odg: Prvi koraci :)
« Odgovor #1: Maj 09, 2018, 09:32:55 posle podne »
Pozdrav! Evo neko moje mišljenje o tvom budućem vejpu. Arome su dobre i filing je super. Ja nikad nisam pućkao tako da ne znam kako bi to bilo ali verujem da bi bilo dobro. Sigurno znaš nekog vajpera pa probaj. Ima iskusnijih pa će se pridružiti da ti pomognu. Ima više proizvođača aroma i više serija istih. Od opreme za početnika bih ti preporučio http://eliquid.rs/joyetech-exceed-d19-kit  Već večeras ili sutra će se pridružiti iskusniji. Samo slušaj @Pauna,@Shaku,@Roberta,@doplera,@wajnera...oni su profi i biće ti jasnije sve oko vejpa. Toliko od mene za sad. Pozdrav!

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #2: Maj 09, 2018, 10:02:44 posle podne »
Ne verujem da ovde ima pućkaroša. Svi smo bivši pušači, i to okoreli. Malo je onih koji su sa pola pakle cigareta dnevno prešli na vejp, ako ih uopšte ima. Nego, da probam da odgovorim na pitanja (iz moje perspektive).   

1. Evo, sad pokušavam da pućkam i skroz sam trapav u tome. Ukus tečnosti se oseća. Čini mi se da je dosta manje izražen nego kad se uvuče u pluća, pa izduva. Mnogo manje, ali ipak ga ima.

2. Ukusi su najčešće veoma verni. Ima promašaja, tzv. duvanske arome najčešće ne liče baš na duvanski dim, ali opisi neduvanskih tečnosti na sajtu znaju da budu zapanjujuće tačni. Jedini problem je što ćeš morati da probaš gomilu tečnosti dok ne nadješ svoje favorite.

3. Sudeći po Betovim recenzijama, rekao bih da je prava stvar za tebe Joyetech Exceed D19 1500mAh starter kit ili Joyetech eGo AIO ECO 650mAh starter kit.

Ako si u prilici, svrati do radnje i probaj šta ima od tečnosti za probu, pa tek tada odluči.

Uzgred, hvala @hertz :pivo, ali ipak nisam u rangu ekipe u koju si me svrstao. Staž mi jeste prilično dug, ali sam mnogo manje stvari isprobao.

Van mreže doppler

• Senior vaper
  • effect
« Odgovor #3: Maj 10, 2018, 02:39:59 pre podne »
Ukusi su stvarno ukusi, tu nema dileme. Kafa je prava kafa, voćke, kolačići - kao da ih jedeš!

Definitivno gledaj da probaš par tečnosti pre nego što se odlučiš, zapravo nisu tu, po mom mišljenju, toliko problem tečnosti, koliko sam pristup.
Evo i ja pućkam (bolje reći pokušavam   ;D ) par tečnosti u par atomizera, i definitivno ima mnooogo manje arome nego kad se uvlači. Ako paru isteram iz usta direks kroz nos, još je i gore, pojavljuje se neki (meni) neprijatan aftertaste...  :gaah

Od opreme, za to što bi ti da dobiješ, svakako nešto sa tesnim vazduhom, sve rečeno gore je verovatno dobro da se počne.

@herz e jesi nas naslagao, sve profi do profija, a ja naročito  ::sreckovic
U sklopu mera privrednog oporavka, svetlo na kraju tunela će do daljnjeg biti ugašeno.

Van mreže Jimmy_92

• Novajlija
  • *
« Odgovor #4: Maj 11, 2018, 04:46:36 posle podne »
Hvala ljudi na odgovorima! Znaci za nekog ko bi se na vejp bacio zbog aroma i ukusa i nekog opustajuceg rituala uz kafu, parenja dok okrecem cevapcice na skari i te fore, ima rezona. Naravno sve bez nikotina, sta ce mi  :-))

Znaci trazim nesto sa sto manjim protokom jer cu ja ocigledno da izmislim novi pravac, mouth2mouth parenje... Ne svidjaju mi se one olovke metalne, prvo sam i sam gledao exceed d19 ali mi se vise svidja, tj mnoogo vise svidja togo mini u crnoj verziji.

E sad, imam jos par nezahvalnih pitanja pa bih molio za neke onako grube odgovore. Posto ispada da cu dnevno da purnjam pola sata u proseku najverovatnije, m2l na najmanjem protoku pare, koliko to tecnosti ispada na dan za takav tempo parenja?

I jos jedna stvar, ovim tempom i bez nikotina cu ostati na planeti zemlji onoliko koliko je zacrtano bez da sam smanjujem vreme?  ::caoo  :rofl

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #5: Maj 11, 2018, 06:11:32 posle podne »
Trošićeš više i purnjaćeš češće nego što planiraš, jer će ti se svideti :) A ovako nabrzaka, koliko se sećam - Togo Mini nije m2l.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Jimmy_92

• Novajlija
  • *
« Odgovor #6: Maj 11, 2018, 08:27:18 posle podne »
Haha pa ne znam bas, volim da se lozim da sam karakter. Ali to na stranu, lula i cigarilosi mi se strasno mnogo svidjaju dugi niz godina pa nikad nisam otiso u krajnost  :pusac2

A ja gledao neke klipove po YT, kazu ljudi da moze i m2l i d2l i da je bas pogodan za m2l jer moze prilicno da se zavrne protok pare.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #7: Maj 11, 2018, 08:34:56 posle podne »
Svašta ljudi pričaju po YT :) ima mnogo modela sa velikom rupom ispod grejača, gde se može zavrnuti vazduh pa to bude kao neki m2l. Probao sam nekoliko takvih modela i tu sreće nema, daleko je to od ukusa i arome pravog m2l atomizera. Tebi je olakšavajuća okolnost što druge (bolje) nisi probao, pa nemaš sa čime da porediš :D
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Jimmy_92

• Novajlija
  • *
« Odgovor #8: Maj 12, 2018, 06:25:56 posle podne »
Bas tako, cenim ga da nema greske za pocetak tako da sam narucio ToGo mini bas zato sto je mini, ima tekstruru i nece imati tragove koriscenja sto me licno izludjuje, a i hvale ga ovi rivjueri pa makar bili i placeni, u globalu je super ocenjen za pocetnike.  ::sreckovic

E sad samo da izaberem tecnost  :glavauzid

I da, da li mogu da natocim tipa cetvrtinu tanka, da to parim pa kad nestane samo naspem drugu tecnost ili postoji neki proces izmedju?

Hvala ljudi!

Van mreže doppler

• Senior vaper
  • effect
« Odgovor #9: Maj 13, 2018, 08:11:23 posle podne »
da li mogu da natocim tipa cetvrtinu tanka, da to parim pa kad nestane samo naspem drugu tecnost ili postoji neki proces izmedju?

Aj' da proverimo dal' znaš sve detalje: sprava ti se (ukratko) sastoji od baterije, tanka i grejača. U tank naspeš tečnost, grejač potopiš u tank, struja iz baterije zagreva kalem u grejaču, tečnost isparava i eto pare.

Grejač se sastoji od kućišta, kalema koji se zagreva i vate, koja je natopljena tečnošću. Kad vata jednom povuče šmek prve tečnosti, teško ćeš se osloboditi tog šmeka, osim da popariš par tankova neke druge tečnosti, a i tad će, ako ti je prva tečnost imala neku od jačih ili/i specifičnijih aroma, ostati u pozadini ukus one prve.

Takođe, svestan si da grejači ne traju večno, i da ćeš morati da ih menjaš - u tvom slučaju, pošto ne pariš puno, verovatno će ti jedan grejač potrajati mesec i duže, ali svakako ne mnogo duže od toga.

E sad, postoje tzv. rebuildable grejači, gde sam motaš žicu za kalem i sam stavljaš vatu.

Tu bi mogao da se igraš sa varijantom jedan tank tečnosti A, pa promeniš vatu, i sipaš tečnost B, ali kod tako malih grejača to je (provereno) pain in the rear.
Dakle long story short, ima neki proces između  ;D
U sklopu mera privrednog oporavka, svetlo na kraju tunela će do daljnjeg biti ugašeno.

Van mreže Jimmy_92

• Novajlija
  • *
« Odgovor #10: Maj 13, 2018, 11:33:37 posle podne »
Haha uoooopste nisam mislio na to, bio sam u fazonu sad cu da kupim 5 tecnosti i svaki dan da menjam haha, nece bas tako...  :rofl

Ispada da mogu da purnjam jedan par dana, resim da promenim ili sam zavrsio tenk, razmontiram sve i isperem, stavim nov grejac i naspem novu tecnost? I onda prakticno imam lupam tri tecnosti i tri grejaca za svaku, pa kad menjam tecnost stavim odgovarajuci grejac jer je natopljen jednim ukusom? Jel to izvodljivo u sustini?

P.S. Hvala na pojasnjenju, guglam ja aktivno ovih dana kad imam vremena i edukujem se i citkam, jedva cekam ds mi stigne ovo cudo!

Van mreže doppler

• Senior vaper
  • effect
« Odgovor #11: Maj 14, 2018, 12:00:24 pre podne »
Recimo da je izvodljivo, samo grejač ne pereš, nego ga štekuješ u neku air tight kutijicu i koristiš ga ponovo drugi put, za istu tečnost. Msm, videćeš po YT razne varijante pranja grejača u alkoholu i ne znam ti ja čemu, al' mrka kapa (iz prve ruke  ::namig ) - aroma iz takvih grejača posle ne liči ni na šta.

Van mreže Jimmy_92

• Novajlija
  • *
« Odgovor #12: Maj 14, 2018, 12:18:39 pre podne »
Jasno, zvuci mnogo pametnije da znam koji je grejac za koju tecnost a sve to u jednoj hermetickoj teglici dok ceka. A hajde posto si tako fin, molim te pogledaj togo mini spravicu i iznesi i ti zakljucak, ispads da je tank uvek u njemu, moracu da kupim neku vodku pa stapicima za usi i vodkom da cistim tank, nemam neku ideju bas dok gledam slike  :glavauzid

Van mreže doppler

• Senior vaper
  • effect
« Odgovor #13: Maj 14, 2018, 02:01:59 pre podne »
Kad odvrneš poklopac i čunak sa grejačem, možeš da ispereš tank pod tankim mlazom vode, (samo pazi da ne zaliješ celu spravu), nije tako teško. Okreneš ga naopačke da se ocedi, malo obrišeš papirnim ubrusom i spreman si...

Van mreže Jimmy_92

• Novajlija
  • *
« Odgovor #14: Maj 14, 2018, 12:39:50 posle podne »
Jasno, super, resena dilema! Hvala  ::caoo