Autor Tema: Istine i zablude  (Pročitano 4535 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Va_pir

• Senior vaper
Istine i zablude
« Topic Start: Avgust 17, 2014, 02:55:17 posle podne »
Slede najčešći mitovi vezani za elektronske cigarete , ali i činjenice koje ih razotkrivaju:

Mit br. 1:

E-cigarete su štetne po zdravlje jer je nikotin štetan po zdravlje.

Činjenica:

Iako nikotin stvara zavisnost, studije su pokazale da je njegova štetnost po organizam minimalna. Ono što tradicionalne cigarete zaista čini štetnim po zdravlje su  aditivi, dim i hemikalije koje su im dodavane u procesu proizvodnje.

Mit br. 2:

E-cigarete su opasne jer niko ne zna šta je zapravo u njima

Činjenica:

Postoje proizvođači u koje možete da se uzdate, a to su oni koji objavljuju listu sastojaka e-cigareta koje proizvode. Tako potrošač sa sigurnošću može da zna šta se nalazi u proizvodu koji upotrebljava.

Ukoliko izvršite pretragu svakog od ovih sastojaka na internetu, definitivno ćete znati šta udišete upotrebom e-cigarete.

Mit br. 3:

E-cigareta može eksplodirati u lice konzumentu.

Činjenica:

Ukoliko koristite e-cigaretu prema priloženom uputstvu, to se ne može dogodtiti. Međutim, ako zanemarujete uputstva za upotrebu e-cigarete ili koristite baterije koje nisu predviđene za model koji koristite, ovo je moguće da se desi.

Mit br. 4:

E-cigarete sadrže opasne hemikalije, kao i tradicionalne cigarete

Činjenica:

Opet, ovo zavisi od brenda, ali generalno ne sadrže hemikalije. Ukoliko se informišete o najsigurnijim, pouzdanim brendovima, isključićete mogućnost da kupite falsifikat koji može sadržati hemikalije i dolazi od sumnjivog proizvođača.

Mit br. 5:

E-cigarete mogu da izazovu rak.

Činjenica:

Ovaj mit je u potpunosti netačan. Elektronske cigarete ne sadrže duvan i ne ostavljaju katran u plućima, stoga ne postoje glavne kancerogene komponente koje bi dovele do zdravstvenih problema, što nije slučaj i sa dimom cigareta.

Mit br. 6:

E-cigarete ne sadrže nikotin.

Činjenica:

Patrone koje se stavljaju u E-cigarete mogu i ne moraju da sadrže nikotin. Odluka koju će patronu koristiti je na potrošaču. Patrona može biti u potpunosti bez nikotina, a može i sadržati od 6-18 mg nikotina.

Mit br. 7:

E-cigarete imaju ružan ukus.

Činjenica:

S obzirom da e-cigarete predstavljaju relativno nov proizvod na tržištu, još uvek se usavršavaju po pitanju ukusa koji ostavljaju u ustima. Međutim, mnogi proizvođači su postali svesni važnosti ovog faktora kod konzumenata e-cigareta, pa su tome i prilagodili ukus koji cigareta ostavlja u ustima.

Mit br. 8:

E-cigarete izazivaju veću zavisnost nego tradicionalne cigarete.

Činjenica:

Ovo je u potpunosti netačno. Zavisnost koje one ostavljaju može se predstaviti samo u smislu zadovoljstva i praktičnosti, ali ovo ne podrazumeva nikotinsku zavisnost koja je veća nego pri upotrebi tradicionalnih cigareta.

Mit br. 9:

Para koja izlazi iz e-cigareta je isto što i dim koji šteti pasivnim pušačima.

Činjenica:

Ovaj mit ne može biti dalji od istine nego što jeste. Para je u slučaju e-cigareta doslovno para, ne dim. Para e-cigareta nema miris i ni na koji način nije štetna ili smetajuća za sve koji je udišu.

Mit br. 10:

E-cigarete  sadrže antifriz.

Činjenica:

Netačno. Ovo je verovatno najčešći mit koji kruži o e-cigaretama. Zašto bi proizvođači e-cigareta sebe izložili riziku da budu teško optuženi za prodaju proizvoda koji sadrži visoko-toksične hemikalije?

Svaki poznat brend, koji je uspešan u prodaji e-cigareta i koji namerava da nastavi ovu tradiciju, neće nikako koristiti opasne hemikalije kao što je antifriz u proizvodnji e-cigareta.

« Poslednja izmena: Avgust 17, 2014, 03:02:57 posle podne Va_pir »

Van mreže funeral

• Senior vaper
Odg: Istine i zablude
« Odgovor #1: Septembar 20, 2014, 09:58:34 posle podne »
Danas u apoteci kupim Propolis kapi za unuka. U uputstvu nadjem lepu stvar i da je podelim sa Vama. Da nam se dusebriznici i neverne Tome skinu vise sa one stvari i gledaju svoja posla! :toothy9: :violent1:

Pre ili kasnije svi, ipak dodju kod mene. :D

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #2: Septembar 20, 2014, 10:11:41 posle podne »
Kamo sreće da je to tako lako... Misliš da se može očiglednim dokazom pobiti ono što je rekao Blic ili teta u belom mantilu na televizoru?  :kreza:
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže funeral

• Senior vaper
« Odgovor #3: Septembar 20, 2014, 10:18:39 posle podne »
Ma ja se vise i ne nerviram. Biser je bio pre oko 20-tak dana, dovezao ja pokojnika u neko selo izmedju Obrenovca i Sapca i prilazi mi covek i mrtav ozbiljan kaze: "Kako smes to da koristis, jel znas da je zabranjeno?" :D
Pre ili kasnije svi, ipak dodju kod mene. :D

Van mreže Nez

• Senior vaper
« Odgovor #4: Septembar 25, 2014, 04:43:33 posle podne »
Ova kampanja iza koje vjerovatno stoji duvanski lobi. Ne treba biti Šerlok da se sabere 2+2. Niko drugi i nema razloga je ništa drugo do kompletna idiotarija. Zamisli kad bi neko propisivao sa koliko holesterola ili triglicerida neki prehrambeni artikal može u prodaju i konzumaciju. Jedino pitanje koje stoje jeste ko treba da se bori za prava ljudi da inhaliraju (pare) ono šta žele a što je uredno deklarisano na proizvudu (tečnostima). Proizvođači, veletrgovci, trgovci ili mi parioci. Ja mislim svi zajedno. Jer svi imamo interes da ne budemo diskriminisani i oštećeni.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #5: Septembar 25, 2014, 09:07:12 posle podne »
Tek treba da krene anti-kampanja od strane naših nadležnih službi, osnovne smernice su već postavljene. U pripremi je i zakonska regulativa elektronskih cigareta.

Na pitanje "da li se to kreće u borbu samo protiv elektronskih cigareta, šta je sa duvanskim?" odgovor je "protiv duvanskih smo stalno, tu borba ne prestaje" :kreza:
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Va_pir

• Senior vaper
« Odgovor #6: Septembar 29, 2014, 06:02:55 posle podne »
Ubedjuje me drugar (inace dzmari 2-3 pakle bonda),da tecnost z a e-cigs menja genetski kod coveka...jooooo brateeee :kreza:

Van mreže Nez

• Senior vaper
« Odgovor #7: Septembar 29, 2014, 09:20:05 posle podne »
Naravno, reci mu. Postajemo reptilijanci. Ako hoće da se pridruži vladajućoj kasti na planeti inicijacija je inhaliranje strašnog štapića koji na vrhu ima nekakvu slamčicu, samo malo deblju. A unutar toga, eeeh čarobna tečnost. Standardno bezazleni nikotin u PG i VG i ono nešto treće. E to treće je najvažnije. Zovemo je strašnim imenom: AROMA. Neki od nas ne cuclaju te štapiće nego nekakve cijevčuge nalik džedaj maču ili palici za kontrolu i regulaciju saobraćaja. Neki nose više takvih svugdje sa sobom. Ti su najopasniji. :kreza:

Van mreže Va_pir

• Senior vaper
« Odgovor #8: Oktobar 14, 2014, 06:46:29 posle podne »
Vec najavljuju zabranu na mestima gde su i analogne zabranjene :o

Van mreže srmarkovic

• Junior vaper
  • **
  • dipl. inž.
« Odgovor #9: Mart 12, 2015, 05:14:31 posle podne »
Vec najavljuju zabranu na mestima gde su i analogne zabranjene :o
Ma treba policija da organizovano pretrese i napravi raciju pa ako nađu ove opasne cevke odma u apsu i kod sudije !!!!!  >:D

Ubedjuje me drugar (inace dzmari 2-3 pakle bonda),da tecnost z a e-cigs menja genetski kod coveka...jooooo brateeee :kreza:
A da menjaju genetski kod to je odavno poznato, evo i ja primetih da mi ga je produžio, mislim kod. Tako ti kaži drugaru da je u pravu.
« Poslednja izmena: Mart 12, 2015, 05:22:36 posle podne srmarkovic »

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #10: Mart 12, 2015, 08:52:26 posle podne »
Pa sad , zablude ili ne , duvanski lobi je prilicno jak u svetu i opasne se borbe vode da nas potisnu . Razumljivo je da gube jako puno novca i da se bore protiv nas iz sveg oruzja.
Ovih dana sam malo dublje usla u pricu skladistenja nikotina na duze staze bez obzira sto je to vec poznato i mnogi rade
tako da cu jedan deo friza da oslobodim i za to.
Ionako su mi vrata od frizidera vec godinama zauzeta neotvorenim kremama i losionima , sad cu jednu fijoku u frizu da zauzmem i nikotinom  ;)
Nek se nadje pod parolom ''nista nas ne sme iznenaditi ''
Uglavnom , pratim procese u svetu i prepucavanja na nivou besposlenih kreatura koji se bave nama

Van mreže srmarkovic

• Junior vaper
  • **
  • dipl. inž.
« Odgovor #11: Mart 12, 2015, 10:03:51 posle podne »
Sada sam bio sa dvojicom starih prijatelja, koji su extremni pušači kao što sam i ja bio. I košulja i majca, ma ceo smrdim na dim. Kada sam uz kafu, u oblaku dima cigareta, koji su oni napravili, povukao BerryMix (Dekang Forest Story 11mg/ml) oni su se panično pomerili od mene:  :argue:
"Još li se truješ!!!!
Pa to je bre živi otrov!!!
Videćeš kad ti od toga oči zasvetle!!!!
Znaš li da će to da zabrane?"
 :dontknow:

I ništa ja odložih oružije u džep da ih ne potrujem.

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #12: Mart 12, 2015, 10:11:46 posle podne »
Meni su to kolege par puta rekle ali ja onda namerno okrenem bateriju na jace pa pravim jos vece dimne zavese ..... Posle izvesnog vremena su odustali ....
egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #13: Mart 14, 2015, 02:02:59 pre podne »
I ništa ja odložih oružije u džep da ih ne potrujem.

aaa kod mene taj film nece niko gledati ... Odmah cu da promenim i drustvo i lokaciju .
Oni da puse a ja ne mogu da parim ... nece  moci  >:D

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #14: Mart 26, 2015, 02:49:48 pre podne »