Autor Tema: Digiflavor Siren 2 GTA atomizer  (Pročitano 1315 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Odg: Digiflavor Siren 2 GTA atomizer
« Odgovor #30: Maj 01, 2018, 01:49:08 posle podne »
I meni je Siren 2 razočarenje, to sam rekao i Dušanu pre nego ga je uzeo. Hastur mi je za klasu bolji, ali ni on nije nešto što bih mogao da uzmem za jedinu opciju.

Božo, za neki dan sam u NS pa se organizujemo da probam tvoj setap na Sireni. Taman bih ti maznuo i Berserker Mini na neki dan, da se ne zalećem ako mi ne odgovara.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže bozo

• Senior vaper
« Odgovor #31: Maj 01, 2018, 01:58:18 posle podne »
Dogovoreno   :doubleup

Van mreže dusan021

• Vaper!
« Odgovor #32: Maj 01, 2018, 02:17:36 posle podne »
@bozo koji setap pravis , nema sta joj nisam radio i ukusa nigde . Kao sto Shaka rece Hastur mi za stepenik prednjaci u aromi . Naravno sve je individualno sa ukusom , ali mi se ne radi setap sa nekim niskim otporom pa da je vozim na 20w.

Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #33: Maj 01, 2018, 07:50:19 posle podne »
Ja mislio da calnem moj Hastur za Siren 2, al sam se predomislio jer troši mnogo manje, pa mu zato tolerišem nešto slabiju aromu koju iz njega izvlačim. Takodje, Sirena mi je nekoliko puta curnula na AFC dok je tečnost u tanku bila otprilike na pola. Nisam uspeo da otkrijem uzrok. Voleo bih i da je TH nešto slabiji.

To su valjda sve zamerke koje sam mu našao u ovih nekoliko meseci korišćenja. Sve ostalo mi je sjajno. Ukus mi je na Siren 2 bolji nego na svemu što sam probao. Tu mislim i na duvanske i na neduvanske arome. Koristio sam setap iz fabričke kutije (1 ohm) i moj kantal 0.35 mm, čini mi se 9 navoja, prečnika 3 mm, 1.4 ohm.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #34: Maj 01, 2018, 09:21:24 posle podne »
@wajner reče mi @boza u vezi sirene i TH da spustim grejač malo dole,bliže rupi,i da će biti slabiji TH. Probaj i ti ne košta te ništa. U postu vezano za ovu temu sam napisao kakav sam ja setap pravio i dobio dobru aromu a od curenja ni traga. Ko voli neka izvoli,a ne mora da znači i da će mu odgovarati  :-) Ja imam i malo čudan ukus npr.većina ne vole Kf v5 a meni je on super i bolji od Kf lite+ koji je favorit većini,bolji od Kf v4... Sirena i Kf v5 mi za sada dele prvo mesto.

Van mreže bozo

• Senior vaper
« Odgovor #35: Maj 01, 2018, 11:10:03 posle podne »
@bozo koji setap pravis

Klasika, 7 krugova 0.32 kantal oko 2,5 mm, 1.3 oma, malo razmaknut grejač. Taman toliko razmaknut da pokriva tačno sve tri rupice za vazduh. Vata tesno kroz grejač. Ispod 14 w ne daje dobre rezultate.
« Poslednja izmena: Maj 01, 2018, 11:11:53 posle podne bozo »

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #36: Maj 01, 2018, 11:12:17 posle podne »
 Moj isto takav ali sa SS316l i vozim u TC režimu.Naravno otpor manji oko 0.72ohm
« Poslednja izmena: Maj 01, 2018, 11:14:01 posle podne Paun »

Van mreže dding

• Senior vaper
« Odgovor #37: Maj 02, 2018, 05:55:26 posle podne »
Božo, dobro si napisao, ja se vec neko vreme borim da izvučem ukus. Spustio grejač, I bas gusto provukao vatu, i daje malo ukusa. Sutra ili prekosutra pravim novi pa cu da namotam I  rasirim grejač da pokrije sve tri rupe za vazduh,pa da vidimo.

Sent from my Smartphone6.1 using Tapatalk

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #38: Maj 09, 2018, 12:07:33 posle podne »
Probao sam Božin Siren2, ista je to priča kao kod mene. Ne mogu da kažem da je ukus slab ili ružan, ali mi je nekako šupalj i ne bih mogao da je koristim na duže od tanka ili dva.

Zato je Berseker Mini majka mara, radi kao sat  ;D jedino što je stalno vlažan oko konektora, to ne mogu da rešim.

Apropo priče o ukusima, pre nekih nedelju dana u radnji naletim na drugara koji je u dilemi šta da kupi. Probao do sada par mtl atomizera, ne bi da mota grejače jer je probao pa mu slabo ide itd... Dam mu Exceed na par dana, i uvalim i Siren 2 sa sveže postavljenim setapom. Exceed inače UBIJA kako dobar ukus daje, bukvalno od prvog dima.
Sretnem ga juče, nosi Sirenu. Kaže ne može da veruje kako je dobar ukus, bukvalno ništa drugo ne može ni da proba  :kreza:
Dakle, 100 ljudi 100 ćudi.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže dding

• Senior vaper
« Odgovor #39: Maj 16, 2018, 11:34:02 pre podne »
Punjenje i pravljenje grejača je pesma, za to je atomizer vrh.
Bas mi ne ide da izvučem ukus kako treba. Sta bih mogao da probam, od MTL RTA,u budućnosti?
A da moze da se kupi kod nas,da ne naručujem preko ali expresa.

Sent from my Smartphone6.1 using Tapatalk

Van mreže Igor

• Novajlija
  • *
« Odgovor #40: Jun 01, 2018, 05:37:32 posle podne »
Kao dugorocni Vejper i korisnik mnogih atomizera, pa i Siren 2 od Digiflavor-a, zeleo bih da podelim par svojih utisaka i "tipova".

1. Grejaci: Sto se samih grejaca tice, primetio sam da najbolje rezultate dobijam sa zicom kanthal 0.35 i 0.40mm precnika.
kod zice 0.40mm otpor je nesto manji te zahteva koji namotaj vise od 0.35. (0.35-6 namotaja, 0.40-7 namotaja da bi omaza bilo ~1ohm).
(sajt za kalkulator za pravljenje grejaca: http://www.steam-engine.org/coil.html?mat=kd&r=1&dia=0.35&id=3&ll=4 )
Po meni savrseno radi na oko 1.2ohm.

Sto se tice promera grejaca, pronasao sam da najbolje radi: kod tecnosti sa VGPG-50:50 najbolja aroma se dobija sa promerom 2.5mm, jer je tecnost redja i sasvim je dobro natapanje sa ovakvim promerom, dok sa tecnostima VGPG-70:30 zbog gustine bolje radi sa 3mm precnikom grejaca koji je siri i samim tim zbog vece gustine ovakve razmere tecnosti obezbedjuje bolje natapanje.
2.5mm grejac ce imati nesto jaci ukus od 3mm ali kod 70% VG ukus je i jaci, po nekad meni i prejak tako da povecanje grejaca dovodi do finog balansa ukusa.

Takodje, probajte da razdvojite Vas navoj. Kod razdvojenog navoja, dobio sam na ukusu i smanjio sansu za dry hit.
Sto se tice samih otvora za vazduh na build deck-u, gledajte da prekrijete sve tri rupice grejacem (bolji ukus) i OBAVEZNO gledajte da odignete grejac od samih otvora za vazduh barem 1.5mm, Sirena je sklona zbog strukture komore da akumulira toplotu i na ovaj nacin bolje ce se hladiti sam grejac, para nece biti vrela i smanjicete sansu za dry hit i nece dolaziti do "kuvanja tecnosti" i gorcine , naravno da sto je grejac blizi otvorima, jaca je aroma...pa malo eksperimentisite  :-)
Takodje "rascesljajte" sam namotaj da nema hotspot mesta, mada kod razdvojenog namotaja nece ih svakako ni biti.
Claptone i ostale "komplikovanije" namotaje na Sireni 2 i generalno MTL zaboravite!  ;D

2.Postavljanje vate: Da bi ste izbegli dry hit i curenje tecnosti iz atomizera imajte na umu sledece...

Zbog velikih kanala za vatu, neophodno da dooobro "zatrpate"te kanale jer u suprotnom imacete curenje iz atomizera, zbog prevelikog natapanja i curenja tecnosti kroz dovod za vazduh, ali ne sme se ni preterati sa kolicinom vate koja prolazi kroz sam NAMOTAJ...to upravo radi kontra, smanjice natapanje i oseticete dry hit vrlo brzo. Opet igrajte se sa kolicinom vate. (TIP: Ako dok provlacite vatu kroz grejac, vata deformise sam namotaj, smanjite malo kolicinu vate vrv je previse.)
Vatu secite na oko 1.5mm-2mm krace, da ne dodiruje samu bazu, na taj nacin poboljsacete natapanje (oslobodite malo krajeve vate da vise).
UVEK malo rascesljajte vatu koja treba da pada preko build decka ako je prenabijena i obavezno je razbarusite malo prstom ili alatom, dobicete na natapanju, a mozda malo i na ukusu! :)

Sto se tice nekih sitnica, 22mm tank po meni ima jednu malu "manu" a to je zbog manja mesta izmedju komore i stakla, zadrzava mehurice...nisam primetio da to stvara neke probleme...ali ako nekome smeta, imajte to na umu...kod verzije od 24mm mehurici se ne zadrzavaju.

Utisci: Ovaj atomizer je po mom ukusu jedan od najboljih MTL atomizera na trzistu, kvalitet izrade je odlican u svakom pogledu, lakoca postavljanja grejaca i vate je sjajna, aroma, ukus, gustina pare savrseni za MTL...za mene su trenutno nesto sto maalo koji MTL atomizer moze da ponudi...trenutno!  :-)
Imao sam problema sa dry hitom par puta i cureo mi je tank jednom na pocetku, ali vise nemam problema ni sa jednim od dva.

Normanlo je kod svakog atomizera da se kondenz skuplja na konektoru izmedju moda i samog atomizera, takodje ako stoji tank na suncu ili velikoj toploti, razredice se tecnost i nema tog tanka koji nece procureti...takodje ako se drze vodoravno...nakupice se tecnost ispod same baze kod ususnika za vazduh i vremenom ce poceti da curi...

Da, oduzio sam i nadam se da nisam smorio, ali eto par stvari da probate, igrajte se i uzivajte u Sireni 2...ODLICNA JE!!!  :-)) :-)) :-))