Autor Tema: Pitanja, problemi i predlozi  (Pročitano 21678 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vlajkom

• Novajlija
  • *
Odg: Pitanja, problemi i predlozi
« Odgovor #15: Novembar 23, 2014, 01:03:29 posle podne »
Pa da.. Kao sto kaze Saka.. Imam neki stari ali ispravni voltmetar.. Znam da merim sa njim, ali me smaraju kablovi iskreno. Ovo je mnogo po meni praktičnije.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #16: Novembar 23, 2014, 03:01:39 posle podne »
Uzmi eGo konektor i upresuj ga u običan multimetar, radiće ti posao za merenje otpora.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #17: Decembar 12, 2014, 10:09:36 posle podne »
Sad nama treba Vaša pomoć da rešimo jedan problem ;D

Naime, na sajtu svaki artikal ima opciju za komentarisanje gde korisnik napiše svoj utisak o tom artiklu i da mu ocenu. Međutim, više od 60% postova koji se tamo ostave su pitanja koja vrlo često nemaju veze sa artiklom kod kojeg su postavljena.

Takođe, neretko korisnik iznese sud koji u većoj ili manjoj meri nije istinit. Nekad su to ostrašćeni postovi, nekad u najboljoj nameri napišu nešto što nije tačno ili se može dvojako protumačiti.

Kako da rešimo ovu situaciju, tj kako da se postavimo? Razmišljam da u potpunosti ugasim opciju komentarisanja i ocenjivanja, što bih verovatno sad i uradio da umem kako  :kreza: Ali onda uskraćujem korisnicima mogućnost da pročitaju tuđa iskustva ili podele svoja. Opet, da editujem tuđe postove i prepravljam njihove izjave - ne ide...

Okačiću i primer kako to izgleda u praksi.

Van mreže Nez

• Senior vaper
« Odgovor #18: Decembar 12, 2014, 10:31:38 posle podne »
Pa kako ćeš to naopako.  :D Forum se zove forum da bi se diskutovalo. Tačnost navoda korisnika nije nužno obavezna. :kreza: Dovoljno je citirati post u kome su podaci koji ne odgovaraju stvarnom stanju i iznijeti u takvom postu tačne podatke. Inhalika ima sajt na kome prezentuje pojedinačno artikle pa uz napisano postaviš i link ka sajtu. Ili pak ka sajtu proizvođača artikla o kome se radi. Jednostavno riješenje.  ;)

Ili jednostavno obriši takav post.
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2014, 10:36:56 posle podne Nez »

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #19: Decembar 12, 2014, 10:43:15 posle podne »
Izgleda da ću morati tako nešto, da prepišem komentar ovde pa da odgovorim. Taman sam zaludan ovih dana, nemam šta pametnije da radim  :kreza:

Van mreže Nez

• Senior vaper
« Odgovor #20: Decembar 12, 2014, 10:47:40 posle podne »
Ma ne, samo uz kratak komentar tipa.

Poštovani gosti,

Na ovoj temi je precizno objašnjeno ovo o čemu ste diskutovali. Tu možete pronaći precizne odgovore na vaša pitanja.

http://forum.inhalika.com/index.php?topic=120.0

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #21: Decembar 12, 2014, 10:49:40 posle podne »
Na to sam i mislio, ali onda moram ovde iskopirati to pitanje i dati odgovor  ;)

Van mreže Nez

• Senior vaper
« Odgovor #22: Decembar 12, 2014, 10:55:38 posle podne »
Pa možeš i tamo na sajtu, kako razumijem o tome se i radi, postaviti tipski odgovor koji ih usmjerava na forum i na upravo ovaj link koji sam ubacio. To će i druge potencijalne kupce usmjeriti na forum pa je korist dvojaka a ne, neće steći pogrešnu sliku o konkretnom proizvodu.

Šta da ti kažem. Male muke moderacije. I opet dodajem. Ako je nešto potencijalno štetno uvijek ostaje opcija da to ne odobriš ako je tamo na sajtu.
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2014, 11:07:34 posle podne Nez »

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #23: Decembar 12, 2014, 11:10:15 posle podne »
Slažem se, ali je tanka linija između moderacije "potencijalno štetnih" komentara i običnog brisanja onog što ti se naprosto ne sviđa. Gledam da ne pravim diktaturu, fazon je da svako kaže ono što ima - a onda neko sa strane pročita i stekne neku svoju sliku. Isuviše idealistički, zar ne  ;D

Evo mi iz glave na pamet pada ovo: http://eliquid.rs/diy/materijal-za-atomizere/nr-r-nr-zica
Obrati pažnju na prvi komentar, "djole". Oba pakovanja (40 komada) koje je kupio imaju otpor 2.5 oma, kaže da to nije u redu. On bi i one od "stvarnih" 1.8 oma, ali i one od 3.6 da bi mogao da reparira dual-coil glave!?
Naravno da ove žice imaju 1.8 oma nego djole ne zna da svaki jeftini unimetar ima offset koji treba oduzeti od vrednosti koju unimetar prikazuje. Ali ga to (ne)znanje ne sprečava da planira reparaciju dual-coil grejača  :BangHead:

I da, kad mu više korisnika napiše da je i gde je pogrešio, naravno da se neće pojaviti opet i napisati "u pravu ste, nisam znao da izmerim otpor"  ;D

Sa druge strane, nekolicini koji su tako lupetali ili pitali stvari nevezane za artikal koji komentarišu sam editovao postove ili ih skroz brisao. Onda stižu poruke "aha, objavljujete samo ono što vam odgovara"  ;D

Van mreže Nez

• Senior vaper
« Odgovor #24: Decembar 12, 2014, 11:35:58 posle podne »
Pa znaš kako. Ono tamo je prodajno-reklamni sajt. I tu se mora biti strožiji. Zato je dobro preusmjeravati diskusiju na forum nekom tipskom rečenicom u kojoj bi trebao biti dodatak "...gdje u opuštenom razgovoru u prijatnoj atmosferi možete pitati i dobiti odgovore na sva vaša pitanja a i saznati mnogo drugih korisnih stvari o e-cig opremi." Znam da nije lako administrirati i moderisati i sajt i forum. Ali šta ćeš. :))))

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #25: Decembar 12, 2014, 11:38:16 posle podne »
Evo i ja da dodam koju iz pozicije bivseg moda , sadasnjeg admina i vlasnika nekog tamo foruma  :P
I Nez je bivsi mod - odlican
Prvo bi ukinula tamo komentarisanje , napravis kratak opis predmeta i to je to
a ispod svakog dopises link koji vodi na ovaj forum i neku opstu temu npr  ''Pitanja  kupaca u vezi.... '' ( to osmisli) i onda nek se sve tu trpa ili razdvojiti na nekoliko opstih ... tecnosti , baterije , modovi ,dodaci....  i parcijalno ih ovde usmeravati
E ovde imas vecu kontrolu moderisanja

I jos nesto ... koristim priliku  :D
jel moze negde da se nalepe linkovi prodavnica  , negde u vrhu  kao zalepljeni .
Svaki put moram do komsija , pa na temu pa trazim link ... ili guglam .. a bookmark mi ima milion linkova

I jos nesto .... niste stavili kod komsija za stik , pa su neki tek danas provalili da ce biti u prodaji

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #26: Decembar 13, 2014, 12:22:47 pre podne »
Ivo, klikom na Inhalika logo u potpisu Inhalike ideš express u prodavnicu  ;)

Što se tiče komšiluka, tamo se nećemo oglašavati. I dalje sam stava da ukoliko posao znači da moram da čitam mudrolije kompleksaša i njegovih podguznih muva - posla neće ni biti ;) Snalazimo se sasvim fino i ovako  8)
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2014, 12:24:23 pre podne Shaka Zuluf »

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #27: Decembar 13, 2014, 12:28:14 pre podne »
Ako mislis na logo u gornjem levom uglu ... ne radi ... probala 6 puta i izlazi forum i dalje

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #28: Decembar 13, 2014, 12:29:37 pre podne »
Mislim da veliki link Inhalika u potpisu svakog Inhalikinog posta ;)

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #29: Decembar 13, 2014, 12:33:25 pre podne »
Uff ... pa znas kad bi ga nasla i da sam znala da je tu negde   ... ubola sam svaki logo koji postoji
Naslaaaaa  :D