Autor Tema: Joyetech Exceed atomizeri  (Pročitano 2314 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
Odg: Joyetech Exceed atomizeri
« Odgovor #60: Decembar 13, 2018, 02:28:45 posle podne »
Zahvaljujući tebi @shaka i zahvaljujući tebi @paune - jedan radio sam analizu sa mojim malim pilećim moždanim vijugama i došao sam do zaključka.

"Zašto meni toliko dugo traje grejač"

Od noćas od kada sam pročitao vaša dva posta svo vreme  pa sve do sada mojim malim - jako malim "pilećim mozgom" razmišljam i pratim .

E sad - jasno mi je - svetla tečnost,- većinski VG i to mi je jasno.

Čak i noćas u snu i u polu snu setim se " trajnosti grejača " - probudim se povučem puf ,pogledam vreme povlačenja i nastavim da lalam i sve tako do zore i do sada

- Da pratim - vremensko povlačenje pufova i ono se kreće od 1.3 sec.do 2.0 sec. što znači da kod mene u mom vapingu grejač se ne dovodi do rabljenja - preteranog pregrevanja.

- Koristim dva uređaja i dve različite tečnosti teoretski pa i praktično - dodatno u mom vapingu ne dolazi do preteranog forsiranja uređaja.

Kada primetim slab odziv grejača, možda i teže povlačenje ,lošiju aromu, pa čak i prvu naznaku zagorelosti ( to mi se retko desi ) tek tada menjam grejač.

U principu po meni grejač treba menjati na 15.-20.dana ali ljudi - shvatite i razumite " ja zaboravim ".

I dodatno " exceed " ispunjava moje kriterijume opuštenog vapinga i sada sam miran sa izborom atomizera brat - bratu godinu - dve - dok mi ne dosadi.

p.s.I hajde sada ti @shaka i ti @paune  i još mi samo fali i @hertzov komentar i ne - ne neću se " utepati " nego ima da otkažem večerašnju feštu sa muzikom i pečenjem - ostaću kući,kupiću sebi sladoled i grisine i tražiću rešenje na osnovu vaših konstatacija .

Pozdrav od nas

Poslato sa mog "Huawei mate 10 lite-fableta:))"

😎

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #61: Decembar 13, 2018, 03:41:40 posle podne »
Ma samo ti cepaj i ne obaziri se na naše komentare.Svako od nas ima drugačije iskusrvo,navike,način korišćenja opreme,tečnosti...Koliko sam ja shvatio,jedino pravilo je da se koristi kako prija i dok prija,a sve ostalo je stvar pojedinca.
 Što se večerašnje fešte tiče,taman posla da propustiš,pa još na ovaj blag  dan.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #62: Decembar 13, 2018, 04:38:47 posle podne »
Kao što @Paun reče purnjaj dok ti je OK ukus i para. Kad osetiš blagi zagorakis menjaj grejač. Intervali od 1.5s do 2s su dosta kratki, duplo manje vremenski nego "normalni". Ako još u toku dana kombinuješ dve sprave i dve različite tečnosti onda je to TO, zato dugo traju.

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #63: Decembar 13, 2018, 06:53:58 posle podne »
Tako je @hertz - podrži me makar " ti " treba biti realan i objektivan - treba sagledati iz svih uglova .A ne kao ovaj @paun stari laf i @shaka neki zuluf

Nego ovaj exceed to je toliko zlo - pravi zlotvor - čuda mi upravo radi - postajem alergičan na njega

Ženska populacija samo u njega gleda - samo u njega džabe mi nabačena garderoba,parfem džabe mi šarm kada je on - da - on taj zlikovac " exceed" u centru pažnje

😎

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #64: Decembar 13, 2018, 07:04:51 posle podne »
Pa to se lako rešava,stavi ga u džep i bićeš glavni dasa  ^-^

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #65: Decembar 13, 2018, 08:12:56 posle podne »
Povedi Budu pa ćete i exceed i ti biti u drugom planu  :-))

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #66: Decembar 19, 2018, 08:42:19 posle podne »
Malo testa i sa dripom od " lema 2 " ( 1.2 oHm-a)

U odnosu na originalni drip :

- više pare,
- aroma izrazeženija,
- TH za nijansu jači,
- sa konstantnim prženjem ( bez odmora ) nema zagrevanja atomizera niti štucanja u radu.
- takođe nema ni prskanja.

- samo se bojim da ne dođe do curenja zbog promene dripa.

p.s. sada gledam " parove " , kada pređem na " zadrugu " slobodno mi postavite pitanja e da grejač je promenjen - da vas obavestim i o tom zahvatu

😎

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #67: Decembar 28, 2018, 10:42:42 posle podne »
Pisao sam već o ovom atomizeru pa eto da se ne bih ponavljao ako nekog interesuje neka prelista ranije postove.

Sada mi je u upotrebi i u beloj boji i u hss boji jedino mi se čini t.j.moj individualni osećaj jeste da u " hss " boji mnogo bolje radi i to je po meni samo zbog " boje " i tako reći mogu da izvučem svoj individualni zaključak da " boja atomizera " jednim delom utiče na sam rad atomizera

Nemam puno šta da dodam osim da je " exceed " u kombinaciji sa " swagom " pun pogodak za ljubitelje da kažem manjih - zgodnijih box -  uređaja sa svim tehničkim performansama :

- zapremina atomizera u ml.

- mod - sa zamenjivom baterijom da traje.

Evo ga i malo poređenje veličine sa " tronom + vtc minijem" i zapremina atomizera u ml. i veličina baterije u mAh je ista :

p.s.U ranijim postovima spomenuo sam rusku šubaru i moram da napomenem da se ona koristi kod stavljanja u pogon belog "exceed"-a i sada i zimskom i podrazumeva se i u letnjem periodu.

Kada se stavlja u pogon " hss " exceed tada u ovom zimskom periodu obući kupaći,prošetati u istom tom kupaćem do prodavnice,kupiti dva sladoleda i lagano do kuće poručati oba sladoleda - laganim hodom ući u kuću i tek tada započeti postupak stavljanja " exceed "-a u pogon.

Baj - baj - čujemo se u nekom narednom periodu
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2018, 10:53:24 posle podne lajozza072 »
😎

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #68: Decembar 30, 2018, 07:47:43 pre podne »
@ paune spominjao si da koristiš 5 % D.V. u odnosu na VG - da li si imao curenja atomizera u letnjem periodu ???

p.s.nemam curenja koristim 3% vode i sada sa aromom " kafa " kao da malo imam slabiji dovod tečnosti na grejač  ( da napomenem - određene arome znaju da zgušnjavaju tečnost ).

😎

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #69: Decembar 30, 2018, 11:46:10 pre podne »
 Nisam imao curenja.Dešavalo mi se letos na moru,kada su bili ekstremni uslovi(30+ i satima na suncu) da pusti neku "suzu" ali ništa strašno.

Evo podsećanje na te teške dane i ekstremne uslove ^-^

Exceed koristim uglavnom u zatvorenom prostoru(kod kuće ili na poslu).Napolju preferiram veće tankove zbog kapacitete.Ni sa Exceed-om nisam imao problema sa curenjem na tom procentu vode.

Preporučio bi ti da ako koristiš i zadovoljan si sa 3% probaš prvo sa 4%.Kod RBA se setapom tj.postavljnjem vate može delimično regulisati protok tečnosti dok kod fabričkih glava toga nema.Takođe savetujem da probaš dodavanje većeg procenta vode u manju količinu tečnosti  za probu.

UPDATE: Sad vidim da si napisao 5% vode u odnosu na VG.Ja koristim 5% vode na celokupnu tečnost a to je u VPG 50:50 tečosti dosta više vode. Retko koristim tečnosti sa većinskim VG-om jer su mi drugačijeg ukusa,TH je slabiji i traže više arome.

« Poslednja izmena: Decembar 30, 2018, 12:18:21 posle podne Paun »

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #70: Decembar 30, 2018, 01:58:07 posle podne »
Ok - hvala !!!

😎

Van mreže azra_man

• Novajlija
  • *
« Odgovor #71: Maj 27, 2019, 04:20:39 posle podne »
Pozdrav,

Joyetech Exceed D22 ili Exceed Air Plus, koji od ova dva mi preporučujete? Ide na Exceed box na kojem je bio D22C koji sam uspeo da "pokvarim" pa je bačen.

Posle koliko na Exceed Air Plus ode ona gornja gumica gde se dosipa tečnost (znam da ima rezervna, ali šta posle nje) ?

Ovo pitam zato što je Bet u nekoj recenziji pomenuo ovo kao lošu (najlošiju ) varijantu punjenja.

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #72: Maj 27, 2019, 04:34:27 posle podne »
Evo za par dana korišćenja nikakve zamerke nemam na Air plus,čak mi se čini da za nijansu bolje radi od d22C.

Što se tiče stavljanja u pogon veoma je jednostavan , čini mi se da Air ima malo veći promer dripa pa možda i zato imam utisak da bolje radi.

E sad moja preporuka jeste d22C,ali se mora staviti u pogon kako sam opisao u temi " exceed-a" .

Za nekih 6-7 meseci korišćenja d22C još uvek radi bez zamerke.

p.s.pozdrav iz horizontale,kiša me tera da mu ga dajem po kafama

Poslato sa Mate 20 Lite Fableta

😎

Van mreže azra_man

• Novajlija
  • *
« Odgovor #73: Maj 27, 2019, 04:40:52 posle podne »
Da imao sam isi problem kao ti u početku, ali ne i živaca da to sredim. Možda da sam video danas kako su tebi pomogli, sredio bih i ja moj.

Ovako završio je u kanti i sad ostade Exceed box bez atija.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #74: Maj 27, 2019, 06:30:26 posle podne »
Sipanje smicanjem poklopca je danas maltene standard medju atomizerima sa fabričkim glavama, teško je naći noviji model koji se puni drugačije. Nije mi poznato da se iko od korisnika žalio na ovakvo punjenje, tako da sa te strane ne treba da brineš.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.