Autor Tema: Joyetech Exceed atomizeri  (Pročitano 1600 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
Odg: Joyetech Exceed atomizeri
« Odgovor #60: Decembar 13, 2018, 02:28:45 posle podne »
Zahvaljujući tebi @shaka i zahvaljujući tebi @paune - jedan radio sam analizu sa mojim malim pilećim moždanim vijugama i došao sam do zaključka.

"Zašto meni toliko dugo traje grejač"

Od noćas od kada sam pročitao vaša dva posta svo vreme  pa sve do sada mojim malim - jako malim "pilećim mozgom" razmišljam i pratim .

E sad - jasno mi je - svetla tečnost,- većinski VG i to mi je jasno.

Čak i noćas u snu i u polu snu setim se " trajnosti grejača " - probudim se povučem puf ,pogledam vreme povlačenja i nastavim da lalam i sve tako do zore i do sada

- Da pratim - vremensko povlačenje pufova i ono se kreće od 1.3 sec.do 2.0 sec. što znači da kod mene u mom vapingu grejač se ne dovodi do rabljenja - preteranog pregrevanja.

- Koristim dva uređaja i dve različite tečnosti teoretski pa i praktično - dodatno u mom vapingu ne dolazi do preteranog forsiranja uređaja.

Kada primetim slab odziv grejača, možda i teže povlačenje ,lošiju aromu, pa čak i prvu naznaku zagorelosti ( to mi se retko desi ) tek tada menjam grejač.

U principu po meni grejač treba menjati na 15.-20.dana ali ljudi - shvatite i razumite " ja zaboravim ".

I dodatno " exceed " ispunjava moje kriterijume opuštenog vapinga i sada sam miran sa izborom atomizera brat - bratu godinu - dve - dok mi ne dosadi.

p.s.I hajde sada ti @shaka i ti @paune  i još mi samo fali i @hertzov komentar i ne - ne neću se " utepati " nego ima da otkažem večerašnju feštu sa muzikom i pečenjem - ostaću kući,kupiću sebi sladoled i grisine i tražiću rešenje na osnovu vaših konstatacija .

Pozdrav od nas

Poslato sa mog "Huawei mate 10 lite-fableta:))"

😎

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #61: Decembar 13, 2018, 03:41:40 posle podne »
Ma samo ti cepaj i ne obaziri se na naše komentare.Svako od nas ima drugačije iskusrvo,navike,način korišćenja opreme,tečnosti...Koliko sam ja shvatio,jedino pravilo je da se koristi kako prija i dok prija,a sve ostalo je stvar pojedinca.
 Što se večerašnje fešte tiče,taman posla da propustiš,pa još na ovaj blag  dan.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #62: Decembar 13, 2018, 04:38:47 posle podne »
Kao što @Paun reče purnjaj dok ti je OK ukus i para. Kad osetiš blagi zagorakis menjaj grejač. Intervali od 1.5s do 2s su dosta kratki, duplo manje vremenski nego "normalni". Ako još u toku dana kombinuješ dve sprave i dve različite tečnosti onda je to TO, zato dugo traju.

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #63: Decembar 13, 2018, 06:53:58 posle podne »
Tako je @hertz - podrži me makar " ti " treba biti realan i objektivan - treba sagledati iz svih uglova .A ne kao ovaj @paun stari laf i @shaka neki zuluf

Nego ovaj exceed to je toliko zlo - pravi zlotvor - čuda mi upravo radi - postajem alergičan na njega

Ženska populacija samo u njega gleda - samo u njega džabe mi nabačena garderoba,parfem džabe mi šarm kada je on - da - on taj zlikovac " exceed" u centru pažnje

😎

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #64: Decembar 13, 2018, 07:04:51 posle podne »
Pa to se lako rešava,stavi ga u džep i bićeš glavni dasa  ^-^

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #65: Decembar 13, 2018, 08:12:56 posle podne »
Povedi Budu pa ćete i exceed i ti biti u drugom planu  :-))

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #66: Decembar 19, 2018, 08:42:19 posle podne »
Malo testa i sa dripom od " lema 2 " ( 1.2 oHm-a)

U odnosu na originalni drip :

- više pare,
- aroma izrazeženija,
- TH za nijansu jači,
- sa konstantnim prženjem ( bez odmora ) nema zagrevanja atomizera niti štucanja u radu.
- takođe nema ni prskanja.

- samo se bojim da ne dođe do curenja zbog promene dripa.

p.s. sada gledam " parove " , kada pređem na " zadrugu " slobodno mi postavite pitanja e da grejač je promenjen - da vas obavestim i o tom zahvatu

😎

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #67: Decembar 28, 2018, 10:42:42 posle podne »
Pisao sam već o ovom atomizeru pa eto da se ne bih ponavljao ako nekog interesuje neka prelista ranije postove.

Sada mi je u upotrebi i u beloj boji i u hss boji jedino mi se čini t.j.moj individualni osećaj jeste da u " hss " boji mnogo bolje radi i to je po meni samo zbog " boje " i tako reći mogu da izvučem svoj individualni zaključak da " boja atomizera " jednim delom utiče na sam rad atomizera

Nemam puno šta da dodam osim da je " exceed " u kombinaciji sa " swagom " pun pogodak za ljubitelje da kažem manjih - zgodnijih box -  uređaja sa svim tehničkim performansama :

- zapremina atomizera u ml.

- mod - sa zamenjivom baterijom da traje.

Evo ga i malo poređenje veličine sa " tronom + vtc minijem" i zapremina atomizera u ml. i veličina baterije u mAh je ista :

p.s.U ranijim postovima spomenuo sam rusku šubaru i moram da napomenem da se ona koristi kod stavljanja u pogon belog "exceed"-a i sada i zimskom i podrazumeva se i u letnjem periodu.

Kada se stavlja u pogon " hss " exceed tada u ovom zimskom periodu obući kupaći,prošetati u istom tom kupaćem do prodavnice,kupiti dva sladoleda i lagano do kuće poručati oba sladoleda - laganim hodom ući u kuću i tek tada započeti postupak stavljanja " exceed "-a u pogon.

Baj - baj - čujemo se u nekom narednom periodu
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2018, 10:53:24 posle podne lajozza072 »
😎

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #68: Decembar 30, 2018, 07:47:43 pre podne »
@ paune spominjao si da koristiš 5 % D.V. u odnosu na VG - da li si imao curenja atomizera u letnjem periodu ???

p.s.nemam curenja koristim 3% vode i sada sa aromom " kafa " kao da malo imam slabiji dovod tečnosti na grejač  ( da napomenem - određene arome znaju da zgušnjavaju tečnost ).

😎

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #69: Decembar 30, 2018, 11:46:10 pre podne »
 Nisam imao curenja.Dešavalo mi se letos na moru,kada su bili ekstremni uslovi(30+ i satima na suncu) da pusti neku "suzu" ali ništa strašno.

Evo podsećanje na te teške dane i ekstremne uslove ^-^

Exceed koristim uglavnom u zatvorenom prostoru(kod kuće ili na poslu).Napolju preferiram veće tankove zbog kapacitete.Ni sa Exceed-om nisam imao problema sa curenjem na tom procentu vode.

Preporučio bi ti da ako koristiš i zadovoljan si sa 3% probaš prvo sa 4%.Kod RBA se setapom tj.postavljnjem vate može delimično regulisati protok tečnosti dok kod fabričkih glava toga nema.Takođe savetujem da probaš dodavanje većeg procenta vode u manju količinu tečnosti  za probu.

UPDATE: Sad vidim da si napisao 5% vode u odnosu na VG.Ja koristim 5% vode na celokupnu tečnost a to je u VPG 50:50 tečosti dosta više vode. Retko koristim tečnosti sa većinskim VG-om jer su mi drugačijeg ukusa,TH je slabiji i traže više arome.

« Poslednja izmena: Decembar 30, 2018, 12:18:21 posle podne Paun »

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #70: Decembar 30, 2018, 01:58:07 posle podne »
Ok - hvala !!!

😎