Autor Tema: Joyetech CUBIS 2 atomizer  (Pročitano 1815 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Joyetech CUBIS 2 atomizer
« Topic Start: Septembar 17, 2017, 07:46:07 posle podne »
Joyetech CUBIS 2 atomizer kit

Joyetech CUBIS 2 atomizer je unapređena verzija CUBIS PRO modela. Još od prvog modela CUBIS garantuje da tokom korišćenja ne može doći do prosipanja ili curenja tečnosti. CUBIS 2 nam, osim u dizajnu, donosi i unapređenje u vidu novog sistema dopunjavanja tanka koji je i sigurniji i lakši za upotrebu. Takođe, nove zamenske glave (ProC) koje se koriste u CUBIS 2 atomizeru donose još bolji ukus omiljenih tečnosti.

Joyetech CUBIS 2 je atomizer izrađen od čelika i pyrex stakla. U skladu je sa važećom EU direktivom (TPD), pa kod njega nije moguće da dođe do curenja tečnosti prilikom pravilne upotrebe.

CUBIS 2 je moguće u potpunosti rasklopiti, ukoliko poželite da isperete ostatke korišćene tečnosti.

Kako se koristi CUBIS 2?

Na bazu atomizera se našrafi zamenska glava. Postavi se tank pa se zašrafi gornja baza (tzv. "kapa") sa usnikom. Nakon toga je potrebno sipati tečnost u tank, što je kod CUBIS 2 atomizera neverovatno jednostavno a opet bezbedno:

CUBIS 2 poseduje mehanizam sa dvostrukom Child Lock zaštitom, da bi pristupili otvorima za dosipanje tečnosti potrebno je gurnuti bazu sa usnikom u pravcu strelice koja je obeležena na bazi. Tada se baza odvoji od tanka i dosipanje tečnosti je nikad jednostavnije, a kad završite poklopac se zatvara u jednom potezu!

Grejači su izdvojeni u lako izmenljive glave. CUBIS 2 koristi glave sa oznakom ProC, proizvode se dva tipa: ProC-BF i ProC-BFL. U suštini to su identične glave (grejači su im isti), samo je BFL verzija napravljena sa većim oklopom kako bi smanjila ukupnu zapreminu atomizera.

Zapremina CUBIS 2 atomizera sa ProC-BF glavom je 3.5ml, kada se koristi sa ProC-BFL glavom zapremina je 2ml (EU zahtev).

CUBIS 2 poseduje ventil za protok vazduha (AFC), koji se nalazi na vrhu atomizera, neposredno ispod usnika. Tu podešavate da li želite jači ili slabiji otpor vazduha prilikom uvlačenja.

Usnik CUBIS 2 atomizera je nešto širi od standardnih, ali je unutrašnjost metalne baze usnika odgovarajućih dimenzija za 510 usnike. Zato svoj omiljeni usnik možete koristiti i na ovom atomizeru.

SADRŽAJ KOMPLETA:
- Joyetech CUBIS 2 atomizer
- 2 komada Joyetech CUBIS ProC-BF glave od 0.6 oma (VW režim i standardno M2L korišćenje)
- Uputstvo

Link do stranice proizvoda: Joyetech CUBIS 2 atomizer

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Odg: Joyetech CUBIS 2 atomizer
« Odgovor #1: Septembar 17, 2017, 07:48:59 posle podne »
Joyetech ProC (BF i BFL) zamenske glave

ProC zamenska glava za CUBIS 2 / CuAIO / CuBox AIO i ostale uređaje tog tipa. Ovo je zamenska glava nove generacije, sa unapređenim performansama u odnosu na Cubis prve generacije.

Postoje dve verzije ProC zamenskih glava: ProC-BFL (na slici levo) i ProC-BF (desno). To su u suštini identične glave (grejači su im isti), samo je BFL verzija napravljena sa većim oklopom kako bi smanjila kapacitet CUBIS 2 atomizera na 2ml (zbog TPD direktive u EU).

U našoj ponudi možete naći sledeće ProC zamenske glave:

- glava sa grejačem od SS316 žice, otpora 0.5 oma (za VW i TC režime, D2L)
- glava sa grejačem od kantal žice, otpora 0.6 oma (za VW režim, M2L)  preporuka!
- glava sa grejačem od SS316 žice, otpora 1.0 oma (za VW i TC režime, M2L)
- glava sa grejačem od Clapton žice, otpora 1.5 0ma (VW režim, M2L)

Link do stranice proizvoda: Joyetech ProC BF/BFL zamenske glave

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #2: Oktobar 25, 2017, 10:44:41 posle podne »
Da li su proC BF grejači kompatibilni sa atomizerima koje koriste BF glave, i obrnuto?

ProC BF od 0.6 Ohm je kanthal ili SS 316 L?
Jedino na Joyetech sajtu piše kanthal, na bilo kojem drugom mestu je čelik.

Sony Xperia ZR

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #3: Oktobar 26, 2017, 01:21:23 pre podne »
Nisam probao, ali mislim da nisu kompatibilni jer se ProC BF grejači šrafe (tj imaju navoj) i gore i dole. Na BF grejačima je samo gore navoj, tako se kače za cev za vazduh, a dole se naslone na dno tanka.

U vezi materijala za grejače od 0.6 oma, prepisali smo specifikaciju sa Joye sajta.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #4: Oktobar 30, 2017, 10:27:00 posle podne »
S obzirom da pouzdano znamo da neki članovi imaju dotični ati,mogli bi da padnu i neki komentari . :kafanovine To bi rešilo dilemu sa grejačima a saznali bi i neke druge stvari.Naročito je zgodno što isti imaju iskustva sa predhodnom verzijom :-))

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #5: Oktobar 30, 2017, 11:57:44 posle podne »
@jasmina, čekamo te  ;D

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #6: Oktobar 31, 2017, 12:04:19 pre podne »
Nisu kompatibilni. Za CUBIS 2 idu samo novi grejaci koji se srafe i odozgo i dole. Ove nove glave nisam probala sa starim verzijama CUBISA. Probacu tokom vikenda pa javljam.

Kod prve verzije CUBISA gornji deo se srafio za donji deo i grejac je samo dodirivao dno donjeg dela. Kod nove verzije ubacili su izmenjljivo staklo tako da grejac koji se srafi za donji i gornji deo CUBISA 2 drzi CUBIS 2. Izvinjavam se za greske ali kucam sa telefona

Nadam se da sam vam malo pomogla

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #7: Oktobar 31, 2017, 12:48:33 pre podne »
Hvala veliko ;)
A razlike u radu u odnosu na prvi Cubis, da li postoje?

Van mreže Darko

• Novajlija
  • *
« Odgovor #8: Oktobar 31, 2017, 12:59:51 pre podne »
Sa moje tacke gledista postoje. Prijatniji mi je vejp na dvojci. Manje je ostar. Isto mi se dosta svidja drip tip na dvojci. Jedino sto je malo otvoreniji od keca i sa time je pogodniji za povlacenje direktno u pluca, a ima po meni i bolji airflow.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #9: Oktobar 31, 2017, 11:24:26 pre podne »
 Eto sad su dileme rešene :-)Sad još da nam Jasmina ili Darko potvrde da je taj grejač od 0.6 oma napravljen od kantala i onda je sve rešeno. ::namig
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2017, 11:27:02 pre podne Paun »

Van mreže Darko

• Novajlija
  • *
« Odgovor #10: Oktobar 31, 2017, 06:37:17 posle podne »
To ne znam, prosledio sam ga pre mozda mesec dana, dobio sam ga na nagradnoj igri uz CuBox, bateriju sam ostavio. Jednostavno mi nije trebao.

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #11: Oktobar 31, 2017, 07:42:25 posle podne »
Moguće da su baš zbog Cubox / Cu AIO prebacili proC BF 0.6 na kanthal, jer je neregulisan mod u pitanju, otpor da bude uvek isti.

Najverovatnije su ProC BF glave kompatibilni sa svim Cubis modelima.
(ako je razlika samo donji navoj)

Ovo je samo moje mišljenje..

Sony Xperia ZR

Van mreže Darko

• Novajlija
  • *
« Odgovor #12: Oktobar 31, 2017, 08:00:58 posle podne »
Ja sam sa tim kompletom imao problem jer kad je bila napunjena baterija bilo je prejako za tu glavu, to jest nije najbolje natapalo u nekom chain vapu, mora malo da se saceka dok se ne natopi grejac. I da, glave ne pasu od starog.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #13: Oktobar 31, 2017, 08:07:48 posle podne »
Te starter kit varijante sa baterijom bez regulacije uglavnom rade loše, ili je prejako kad je baterija puna ili je kilavo kad se malo isprazni.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #14: Oktobar 31, 2017, 08:53:00 posle podne »
 Pitam se kakvi su izgledi za premotavanje glava pošto se za sada nigde ne spominju RBA glave(ili bar ja nisam našao) :sm_zbunjen
Iz dosadašnjeg iskustva,ako smem tako da kažem,sa ovim vertikalnim glavama  slabo će biti vajde
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2017, 08:57:38 posle podne Paun »