Autor Tema: Potrebni objektivni testeri!  (Pročitano 2131 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže taunus

• Novajlija
  • *
Odg: Potrebni objektivni testeri!
« Odgovor #30: Novembar 22, 2016, 09:13:56 posle podne »
Post br.2  odmah kao tester  :-)).Nisam neki veliki poznavalac pa ne ocekujte previse.Vrtim nekih 10-ak aroma (uglavnom duvanskih) sa domaceg trzista.
 Arome zabrkane 01.11 danas probane na 3D driperu,1.5oma,mehanika.PG/VG 30/70 9,5mg

Custard 2% Nesto kremasto!Sta?Nemam pojma...Mogao bih pariti ali 5-6 puff-ova na par sati.
 Belgian Waffle 2,5% Keks sa primesom necega sto me tera da povucem jos koji put da bih dokucio sta je...ali dzaba.Isto kao predhodna,nije mi za ceo dan.
 Desert Ship 2,5% Aroma od koje sam ocekivao vise.Po mom (specificnom) ukusu,ima tu neceg viska da bi mi bila Ok.Ne gubim nadu,neka je neka se krcka,videcemo.
 Hezelnut 2,5% Cista aroma svezeg lesnika.Pun pogodak i preporuka!

Izvinjavam se na smetnji,nikakav sam tester. :((

Danas probane dve arome zamiksane 01.11. ali na 2% ista baza ista jacina.Kayfun v2 lite 1.5oma 11W.
Desert Ship-za nijansu bolji
Hezelnut-manje se oseca lesnik a sve vise neko cvece (valjda) :sm_zbunjen.Blago razocarenje.

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #31: Novembar 23, 2016, 01:34:43 pre podne »
Nastale su izmene i nakon mesec dana to bi bilo to . Cudno se ponasaju , dok su na miris iz bocice izrazitog mirisa
u nekom periodu na 2,3,4 % su blaze od ocekivanog .
Morala sam ih pojacati , mada su po meni ovo arome koje sluze za mix i svakako ih treba imati jer i sa tri razlicite mogu se dobiti razlicite kombinacije

Cookie
Odlicna na 4 % ali trpi i 5 %
Ptiber keks sa puterom , lepsa od drugih koje sam probala

Belgian waflle
1,5 %
Wafl sa anisom ( nesto slicno negro bomboni ali nema ono hladjenje nego samo ukus )

Vanila
7%
Pa cak ni onda nije teska . Vrlo prijatna

Custard
4%
Lagani krem , mozda bi mogao i na 5%

Chocolate almond
5% cokolada koja u pozadini ima lep badem , nije gorak , nije pregoreo

Haselnut
6%
Prvo je bio napravljen na 4 % medjutim stajanjem kao da se gubi  i morao je biti pojacan
Lep lesnik

Marcipan
3%
Prvo je prema jacini iz bocice bio napravljen na 1 % ali to nije drzalo tako da je pojacan na 3 %
Fenomenalna aroma

Desert Ship
Njega sam na kraju probala i on se ponasa bas onako kako treba .
3% za mene dovoljno , nekom ko voli malo slabije moze i 2.5%
I ne menja ni ukus ni jacinu . Brzo se stepovao , vec nakon dve nedelje sto je dosta dobro za duvansku aromu .
I cini mi se da ima ipak malo razlike u odnosu na vec poznati . Malo je sladji i oseti se jace ta nota karamele

Sve u svemu ni do sada, osim Deserta nisam parila samostalno ovu vrstu aroma vec uvek u nekim mixevima.
Tu su odnosi sasvim drugaciji u odnosu na to sta zelimo da postignemo . Da bi stajale solo mora veci procenat nego uobicajen 

Van mreže bozo

• Senior vaper
« Odgovor #32: Novembar 26, 2016, 01:15:00 posle podne »
VPG baza 70:30 u korist VG-a,3 mg nikotina,  probano na kajfunima i ruži, posle tri nedelje stepinga utisci su sledeći:

-Marzipan
Odlična aroma, prvo je dozirao na 3% i uplašen komentarima spustio na 1% i time uradio pravu stvar. Savršen ukus marcipana, za mene možda za nijansu preterano izražen taj miris "karbofix" lepka koji ima naravno i pravi marcipan ali ne smeta ni najmanje za kompletan ugođaj.
Čak je 1% previše posle tri nedelje sazrevanja, mislim da je prava mera između 0,5 i 0,75 % ukoliko ne nameravate da je brzo potrošite.
Aroma za svaku preporuku ko voli marcipan naravno :)
-Belgian Waffle
Verovatno nije najgora aroma koju sam probao ali je definitivno aroma koja ostavlja ubedljivo najodvratniji šmek u prostoriji posle parenja. Pola mojih radnika zamalo nije povratilo kad su ušli u kancelariju posle mog parenja.  :-))
Jednako odvratna i na 3% koliko sam je u početku dozirao i isto tako ružna i na 1.5.%. Aroma za potpuno izbegavanje, ne toliko zbog ružnog ukusa koliko zbog toga što ostavlja smrad za sobom.
-Cookie
Dozirana 3%, definitivno premalo. Bleda, preblaga, neosetna, neprimetna, u tragovima neki keksići ali ni blizu sličnim aromama drugih proizvođača. Ne verujem da bi jače doziranje bog zna šta promenilo, ali daću joj šansu na 7-8 % pa ču javiti utiske kad sazri.
Kao što neko reče, možda za neke mikseve čisto da se ne baci ali ne vidim šta takva aroma može da promeni i u miksevima, definitivno neće smetati jer se neće ni osetiti :)
-Vanila
Od ovih pet koje sam uzeo da probam, definitivno moj favorit. Možda je doziranje od 3% malo previše, verujem da bi na malo duže staze, 2% bila savršena mera. Jako puno sam vanila probao i nijedna me nije oduševila kao ova, ceo dan bi mogao da je parim a da ni najmanje ne dosadi. Ničega teškog nema u njoj a aroma puna, lepa, para mirisna. Odlična!!!
-Custard
Jako lepa,dozirana 3%, mogao bih ceo dan da je parim i da ne postane teška kao recimo neke slične drugih proizvođača. Naravno, nije to nešto uz šta čovek može da doživi nirvanu ali ima taj nenapadni lagani kremasti šmek koji verujem da većina voli.
Topla preporuka za Custard.

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #33: Novembar 26, 2016, 05:58:12 posle podne »
Jos jedan primer koliko utisci mogu bili razliciti . Velika je razlika i zbog razlicitih atija .
Ja namerno nisam htela probati na ruzi jer znam da ona maximalno izvlaci i najmanji trag arome i da onda ne bi bilo realniji utisak za vecinu koja je nema ali dobro je imati i ovaj utisak, pritom me niko ne bi mogao naterati da za svaku aromu menjam na njoj vatu kao sto sam radila za vreme mojih proba na drugim atijima  ^-^
Cookie je extra aroma + malo nekih drugih i to moze biti sasvim dobra kombinacija .

Van mreže jokjuar

• Senior vaper
  • Animals should not try to act like people...
« Odgovor #34: Novembar 26, 2016, 09:50:43 posle podne »
Ja sam dobio od ortaka custard, pošto Shaka nije hteo da mi da, kaže nisam objektivan  aroma zanimljivo miriše, videćemo kad se smiksa šta će da ispadne.

sent from plastique

"Oh freddled gruntbuggly, Thy micturations are to me As plurdled gabbleblotchits on a lurgid bee. Groop, I implore thee, my foonting turlingdromes, And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles, Or I will rend thee in the gobberwarts With my blurglecruncheon, see if I don't!"

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #35: Novembar 26, 2016, 09:55:11 posle podne »
Izvini molim te, došlo je do malog nesporazuma. Hteli iz radnje da ti pošalju ali ja viknuh: "šta vam pada na pamet, pa Jokjuar nije taster!"  :kreza:

Zbog jednog slova ispade golemo njesra  :P
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže jokjuar

• Senior vaper
« Odgovor #36: Novembar 26, 2016, 10:23:58 posle podne »
Hehehe, nisam ni sumnjao da ćeš da okriviš saradnike, da ne kažem podređene. Svejedno, liči mi da će da mi se dopadne, ako naleti još neki marcipan neću ga odbiti
"Oh freddled gruntbuggly, Thy micturations are to me As plurdled gabbleblotchits on a lurgid bee. Groop, I implore thee, my foonting turlingdromes, And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles, Or I will rend thee in the gobberwarts With my blurglecruncheon, see if I don't!"

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #37: Novembar 27, 2016, 12:56:31 pre podne »
Pa nisam nikoga okrivio do sebe, kažem da sam ja pogrešno razumeo ;) Mislim da je ostalo još nekih semplova, vidi nek neko ode do Piramide da pokupi.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže nikolic015

• Senior vaper
  • Gljive i budale se ne seju...
« Odgovor #38: Novembar 27, 2016, 02:33:24 pre podne »
Buuuuuuuu evo krecem ja do Piramide,peske pa kad stignem :kreza: :rofl

Van mreže jokjuar

• Senior vaper
« Odgovor #39: Novembar 27, 2016, 11:25:54 pre podne »
Pa nisam nikoga okrivio do sebe, kažem da sam ja pogrešno razumeo ;) Mislim da je ostalo još nekih semplova, vidi nek neko ode do Piramide da pokupi.

Nema tu neko, jedino Tabak.

Bez šale ako je ukus isti kao miris cijenim da ću se lepo družiti sa custardom

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #40: Novembar 30, 2016, 08:36:07 posle podne »
Desert ship 3 %
Najbolji Desert Ship od svih koje sam probao ikada ;)

Chocolate almond 7 %
Mnogo dobar ukus, može sâm, ali vrlo dobar dodatak nekim duvanskim ukusima :) Sa FA Shade -om sam pomešao, super je!

Hazelnut 6 %
Još nije došao na red, po mirisu pun nade

[50/50, nic. 12 mg/ml, rD2L]

Sony Xperia ZR
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2016, 08:44:35 posle podne Robert »