Autor Tema: Eleaf iStick Pico 75W / Pico Mega 80W TC/VW baterijski modovi  (Pročitano 8208 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
Eleaf iStick Pico 75W VW / TC baterijski mod

Eleaf iStick Pico je najnoviji proizvod Eleaf-a, trenutno najmanji TC baterijski mod na tržištu sa izmenljivim baterijama! Pokreće ga jedna 18650 baterija koju korisnik može menjati. Preporuka je korišćenje kvalitetnih High Rate baterija!

Mod poseduje OLED displej na kojem su prikazani najbitniji parametri:
- otpor atomizera koji je priključen
- nivo napunjenosti baterije
- izlazni napon i snaga (u TC režimu: temperatura grejača).

SPECIFIKACIJA:
Dimenzije: 45mm * 23mm * 70.5mm
Kapacitet: zavisi od Li-Ion baterije koja se koristi
Tip konektora (navoja): 510
Deklarisani opseg snage: maksimalno 75W
Podržani režimi rada: VW / Bypass / TC-Ni / TC-Ti / TC-SS / TCR
Opseg otpora grejača: 0.05 - 1.00 oma (TC režimi), 0.15 - 3.50 oma (VW režim)
Deklarisani opseg temperature grejača: 200-600 F odnosno 100-315℃

Pico poseduje konektor sa adaptivnim plus pinom koji je izrađen od čelika. U mod je ugrađen standardni set opcija i zaštita ( paljenje i gašenje sa 5 brzih klikova, Stealth opcija kojom se ekran ne pali prilikom korišćenja, opcija rotiranja ekrana za 180 stepeni, itd...)

Uređaj se koristi poput svih drugih VW / TC baterija i modova, ulaskom u meni (nakon 3 brza klika na prekidač) se vrši izbor opcija tj režima rada. Izlazna snaga tj temperatura se podešava preko PLUS i MINUS dugmića koji su ovde, zbog dimenzija, smešteni na dno moda.

MicroUSB punjenje. Bateriju koja je u modu možete puniti i ne vadeći je, microUSB punjačem koji je danas standard u svetu tehnike (mobilni telefoni, mp3/mp4 plejeri itd...). Ovaj mod ima Passthrough opciju tj. može se koristiti i dok se puni. Preporuka je da se Li-Ion baterija izvadi iz moda i puni na zasebnom punjaču!

Prilikom ubacivanja baterije obratite pažnju na polove: plus pol ide na dole!

SADRŽAJ KOMPLETA:
- Eleaf iStick Pico 75W baterijski mod
- USB kabal
- Uputstvo za upotrebu

LINK PROIZVODA: http://eliquid.rs/eleaf-istick-pico

Eleaf iStick Pico Mega 80W VW/TC baterijski mod

Eleaf iStick Pico je trenutno najmanji TC baterijski mod na tržištu sa izmenljivim baterijama. Pico Mega 80W je unapređena verzija Pico 75W moda, pokreće ga ili jedna 26650 Li-ion baterija ili jedna 18650 baterija (uz adapter tubu iz kompleta) koju korisnik može menjati. Preporuka je korišćenje kvalitetnih High Rate baterija!

Mod poseduje OLED displej na kojem su prikazani najbitniji parametri:
- otpor atomizera koji je priključen
- nivo napunjenosti baterije
- izlazni napon i snaga (u TC režimu: temperatura grejača).

Specifikacija:

Tip konektora (navoja): 510
Deklarisani opseg snage: 1W - 80W
Podržani režimi rada: VW / Bypass / TC-Ni / TC-Ti / TC-SS / TCR
Opseg otpora grejača: 0.05 - 1.00 oma (TC režimi), 0.15 - 3.50 oma (VW režim)
Opseg temperature grejača: 200-600 F odnosno 100-315℃

Pico poseduje konektor sa adaptivnim plus pinom koji je izrađen od čelika. U mod je ugrađen standardni set opcija i zaštita ( paljenje i gašenje sa 5 brzih klikova, Stealth opcija kojom se ekran ne pali prilikom korišćenja, opcija rotiranja ekrana za 180 stepeni, itd...)

Uređaj se koristi poput svih drugih VW / TC baterija i modova, ulaskom u meni (nakon 3 brza klika na prekidač) se vrši izbor opcija tj režima rada. Izlazna snaga tj temperatura se podešava preko PLUS i MINUS dugmića koji su ovde, zbog dimenzija, smešteni na dno moda.

MicroUSB punjenje. Bateriju koja je u modu možete puniti i ne vadeći je, microUSB punjačem koji je danas standard u svetu tehnike (mobilni telefoni, mp3/mp4 plejeri itd...). Ovaj mod ima Passthrough opciju tj. može se koristiti i dok se puni. Preporuka je da se Li-Ion baterija izvadi iz moda i puni na zasebnom punjaču!

Može se koristiti jedna 26650 baterija ili jedna 18650 baterija, uz odgovarajuću adapter tubu koja je deo kompleta.

Prilikom ubacivanja baterije obratite pažnju na polove: plus pol ide na dole!        

SADRŽAJ KOMPLETA:
- Eleaf iStick Pico 75W baterijski mod
- Adapter tuba za 18650 bateriju
- USB kabal
- Uputstvo za upotrebu

VAŽNA NAPOMENA:

Na kutiji svakog proizvoda se nalazi serijski broj(S/N) pomoću kojeg na sajtu proizvođača možete proveriti originalnost svog primerka!

NEOPHODNO JE DA SAČUVATE OVAJ SERIJSKI BROJ RADI EVENTUALNE REKLAMACIJE! Zahtev proizvođača je da se uz reklamaciju priloži fizički primerak sličice sa serijskim brojem (dakle, sačuvate celo pakovanje ili samo deo gde je S/N) ili fotografija na kojoj se pored uređaja vidi S/N.

Unapred se zahvaljujemo na Vašem razumevanju.

Link do stranice proizvoda: Eleaf iStick Pico Mega 80W

Van mreže jasmina

• Vaper!
Juce sam preuzela moj rozle Pico.
Sto se tice same izrade Inhalika ga je vec opisala pa se tu necu zadrzavati jer mod je stavrno odradjen ekstra.

Posto ja uglavnom koristim grejace od SS zice ili kantal zice to sam najvise i isprobavala. Jako lepo radi u VW modu i to se dalo i ocekivati.
Ono sto je mene jako zanimalo je kako radi TCR mod. Postavila sa u opciji M1 parametar na 100 (za SS zicu) posto mi to i na miniju najbolje radi. Temperaturu sam postavila na 140C i wate na 21.5W. I evo celo jutro ga tako koristim. Subtank mini mi se ne pregreva. Isto tako je TCR rezim radio i kod minija. Bas sam zadovoljna kako radi.

Od jutros sam ga updejtovala. Ono sto mi se ne dopada jeste da u VW rezimu ne pokazuje vate, na sta sam ja navikla na Miniju. I dalje je najveca snaga 75W. I ono sto je najlepse uvek se moze vratiti na prethodnu verziju softvera.

Nisam primetila neke razlike izmedju ovog moda i VTC Minija (sem sto Mini ima opciju za BF glave).
Ono sto sam ocekivala to sam i dobila sa ovim malim modicem.
Ja sam za sada ekstra zadovoljna.

egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže Iva

• Stara garda
Kod mene jos radi u VW rezimu . Ergonomski odlicno pase . U njemu Panasonik star skoro dve godine, radi fantazija
( dobro nije dugo ni koriscena)  skoro dva dana , evo je pri kraju i uopste nema padove . Pikolino crpi sve po propisu i ne divlja

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Razmišljao sam da ga uzmem, to je možda prvi Eleaf mod kojem nisam našao nijednu zamerku... Osim što je ženski :D
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže jasmina

• Vaper!
Roze  izgleda zenski ali sve ostale boje nisu zenske ..... ::namig

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Oblik mi je ženski, jbm li ga tako mi deluje.

Jel ta pink boja na Picu identična onoj sa iStick 30W i 50W? Delovalo mi da nije skroz ista.

Van mreže jasmina

• Vaper!
Jeste ... Samo je nekako finiji finish na 20 i 50 nego ovde ali mi se i ovako bas dopada.

Van mreže jasmina

• Vaper!
Nisam se lapo izrazila .... Istick 20 i 50 imaju nekako vise bas glatku povrsinu dok ovaj roze nema tako glatku povrsinu pa i teze moze da sklizne iz ruke. A stavljala sam jedan pored drugog - 20 i Pico i deluje potpuno ista boja .... Mozda su samo minimalne nijanse u pitanju.
« Poslednja izmena: Jun 09, 2016, 10:18:30 posle podne jasmina »

Van mreže Robert

• Stara garda
Oblik mi je ženski, jbm li ga tako mi deluje.

……
Nisi sam ;)

Sony Xperia ZR

Van mreže Iva

• Stara garda
Upgrade  iStick Pico na verziju 1.01 za Windows i koristiti USB koji je dosao uz njega

Van mreže Iva

• Stara garda
Malopre prosetam jednu istu bateriju sa Pikola na VTC mini i prebacim isti ati
Razlika u oznacavanju oma  0.06 pokazuje manje Pico nego Mini , znaci neznatno
Ali ... Pico radi a Mini nesto mrlja . U cem' je stos nemam pojma a iste su postavke  :nemampojma

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Koji atomizer, koji grejač, koja žica, koji režim rada, koje postavke, šta znači "mrlja"?

Jbt Ivo kao da si od juče pa tako iznosiš komentar. Kao da sam na telefonu prodavnice pa pričam sa nekim kome žuti klir sa brkovima više ne radi i boji tečnost  :kreza:

Van mreže Iva

• Stara garda
Pa kazem isti , sve isto , kaya , kantal 0.32 ( a mozda 0.25 nisam sigurna) , 1.24 oma ,vw , namesteno na 7 w ( bez smejanja molim  :-)) ) ne prelazim 9
''mrlja'' znaci da ima male razlike u parenju , Miniju treba jaca snaga da bi dobila isto .
Sve su to nijanse al kad menjas oba, osetim

« Poslednja izmena: Jun 13, 2016, 11:52:06 posle podne Iva »

Van mreže chikavili

• Vaper!
S' obzirom da nikako da na'vatam vaporflask lite, mislim da ce pasti jedan pico da mi dopuni/zameni vtc mini koga sam urnisao :D

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk

Van mreže GoranV

• Junior vaper
  • **
Zasto se ne preporucuje punjenje baterije u samom modu? Ne vidim razlog jer je samo jedna baterijska celija u pitanju... Znam za potencijalne probleme kad je vise baterijskih celija spojeno, dal pararaleno, dal redno. Potencijalni problem kod paralelnog vezivanja je benigniji, moze da se desi da zbog razlike celija (stanja, istrosenosti) jedna od baterija bude 100% napunjena a druga recimo 95% i tu se problem otprilike zavrsava. Kod rednog vezivanja problem moze biti ozbiljniji jer usled razlike izmedju otpora celija napon moze na jednoj celiji biti veci pa da samim tim (pre)optercuje jednu celiju vise od druge i skracuje joj znatno zivotni vek i kapacitet. Ili mi je mozda potreban update znanja iz ove oblasti... :-)