Autor Tema: Joyetech eVic VTC Mini / VTwo Mini  (Pročitano 35454 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže freshflash

• Novajlija
  • *
Odg: Joyetech eVic VTC Mini
« Odgovor #15: Septembar 25, 2015, 08:55:25 posle podne »
Натопљен грејач са почетном снагом 40W суши се и снага опада како нестаје течности, до неки 5W након пар узастопних окидања од по 5 - 7 секунди. Ваљда сам појаснио. А ово што си рекао је тако.

И да, очекивана велика потрошња батерије у темп. режиму је изражена. 2100mah Sony-ја се истрошило за отприлике 5,5мл течности у Subtank mini-ју на 30 - 40W са 0,12 ома ni200-0,3мм жице на 3мм унутрашњем пречнику грејача.

У сваком случају, први утисак је одличан.
« Poslednja izmena: Septembar 25, 2015, 08:57:47 posle podne freshflash »

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #16: Septembar 25, 2015, 09:45:20 posle podne »
To nije velika potrosnja baterije. Ja sony vtc4 iscedim sa 3ml na mehanici.  Na vtc Mini gura evo peti ml i uskoro ce kraj.

Van mreže Inhalika

• Administrator
  • Stara garda
  • www.inhalika.com
« Odgovor #17: Septembar 27, 2015, 10:55:04 pre podne »
Šta je sa ostalima koji su pazarili ovaj mod, valja li ili ne?  ;D
Kako vam se čini TC režim?

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #18: Septembar 27, 2015, 11:11:20 pre podne »
Ja sam za sada prezadovoljna kao i sa velikim VT-jem.
Uzela sam i ovu novu CLR Ti glavu, stavila pin glave od 1om i na 200C radi extra.

Za posao VT mini kod kuce VT.  :doubleup
egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... od 24.1.2012.;)  8)

Van mreže freshflash

• Novajlija
  • *
« Odgovor #19: Septembar 27, 2015, 11:26:20 pre podne »
Треба се навићи на TC, на нови начин парења - велике снаге, низак отпор, нови сетап, хладнија пара...
Ажурирао сам софтвер на 1.10.
Харверски је одличан.

Van mreže dusan021

• Vaper!
« Odgovor #20: Septembar 27, 2015, 11:43:27 pre podne »
Pa iskreno ja se bas i ne snalazim ... u ostalim rezimima radi extra ali u tc , meni je to jako kilavo , mozda nisam nesto odradio kako treba . Stavio sam Ti glavu ali sam promenio plus pin , probao i sa menjanjem snage (w) . Juce mi je radio odlicno u tc rezimu ali evo od jutros kao da sam navrnuo megu na ego bateriju . Otpor je juce bio 0,54 a jutros 0,51. Ne 60w ,temperaturu sam isprobavao od 190 do 220°c , najbolje mi je radio na 60w i 220°c . Ali od jutros ni arome a bogami ni pare . Da ... i nisam zaboravio da zakljucam otpor . Ostaje mi da premotam tu glavu sa ni zicom pa se javljam !!!
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2015, 11:55:18 pre podne dusan021 »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #21: Septembar 27, 2015, 12:13:37 posle podne »
U TC režimu snaga je skoro pa potpuno nebitna, čim je iznad 30W radiće posao. Ta snaga je samo impuls kojim započinje rad, već nakon tog delića sekunda kad postigne ciljanu temperaturu grejača uređaj snagu dozira na osnovu te, zadate temperature.

Najveći problem u TC-u je to što se mora od starta krenuti kako treba, ako povučeš par dimova sa loše očitanim otporom i radi kilavo ne možeš odmah da popraviš situaciju tj očitavanje, nego moraš da čekaš da se grejač ohladi.

Moje dosadašnje iskustvo je ovakvo:
- sa CLR TI glavom nisam dobijao ništa na temperaturi ispod 230C. Para i ukus 0 bodova. Štaviše, sa svežom glavom sam dizao temperaturu na 260-270 dok se ne razradi, pa onda spuštao. Jutros sam ubacio Ti glavu kojoj je ovo 3. put da joj menjam vatu. Tek na 300C je krenula da radi, sad sam već spustio na 280C. Pošto je setap isti i uređaj čita isti otpor, ovo ima neke veze sa količinom/kvalitetom vate ali još uvek nisam siguran kakva je veza u pitanju  ^-^
Sličnu situaciju sam imao sa Ni200 žicom, kada sam motao setap oko 2.5mm ili 3mm igle. Inače mi Ni setapi rade extra na oko 180C-200C kada se namotaju oko 2mm igle, ali su ovi motani oko deblje igle tražili barem 220C-230C da bi se pokazali kako treba.

- ako se otpor grejača loše učita na startu ili se naprosto ne odradi zaključavanje otpora, to ne mora nužno da znači da će loše raditi. Opet može lepo da radi, samo treba pojačati temperaturu ;) Ono što se vidi na ekranu neće biti realna vrednost, ali to nije ništa mnogo bitno. Čim napraviš pauzu i ne vučeš par minuta pa se grejač ohladi, skineš ga sa baterije pa vratiš i učitaš kako treba, pa će se na ekranu videti objektivne vrednosti.

Ukratko: orjentir treba da vam bude lični osećaj i užitak, nemojte se isključivo meriti prema podacima tj vrednostima koje vidite na ekranima drugih korisnika ili na online recenzijama. Kod TC-a različiti setapi umeju da se drastično drugačije ponašaju, kad ubodeš prvi koji valja onda je lako jer imaš prema čemu da se meriš.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže dusan021

• Vaper!
« Odgovor #22: Septembar 27, 2015, 12:23:33 posle podne »
Cim stignem kuci dizem temperaturu , pa javljam rezultate .

Van mreže freshflash

• Novajlija
  • *
« Odgovor #23: Septembar 27, 2015, 12:56:34 posle podne »
И ја примећујем да са подизањем темп на никл жици добијам бољу пару (260C - 40W до 60W).

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #24: Septembar 27, 2015, 01:10:22 posle podne »
Baš tako, kad god napravim setap oko igle deblje od 2mm moram da povećam temperaturu. Mislim da grejač, zbog većeg obima, dolazi u dodir sa više tečnosti koja ga zaliva i hladi - pa je zato potrebno tražiti veću temperaturu grejača da bi se postigao adekvatan stepen isparenja.

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže freshflash

• Novajlija
  • *
« Odgovor #25: Septembar 27, 2015, 01:12:16 posle podne »
Пар грејача сам променио али све сам правио на 3мм пречника... То је то. Биће супер.

Van mreže dusan021

• Vaper!
« Odgovor #26: Septembar 27, 2015, 05:06:29 posle podne »
Na Ti setapu proradio dobro tek od 250°c i navise . Cudno mi je to sto je juce sa istim setapom radio odlicno a od jutros kilavo skoro pa nikako !!! Ako zanemarim sto je otpor opao za 0,03 , ostalo mi stvarno nije jasno . Evo sad je ok ....radi ko leptir , zadovoljan  . Hvala na savetima !!!!

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #27: Septembar 27, 2015, 06:10:48 posle podne »

Evo prvi put u životu pravim oblake, sub 0.5 Ohm , liquid control skroz otvoren,  AFC na pola  tečnost Maximum Smoke Siberian Ice Tobacco 0 mg/ml 70%VG
Sutra/prekosutra mi stiže deblja Ti žica, pa kreće TC eksperiment 
trenutno imam samo 33 i 32 AWG, koje sam koristio za VW setup.
Vredi probati sa ovim?

Van mreže Belac

• Novajlija
  • *
« Odgovor #28: Septembar 27, 2015, 09:53:13 posle podne »
Namotao sam na 2,5mm  oko 7-8 namotaja ni200 30awg debljine 0,254mm dobio 0.20 Ohm na taifun v2 atomizer.

Temperatura mi je podešena na 220 stepeni i 40w snage.

Ja zadovoljan radi super mada mi je ovo sve novo neznam dali je dobro po pravilima ali meni odgovara  :sm_ok

Što se tiče uređaja nema tu šta mnogo da se priča kad svi znamo da je vrh, mali moćan mod koji poseduje sve sto treba, nebi ja tu ništa dirao,perfekcija za mene :sesir

Van mreže freshflash

• Novajlija
  • *
« Odgovor #29: Septembar 28, 2015, 11:35:46 pre podne »
Повећао сам отпор на 0,15 ома са 0,3мм ni200, 3мм пречник, и добио сам мнооого бољи резултат у Lemo 2. (220C - 41W)