Autor Tema: Joyetech eGrip  (Pročitano 39445 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bole

• Novajlija
  • *
Odg: Joyetech eGrip
« Odgovor #30: Januar 11, 2015, 09:51:52 pre podne »
S obzirom da sam nov, nisam ocekivao ovako brze odgovore. Znaci po vasem misljenju vredi ga kupiti?

Van mreže bole

• Novajlija
  • *
« Odgovor #31: Januar 11, 2015, 09:56:20 pre podne »
Da li se uz ovu RBA bazu dobija nesto zice i vate da budem miran neko vreme?

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #32: Januar 11, 2015, 10:52:35 pre podne »
Dobijas 3 smotana micro coila (jedan je vec postavljen na glavu), plus nesto zice i vate. S' obzirom da jedan micro coil moze duze vreme da se koristi, miran si bas duze vreme. Vate ako i ponestane, moze da se koristi i najobicnija vata.

Inace, ja svakako preporucujem egrip, prezadovoljan sam, cak i fabrickim glavama.

Van mreže bole

• Novajlija
  • *
« Odgovor #33: Januar 11, 2015, 11:00:28 pre podne »
Hvala najlepse na odgovoru, upravo narucujem.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #34: Januar 11, 2015, 09:28:56 posle podne »
Wajner i ja smo u subotu zamenili eGripove, upravo sam drugi put ispraznio njegov Grip tj bateriju: svaki put je potrošila više od 1.5 tanka. Čekam da se Wajner oglasi sa svojim utiscima ;)
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #35: Januar 11, 2015, 09:53:56 posle podne »
Shaka, lafčino! Meni tvoja baterija drži isto koliko i moja. Nema nikakve razlike.

Izgleda je da je problem samo u mom stilu parenja. Ja se zanesem pa vejpujem lančano, a to su duuuugački nizovi kratkih povlačenja, koji bateriji ne dopuštaju da predahne i da se regeneriše. Ne nazirem drugačije objašnjenje.

Bilo bi dobro da korigujem svoj stil. eGrip isporučuje toliko dobro da stvarno nema potrebe da ga ovoliko maltretiram.

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #36: Januar 11, 2015, 10:00:33 posle podne »
Ćao, Bole!  :wave:  Ne znam šta si od opreme ranije koristio, ali eGrip je revolucionaran koncept koji ima takve prednosti da naprosto nema načina da te ne oduševi. Tako mala spravica, sa tako dobrom RBA glavom (mada i CS glave purnjaju sjajno), ostavlja ti da razmišljaš samo o tečnostima koje želiš da zapariš.  :occasion14:

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #37: Januar 11, 2015, 10:12:17 posle podne »
Shaka, lafčino! Meni tvoja baterija drži isto koliko i moja. Nema nikakve razlike.

Izgleda je da je problem samo u mom stilu parenja. Ja se zanesem pa vejpujem lančano, a to su duuuugački nizovi kratkih povlačenja, koji bateriji ne dopuštaju da predahne i da se regeneriše. Ne nazirem drugačije objašnjenje.

Bilo bi dobro da korigujem svoj stil. eGrip isporučuje toliko dobro da stvarno nema potrebe da ga ovoliko maltretiram.
U tom slučaju bi valjalo da se što pre vidimo i vratimo eGripove, jer je ovaj crni počeo opasno da mi se sviđa  ;D

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #38: Januar 11, 2015, 10:17:36 posle podne »
Već sutra. Za ovaj tvoj drveni, ljudi me pitaju -- što pušiš dršku?  :P

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #39: Januar 11, 2015, 11:17:23 posle podne »
Pošto sam žešće začadjavio navoj na RBA glavi, maločas sam se prvi put malo poigrao njome... Izvadio sam vatu, skinuo navoj i spržio ga nekim malim upaljačem koji je u fazonu brenera (koristio sam ga odavno za paljenje pljugi po vetru, a sad je dobio novu namenu). Spalio, oprao, spalio - ko nov je. Odsekao sam parče japanske vate, provukao kroz navoj, pa sam je obmotao sa svih strana navoja. Pogrešio sam što je istovremeno nisam spustio malo niže, to jest, ugurao ka dnu glave, pa je odmah je počeo da mi grgolji i curi. Odvrnuo sam grejač, iglicom potisnuo vatu tako da dodiruje dno i... sada pari još bolje od fabričkog setapa! Ukus je isti, airflow malo manji (što mi više odgovara) i ne curi.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #40: Januar 11, 2015, 11:26:29 posle podne »
Da, vata mora da se gurne dole jer treba da pokrije rupice na bazi kroz koje ulazi tečnost. Treba samo probavati i čačkati, kad se ubode za sebe odgovarajući položaj nirvana može da počne  :))

Van mreže bole

• Novajlija
  • *
« Odgovor #41: Januar 13, 2015, 08:04:43 pre podne »
Jedno pitanje u vezi grejaca.
Da li je za reparaciju grejaca moguce koristiti ovu NR-R-NR zicu koja se prodaje na inhalici u kompletu od 20 komada. Da li bi bio veliki problem malo veci otpor ili ne?
Ne zamerite ako je pitanje fglupo, ali mislim da je ovo pravo mesto da ga postavim?

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #42: Januar 13, 2015, 08:30:47 pre podne »
Može, pisao sam na prošloj strani da ih stavljam. Sa tom zicom sam reparirao fabričke glave, običan jednostruki grejač. Nisam probao ovu žicu na RBA bazi.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #43: Januar 14, 2015, 01:26:47 posle podne »
Kliknem na prekidač i led svetlo blinka, o čemu se radi?

Namestiš novi setap ili ubaciš novu glavu, klikneš na prekidač i on blinka. Problem je (kako je to i napisano u uputstvu koje smo svi pročitali  ;D) verovatno u preniskom otporu grejača. Staviš glavu ili grejač većeg otpora, problem rešen.

Međutim, šta raditi kada ti prekidač zablinka nakon 2-3 sekunde povlačenja? Klikneš i on radi, onda prestane da isporučuje struju a led svetlo blinka. Ovo mi se desi sinoć kad sam namontirao glanc nov grejač (jedan od onih koji se dobijaju uz RBA bazu).
Izmerim mu otpor: 1.2 oma.
U specifikaciji eGripa piše da radi sa grejačima otpora 1.2 oma.
Wtf!?

Setim se da mi je Vili prijavio sličan problem pre neki dan, kaže "setap prekida tj pokazuje kratak spoj kad se RBA baza zagreje". Vidim da su kod mene isti simptomi: odložim eGrip na par minuta i povučem dugačak dim, odradi ga bez problema. Odmah za njim drugi, prekine ga posle par sekundi. Treći vezani prekine posle 2 sekunde, a četvrti neće ni da počne.
Ostavim opet da se ohladi, posle par minuta ista priča.

Otvaram glavu nekoliko puta, proveravam da negde nema kratak spoj ili da setap nije prespojio... i tada mi sine: ne hladi se setap nego baterija :) Uključim je da se puni i kad se malo dopunila probam: radi lančano bez ikakvih problema, ne pokazuje uopšte kratak spoj!

Suština problema je dakle u setapima koji su blizu granice, oko 1.2 oma. Laički objašnjeno, pošto uređaj isporučuje snagu a ne napon - izmeri se otpor grejača i za zadatu snagu odredi potreban napon, ali očigledno ne funkcioniše po principu "treba 4.1V a ti daj koliko možeš"  :kreza: Ne znam da li u realnom vremenu prati napon pa signalizira kad ovaj padne ispod zadatog, ili samo zablinka kad kombinacija izlaznog napona i otpora padne ispod zacrtanih limita, ali je suština ista.

Rešenje je ili dopunjavanje baterije ili pravljenje novog krštenog setapa, sa otporom u nekim normalnim okvirima (1.5 oma ili više). Ja preferiram oba ;)

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #44: Januar 14, 2015, 09:50:09 posle podne »
Kod mene definitivno nije bio isti problem posto je baterija bila 100% puna i nakon sto sam malo "promrdao" coil na setupu, sve je radilo bez problema i evo i sada radi posle 3 dana i 3-4 dopunjavanja.

Nego, imam drugi problem - nece eGrip da se iskljuci na 5 brzih klikova. Probao sam i brze i sporije i tako mnogo puta - jok, nema sanse da ga iskljucim.