Autor Tema: Joyetech eGrip  (Pročitano 38444 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Iva

• Stara garda
Odg: Joyetech eGrip
« Odgovor #15: Januar 06, 2015, 12:14:09 pre podne »
@Shaka , hoces da ti donesem bocicu sa tankim metalnim vrhom da isprobas da li ona moze ?

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #16: Januar 06, 2015, 12:23:59 pre podne »
Hvala, ali ne radi mi posao. Treba mi nešto što ću da zaglavim u rupu za vazduh, a po potrebi (ako ikada pređem na tamnu stranu  :kreza:) da mogu da izvadim. Metalnu iglicu bih, sve i da odgovara dimenzijama, morao da sečem.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #17: Januar 06, 2015, 12:31:35 pre podne »
Nemam pojma kako tu izgleda rupa za vazduh ali iz tudjih iskustva
- ako ima sraf , skinu ga , unutra stave mekani papir od salveta i zasrafe preko njega
- zabodu cackalicu pa prelakiraju
- umese malo testa od brasna i vode , tvrdje , i ''zacementiraju'' rupu ... mozda to moze i sa plastelinom
-... eto nekih ideja
A za flasicu sam mislila da treba za punjenje jer je ova dobra za  ventile gde postoji otpor sa unutrasnje strane da je metal pogura i tanka je

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #18: Januar 06, 2015, 12:33:46 pre podne »
Koliko tebi drži baterija, Shaka?
Meni se isprazni pre nego sto poparim tank. Čitam na netu da ljudima drži i dva tanka i više, što mi ne deluje realno. Od potpuno prazne baterije napuni se za manje od 2 sata, što je stvarno sjajno. Naravno, uz originalni punjac od 1A.
Evo ja danas, prvi dan sa egrip-om, fabricko punjenje baterije iz kutije (znaci nije bila 100% puna garant), sprzio pun tank na nekih 13-14W otprilike (fabricki grejac) i baterija nije prazna.

Van mreže Robert

• Stara garda
« Odgovor #19: Januar 06, 2015, 10:34:50 pre podne »
Interesantne razlike  :o
Pitao sam jos nekoliko korisnika: 2-3 i 7-8 ml sa fabrickim grejacem.
Gde/kako traziti problem ?  ???

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #20: Januar 06, 2015, 02:43:18 posle podne »
Posle 24h druzenja sa eGrip-om, da prenesem svoje prve utiske.
Necu da ponavljam vec poznate stvari, vec samo licne impresije.

Prvo, mali je ali relativno tezak za tu velicinu. Tezina nije problematicna, vec je samo iznenadjujuca. Izrada deluje jako kvalitetno i robustno, pa valjda odatle i tezina.
U ruci lezi fantasticno. Ono sto me najvise privuklo je cinjenica da, kada ga drzite u ruci, vidi se samo drip tip, sto je super ako zelite da izbegnete cudne poglede.

Performanse - za pocetak krenuo sam da arcim fabricku dual-coil glavu (nemam pojma koji je otpor). Snagu sam podesavao po licnom ukusu i nasao sam sweet point negde na pola izmedju 8 i 20W... rekao bih nekih 13-14W. Na toj snazi, aroma je jako lepo izrazena, TH je odlican, jedino je para nesto "tanja" nego ono na sta sam navikao na mehanici. Nema onog osecaja punih usta guste pare. Da me neko ne shvati pogresno, nije ovo lose, vec samo nije ono na sta sam navikao. Zagorevanja ni curenja nije bilo, ali mi se desavao povremeni zagorakis kada sam probao na visim vrednostima snage, ali ne mnogo i ne jako.
Lung inhale, kao i mouth to lung funkcionisu odlicno za moje prohteve (airflow maksimalno otvoren). Kod ovoga moram da dodam da sam fabricki drip tip zamenio drugim, sa dosta sirim otvorom.
Baterija je izdrzala pun tank. Ne znam koliko bi jos izdrzala posto sam je posle prvog tanka stavio na punjenje.

Iako sam odavno prestao sa klirovima i fabrickim glavama, moram da priznam da me eGrip jako prijatno iznenadio. Super radi i pravo mi je zadovoljstvo koristiti ga. Vrlo ozbiljna i dobra spravica.
Cena jes' mozda malo jaca od onoga sto bi mi voleli, ali eGrip opravdava svaku paru, kako kvalitetom izrade, tako i funkcionalnoscu. Ne kajem se ni trunku. Videcemo kako ce biti nakon malo duzeg koriscenja.

Ostalo mi je da probam RBA glavu, ali to ce malo pricekati dok ne izakam ovu prvu fabricku ;)
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 02:45:49 posle podne chikavili »

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #21: Januar 08, 2015, 01:24:29 pre podne »
Posle nekoliko dana korišćenja, još uvek imam pomalo pomešane utiske o eGripu. Definitivno je sjajna sprava, čiji kvalitet, kompaktnost i svedenost pomeraju standarde. Postoje stvari koje bi se mogle unaprediti, ali ipak sve radi odlično. Tank je velik, puni se super lako, pari sjajno, RBA grejač je ogromna prednost... Samo još da dočekamo taj 510 adapter, mada se može i bez njega (dry-burnovao sam fabričku glavu, zahvaljujući Shakinom metodu zamene plus pina eGripovog grejača plus pinom sa Aspire grejača, a navoji za RBA bazu se mogu pržiti i brenerom). RBA pari još bolje od fabričkog grejača. Jeste da ima malo veći airflow nego što sam navikao, ali meni ne smeta. Naćiće dovitljivi ljudi rešenje i za to.

Jedino što me brine je baterija. Danas sam je testirao i sa RBA grejačem. Izdržala je svega 6 i po sati parenja na 8W, odnosno približno 2 ml liquida. To nije dovoljno da krenem na posao, a da sa sobom ne vučem klirove i Z Max ili moje stare Spinere kojima je kapacitet spao na po 3 sata vejpa. Mogu i na poslu da dopunjavam bateriju, nije ni to problem. Problem je u tome što ovih 6-7 sati rada mogu vrlo lako da se prepolove posle samo nekoliko meseci punjenja i pražnjenja, jednom do dva puta dnevno. Nakon toga sve navedene prednosti ove sprave biće sve više svedene na passtrough.

Moguće da je meni zapao neki primerak sa malo lošijom baterijom, ko će ga znati. Vidim da su iskustva prilično različita.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #22: Januar 08, 2015, 02:17:35 pre podne »
Ja i dalje ne uspevam da eGrip bez prekida koristim sa RBA bazom pa nemam tačnu meru trajanja baterije, ali tih 2ml po bateriji zvuči zaista malo. Javi mi na pp kad ćeš do eLiquida, da dođem pa da zamenimo eGripove i vidimo u kom zecu leži grm  :))

EDIT: Za dry burn fabričke glave ja ne menjam pin, napisao sam da se tako može pokidati grejač ili gumica, jednom sam ceo setup sabio na taj način. Dovoljno je samo izvući pin Joye CS glave, našrafiti na npr EVOD bazu i onda odraditi dry burn.

Van mreže wajner

• Senior vaper
« Odgovor #23: Januar 08, 2015, 10:55:47 pre podne »
Uf, kako sam lupio! Naravno da nisam menjao pinove, nego sam samo izvukao eGripov pin i uradio dry-burn. Ne znam kako su mi u mislima ostale Aspire glave dok sam kuckao. Valjda sam hteo da istaknem da je tvoj metod lak i delotvoran, pa sam odlutao... Krečana!
Dakle, bez zamene pinova. Samo malo izvući pin eGripovog grejača i navrnuti ga na Aspire bazu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #24: Januar 08, 2015, 02:38:03 posle podne »
Danas sam na RBA bazi smotao micro-coil sa 0.22 kantalom. Dobijeni otpor: 2.4 oma  ;D

Evo već više od sat vremena ga purnjam, TH je definitivno slabiji nego na onom što je došao uz bazu ali nije da ga nema. Dimi sasvim fino, ali je potrošnja tečnosti osetno manja: kad sam počeo natankovao sam do vrha i tek se od malopre nazire nivo tečnosti.

Van mreže Sasa

• Novajlija
  • *
« Odgovor #25: Januar 08, 2015, 09:42:47 posle podne »
Da li je neko probao aspire bdc glavu da zavrne....potrebno je samo kraci pin staviti...
Kazu po netu da su glave bolje od joyetech-a...

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #26: Januar 08, 2015, 10:11:57 posle podne »
Probao sam sa BDCC glavama, radi sasvim fino (kako BDCC glave i inače rade) ;D Mislim da ne radi bolje od CS glave, ali ukusi su različiti ;)
Treba uraditi baš kako si rekao, sa BDCC glave se skine pin i stavi ovaj od CS glave.

Ova kombinacija je dobra za onoga kome se sviđa ukus koji se dobija, jer BDCC glave nisu veliki potrošači.

Van mreže bole

• Novajlija
  • *
« Odgovor #27: Januar 11, 2015, 09:30:52 pre podne »
Pozdra svima,
Mene zanima toplota pare, kakva je sa fabrickim grejacima, a kakva sa RBA bazom?
Vise mi odgovara kada je para topla.

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #28: Januar 11, 2015, 09:33:27 pre podne »
Para je dosta topla kada se uporedi sa drugim bottom coil atomizerima. Sa RBA glavom je jos malo toplija.

Van mreže chikavili

• Vaper!
« Odgovor #29: Januar 11, 2015, 09:34:06 pre podne »
Moji subjektivni utisci sa RBA glavom (fabricki setup):
- osetno bolji vejp nego sa fabrickom glavom
- vise vazduha nego sto sam navikao, ali nije problem, potpuno upotrebljivo
- pare osetno vise i gusca je
- TH nesto jaci
- aroma lepo izrazena, ali po meni ipak nesto slabija nego na fabrickoj glavi
- nisam imao ni kondenza ni grgoljenja do pred sam kraj tanka. Kapiram da je ovo samo sticaj okolnosti, tacnije da sam potrefio dobar fabricki setup
- potrosnja poprilicna, ali ne zabrinjavajuca :D
- sve je jako sitno i pipavo za setupovanje
- generalni utisak: rba je osetno bolja od fabrickih glava, ali ima svojih mana

Moram da napomenem da sam imao problem sa fabrickim setupom. U startu mi je prijavljivao kratak spoj pa sam malo akao i pomerao coil dok nisam eliminisao problem (iako na oko coil nigde nije dodirivao komoru)