Autor Tema: Šta kupiti?  (Pročitano 11872 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Robert

• Stara garda
Odg: Šta kupiti?
« Odgovor #150: Avgust 16, 2017, 01:59:08 posle podne »
Nema na čemu
Uživaj

Sony Xperia ZR

Na mreži Paun

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #151: Avgust 21, 2017, 11:10:18 pre podne »
Podrav!
Čitajući razne tvoje postove a vezane za softvere,došao sam do zakljucka da si najupućeniji u tu priču.Zato sam rešio tebe da pitam a nadam se da te ne smaram.
 Da li meni kao m2l vredi uopste da apdejtujem softver?
 Za Arctic Fox softver sam čuo da je najbolji a i čitao sam na forumu tvoja izlaganja povodom toga.Taj post je sada već dosta star,pa su i softveri otisli napred.
 U slučaju da nesto pođe po zlu,kako se može vratiti na fabrički softver?

Послато са SM-G900FD уз помоћ Тапатока

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #152: Avgust 21, 2017, 12:51:22 posle podne »
Meni i u VW režimu radi lepše sa Arctic Fox softverom, Joyetech aplikacijom za ažuriranje softvera se posle možeš vratiti na fabrički.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Na mreži Paun

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #153: Avgust 21, 2017, 01:51:30 posle podne »
 Ako radi bolje ,onda da probam da instaliram.Nadam se da ću se izboriti sa time.Originalni softver nije nikakav problem.
 Hvala na odgovoru.

Na mreži Robert

• Stara garda
« Odgovor #154: Avgust 21, 2017, 08:43:40 posle podne »
Koristim sledeći fw, nisam našao do sada ni jednu grešku:

http://nfeteam.org/arcticfox/nightly/af_170624.bin

Sony Xperia ZR

Na mreži Paun

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #155: Avgust 27, 2017, 11:07:58 posle podne »
 PoZdrav!
Probao sam ovih dana Arctic Fox.Počeo sam sa adresom koju je @Robert objavio.Skinuo,instalirao i primo mini mi je radio bolje.Međutim,kao prvo ta verzija je starija i NFE Tool primo mini vidi kao VTC mini/VTwo mini.Kao  drugo,sat mi je bio netačan i procente na bateriji je  skidao po 3% ili eventualno 2.Treće je što kad menjam bateriju,ako ne uradim to za par sekundi (4-5 neznam tačno),mod zaboravi sat.I ako mi ovo nije smetalo ipak sam probao da ispravim u podešavanjima ali i na LSL je bilo isto.
 Odem na NFE i prvo nađem NFE Tool koji ima podršku za primo uređaje v170822-20.41.Sada vidi uređaj kao primo mini.Zatim sam skinuo AF firmware koji ima ispravku baga za RTC v170810.Sada mi radi sve tačno i ne zaboravlja sat kad menjam bateriju.
 Što se tiče TC režima još nisam probao, pa ne mogu da kažem kako radi.Planiram da premotam setap na ss316L,pa ću probati i to.

Ljudi,hvala na savetu.Stvarno je bolje. :sm_bravo

Van mreže Zlaja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #156: Oktobar 14, 2017, 08:53:45 posle podne »
Pozdrav

Molim za misljenje ili sugestiju nekog od iskusnijih clanova,planiram da  narucim preko sajta neku opremu pa me interesuje kompatibilnost iste ili eventualne greske.Plan mi je da krenem a kasnije da u skladu sa stazom i iskustvom pocnem i sa motanjem grejaca i sl.
Nesto sto sam ja  sklopio izgleda ovako:

Joyetech eVic Primo Mini VW / TC 80W baterijski mod
Joyetech CUBIS 2 atomizer kit
Samsung INR18650-30Q 3000mAh 15A
Nitecore UM10 punjač baterija
Joyetech CUBIS 2 ProC-BF/BFL zamenska glava, BFL 0.6 oma , BFL 1.5 oma

Hvala unapred.
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2017, 08:57:14 posle podne Zlaja »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #157: Oktobar 14, 2017, 09:19:03 posle podne »
Sasvim dobra kombinacija, kompletirao si sve što ti treba.

Punjač ti nije neophodan, svakako na raspolaganju imaš samo jednu bateriju.

Ja bih možda umesto Cubis 2 atomizera uzeo ONE atomizer, radi fenomenalno sa fabričkim glavama plus što njegova CLR glava pruža mogućnost veoma jednostavnog ulaska u svet samostalne pripreme grejača.

Postoji i ova opcija: http://eliquid.rs/joyetech-evic-vtc-mini-tron-s-kit koja je drastično jeftinija, a radiće posao bez greške.

Van mreže Zlaja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #158: Oktobar 14, 2017, 09:55:55 posle podne »
Hvala Shaka na brzom odgovoru,odlucio sam se za CUBIS 2 naplasen sa eGrip RBA bazom ranije, curenjem i drugim problemima,mada sam negde procitao da na One atomizerima je izrazeniji ukus arome.Ja licno sam ljubitelj vece kolicine pare i arome.Drugi predlog mi je bio prvi rezon i Joyetech eVic AIO VT Kit,ali sam se dvoumio u moru ponuda i misljenja na forumu.Poslusacu tvoj savet za Joyetech eVic VTC Mini + TRON-S Kit,nadam se da cu vec u utorak imati zadovoljstvo da probam isti.Bitno mi je da krenem pa kasnije cu potraziti savet za neku ,,jacu"masinu.
Hvala jos jednom.

Na mreži Paun

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #159: Oktobar 14, 2017, 10:27:27 posle podne »
 Ja sam ovu tvoju priču prošao pre oko dva meseca.Sada,zahvaljujući iskustvu i savetima nesebičnih ljudi sa foruma, motam grejače i pravim tečnosti za svoje potrebe.
 Slažem se sa Shakinim savetom u vezi sa atomizerom.Imam ONE MEGA V2 sa CLR grjačem.Zahvaljujući CLR grejaču i njegovoj jednostavnosti,veoma brzo sam ušao u svet motanja.Koristim i Primo mini,odličan mod.
 Druga kombinacija, koju ti je Shaka predložio  je proverena i dobra.Tron koristi iste grejače kao i ONE atomizeri.Po meni jednako dobro i radi.
 Jedino što bih ti ja predložio,jesu, dve baterije jer ćeš jako brzo shvatiti da rad sa jednom baterijom nije praktičan.Bateriju koju si odabrao je odlična.

Van mreže Zlaja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #160: Oktobar 14, 2017, 11:08:04 posle podne »
Pozz

Zaista sam zahvalan na savetima jer postoje milion opcija a pocetnik ne zna odakle krenuti.Joyetech eVic VTC Mini + TRON-S Kit je vec u korpi, takodje odlucio sam se za 2 baterije i punjac, 2 eGo ONE CL glave.Slazem se da je neophodna jos jedna baterija.Dok malo udjem u pricu krenucu sa fabrickim glavama,kasnije vec moze i neka druga,motanje i sl.
Obzirom da sa 41 god.zivota imam pusacki staz od 27 god. od toga zadnjih 18 dve pakle na dan :glavauzid cenim da ce vrlo brzo trebati jos jedna mod+atomizer varijanta.
Hvala Vam na razumevanju i pomoci. :alal_vera
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2017, 11:11:13 posle podne Zlaja »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #161: Oktobar 14, 2017, 11:21:01 posle podne »
Ne CL, CLR glava. CLR možeš da premotavaš ako hoćeš, možeš i da joj samo menjaš vatu s' vremena na vreme, a i kad se koristi u fabričkom stanju radi jako dobro (svakako bolje nego fabrička). ProCL daje možda nešto bolji ukus od nje, ali ne može da se premotava.

Van mreže Zlaja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #162: Oktobar 14, 2017, 11:33:04 posle podne »
 ;D

taman kad pomislim da nesto znam vidim koliko ne znam,hvala druze ispravicu odmah taman sam na tecnostima pa da kompetiram narudzbinu.

Na mreži Paun

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #163: Oktobar 14, 2017, 11:39:39 posle podne »
 Sa tim kompletom koji si naručio već stižu tri grejača.Ako budeš sudio po njima bojim se da ćeš biti razočaran.Ja sam probao samo CL 1 ohm, dok sa CL-NI 0,2 i CL-TI 0,4 nisam ni pokušavao jer imaju prevelike rupe za vazduh i koriste se u TC modu.Mislim da to kao početnik preskočiš.Poslušaj savet i uzmi CLR 1ohm.Razlika je velika u kvalitetu pare i ukusu.Ta glava je spremna za rad, samo je zaviješ u atomizer i kaneš na nju malo tečnosti da  ne bi spalio vatu u startu.Ako ne želiš, ne moraš da premotavaš.Može i da se svaki put stavi novi grejač ali je to bacanje para.Čitaj malo forum ima tema o CLR grejačima,zameni vate i svemu ostalom što bi bilo dobro da se zna.
 P.S Ako ti je za utehu,imam malo više godina od tebe kao i pušačkog staža :pusac2

Van mreže Zlaja

• Novajlija
  • *
« Odgovor #164: Oktobar 14, 2017, 11:55:12 posle podne »
Iskren da budem nisam ni planirao sa ove dve za TC da probam bilo sta to je jos uvek visa matematika za mene.Nego sam kontao ok jedna dolazi u pakovanju uzecu jos dve da krenem dok malo ne procesljam forum sta dalje.Srecom Shakina intervencija je bila brza pa promenih na  CLR 1ohm i uzeh jednu ProCL cisto da probam.Svestam sam da smaram i da po milioniti put dajete jedne iste odgovore ali jbg svaki pocetak je tezak.
Hvala Vam puno momci...
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2017, 11:57:08 posle podne Zlaja »