Autor Tema: Prestanak vape-a  (Pročitano 221 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dusan021

• Vaper!
Prestanak vape-a
« Topic Start: Avgust 20, 2017, 07:02:42 posle podne »
Ovo tmurno nedeljno popodne i malo slobodnog vremena naveli me da sa Vama podelim svoje iskustvo. Pre nepunih mesec dana resim da batalim sve ovo i da se skinem sa vejpa. Nesto opreme podelim, nesto rasprodam, a bilo je podosta svega i svacega od opreme, punjaca, baterija, nikotina... Ma sta da Vam pricam, kao hrcak sam navlacio kao da ce sutra smak sveta.

Elem, pocelo sve da me nervira. Potrosnja se popela sa d2l na oko 20-30 ml dnevno, baterije na dva punjaca 24/7 rade, ne mogu da nakupujem arome i da mi tecnosti odstoje ljudski. Resim da presecem, rekoh 2-3 mg/ml sta je to - nista, lako cu ja bez toga. 01.08. ujutru pijem prvu kafu bez pare, nekako je sipao za vrat. Jutarnje obaveze, sva sreca pa mi je poceo godisnji, nadjem sebi zanimaciju da pravim neke police. Do podne jos nekako, nemam nikakve krize, rekoh odlicno.

Zavrsio sta sam planirao za taj dan, ali posle rucka krece pakao. Kriza ali bas zestoka kriza, uvukla se nervoza, posvadjam se sa svima po kuci, krece da me obliva hladan znoj. Izadjem malo u setnju, nekako preguram do uvece. Tad je bilo jos gore nego prva kriza. Ubedjujem sebe bice bolje ujutru, samo da prezivim danasnji dan, ali nece san na oci. Mislim da je bilo oko 3-4 ujutru kad sam kao zaspao.

Sledece jutro, prijatelji moji jos gore od prethodnog dana. Kriza za krizom, nasao sam ja sebi opet neku zanimaciju ali sve mi je gore i gore. Pocinju ruke da mi se tresu ali onako ludacki, dobijam podrsku od cele porodice i par prijatelja vapera koji su bili upuceni u celu pricu, ali dzabe. Krize su bile sve jace i jace, tog drugog dana se poslepodneva uopste ne secam. Uvece sam nekako zaspao i vodio se pricom da treci dan mora biti laksi od prethodna dva. E taj treci dan je bio preloman, u bukvalnom smislu krize su bile toliko jake da me je majica koju sam nosio na sebi bolela, ne umem da opisem drugacije to stanje. Izdrzao sam do podneva, otisao na trafiku kupio duvan i rizle. Dosao kuci, skuvao kafu i zamotao cigaretu... ljudi moji, bio sam pusac 23 god ali ruznijeg ukusa i veceg smrada nisam osetio poslednje 2-3 godine. To je toliko ruzno da me teralo na povracanje, povucem dva tri dima i ne ide dalje. Gasim ali i dalje nisam zadovoljan, ne mogu organizam da zadovoljim nikotinom a ne mogu ni da ga unesem jer mi je ovo sranje gadno.

Uglavnom, dobijem od par prijatelja opremu na koriscenje. Jedina dobra stvar u ovoj prici je da sam se skinuo da D2L, vratio se na m2l i ostao na 3mg. Na drugom forumu su se sprdali kako mogu da imam krize kad se sa nikotina skidam, cudno im da ih uopste imam jer sam nikotinsku krizu prevazisao kad sam prestao da pusim... sto uopste, bar u mom slucaju, nije bilo tako. Bilo kako bilo, jedno jako ruzno iskustvo. Znam da ne reagujemo svi isto, ali eto da cisto neko ima reper sta ga ceka ukoliko planira da batali vape.

Sent from my windows 10 phone using Tapatalk.

Van mreže Darko

• Novajlija
  • *
Odg: Prestanak vape-a
« Odgovor #1: Avgust 20, 2017, 07:17:50 posle podne »
Ja sam isto zavisniji od elektronike nego sto sam pre od cigara.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #2: Avgust 20, 2017, 07:46:50 posle podne »
Jbg, bitno je da si preživeo  ^-^ Bez naglih pokreta je neki moto koji propagiram u vezi vejpa, dakle bez iznenadnih obaranja jačine i promene načina parenja. Jeste da tih 3mg na papiru deluje slabo, ali si potrošnjom od 20-30ml dnevno ti opet ostvarivao pozamašan unos nikotina.

Hteli mi to da priznamo ili ne, ovolika potrošnja definitivno nije dobra i pravi nam probleme na više nivoa. Ti si imao problem kad si probao da ostaviš, a sa druge strane poznajem nekoliko vapera koji su nakon 2-3-5 godina parenja počeli i da pale cigarete. Neki od njih sve više puše dnevno, postavlja se pitanje šta dalje jer su upali u začaran krug.

Moje viđenje je to da smo, zbog velike dnevne potrošnje, oborili jačinu tečnosti preko mere. Istovremeno ne ispuštamo opremu iz ruku pa smo navikli organizam na konstantan priliv nikotina. Zato više nema situacije poput one kad ne zapališ sat ili dva, pa povučeš dim i malo te ošamuti  ^-^ I sad, kad ti je zbog stresa/umora/čega već potreban malo jači udar, minimalna doza koju imamo u tečnostima naprosto ne odradi posao i organizam traži svoje.

Svakako, tu smo da se podržimo i poredeći iskustva nađemo optimalno rešenje za svakog od nas.

Ja sam isto zavisniji od elektronike nego sto sam pre od cigara.
Ne bih se složio. Ne znam kakav si pušač bio pre vejpa, ali ako si bio iole strastven i pokušao "na suvo" da batališ pušenje prepoznaćeš se u gotovo svim simptomima koje je @dusan021 opisao.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže dusan021

• Vaper!
« Odgovor #3: Avgust 20, 2017, 08:18:01 posle podne »
Definitivno je najveci zajeb i bio u tolikoj potrosnji (unosu tolike kolicine nikotina ) , mnogi mi kazu " nisi karakter" , ja da sam karakter i prvo skidanje sa duvana bi bilo na "suvo" . Cigarete necu definitivno paliti uz vejp , ali sto kaze moj kolega vaper sa posla .... Godisnje zapalim bar dve tri cigare , cisto da se podsetim koliko je to gadno . Vise me raduje moj povratak u m2l vode , pokusavao sam dok sam vukao na pluca u par navrata da se vratim na m2l ali bezuspesno , bar nesto dobro u celoj ovoj prici.
Sent from my windows 10 phone using Tapatalk.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #4: Avgust 20, 2017, 08:42:19 posle podne »
Na takve komentare uvek odgovorim isto, ja imam karakter da cigarete (ili sad vejp) ostavim na suvo ali jbg moja okolina nije u stanju da podnese taj karakter u danima kad ostavljam  :kreza:
Da nisam "osuđen" na svakodnevnu komunikaciju sa ljudima, rešili bi ovo očas posla.

Van mreže Iva

• Stara garda
« Odgovor #5: Avgust 22, 2017, 02:02:11 pre podne »
Vracanje na cigarete moze biti vrlo lako  ali ono sto nakon vejpa vam se desi je jako neocekivano .
Na odmoru sam pusila cigarete jer mi je oprema bila u defektu  i to na moje iznenadjenje vrlo lako sam presla.
Cak mi sad nisu ni smrdele  ali sam vukla neocekivano mnogo. Nikad u zivotu nisam presla paklu dok sam regularno pusila . sad sam ladno dan zavrsavala sa dve pakle . Nikad nisam ranije kasljala  a onda ko magarac i ujutro i u toku dana , bez prestanka .
Navika da drzimo tu opremu ispred nosa i povlacimo skoro stalno , preselila se i na cigarete .
Povratak nije ni malo bio lak i jos uvek traju krize

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #6: Avgust 22, 2017, 01:12:50 posle podne »
Problem sa opremom mi je najgrđi izgovor ikada. Na stranu što je obaveza imati sa sobom pokriće za ne daj Bože, ne mogu da zamislim situaciju u kojoj bih počeo da pušim par dana u nizu a da ne mogu nešto da se iskombinujem za opremu.

Znam par ljudi koji su počeli da ozbiljnije kombinuju cigarete i vejp, uglavnom svi prave istu grešku: puše cigarete sa vrlo malo nikotina i zato je potrošnja sve veća. Ne možeš dnevno sabiti dve kutije crvenog malog Bore  ^-^

Van mreže tomican

• Senior vaper
  • Eh, al se nekada dimilo!
« Odgovor #7: Avgust 23, 2017, 10:41:49 posle podne »
Ne znam odakle da krenem. Najbolje od kraja, i dalje sam na elektronici.
Pusio cetri (4) pakle dnevno, mesecno koliko novca ... mnogo, odeca sva u smaradu i vise puta bacana iz kuce, zene su opasne.
E sada pocetak.
Pre par meseci, nazvao sam ga "Nikolicev sindrom", grlo kida ma ne mogu ni dva cuga da povucem, smak vejpa.
Pozvao par prijatelja, dr, pogledali grlo nema nista sve Ok, i na kraju snaja, dr, kaze to je alergija od necega i kupila mi neke tablete, posle par dana koriscenja osetim da je bolje. Ni jenog trenutka mi nije palo na pamet da zapalim cigaretu.
Kada krenem na put, van moje 'rezidencije", samnom idu tri baterije, tri ati_a i tri do cetri 30ml bocice, zlu ne trebalo.
Sta sam napisao, nemam pojma, ali svako nek procita ono sto mu odgovara.
Ima ona stara "Leti bez kaputa, zimi bez hleba nigde".
Budi te mi pozdravljeni ma gde bili, ali bez smrdusa i sa dovoljno rezervi za elektriku.
pozz

Van mreže GoranV

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #8: Septembar 23, 2017, 06:45:32 posle podne »
Ja i dalje zapalim u proseku oko 3 cigarete dnevno. Tako vec godinama unazad. Za mene je ta kolicina na nivou znemarljivosti. Jos jako davno sam citao da do 5 cigareta dnevno nije problem jer telo moze tu kolicinu bez problema da neutralise. Ali naravno da ne mozes da ostanes na toj kolicini ako nemas neku zamenu za to. Prvo sam zadao sebi zadatak kad sam krenuo da parim da spustim na 10 cigareta dnevno. Uspeo sam to posle 6 nedelja. Zatim sam zadao drugi zadatak, spustiti na tih 5 cigareta. Za to mi je trebalo jos oko 3 meseca (duplo). I tu sam bio zadovoljan, bolje sam se osecao. Posle se i to jos malo smanjilo na 3 cigarete koje po pravilu popusim posle klope. Mogu i bez te 3 cigarete ali mi nesto iznutra govori da je bolje (sigurnije) da nastavim tako. Ima tu jedna zanimljiva psiholoska stvar, a to je da ja sada kontrolisem nju a ne ona mene. Npr kad zderemo rakiju drustvo mi stalno nudi cigarete... Ja uzmem jednu i popusim a oni pobedonosno likuju. Nastavljaju da mi nude i da me nagovaraju ali ja ih sa opustenim smeskom  :ko-ja-nee  :-) odbijam. Sutradan njih, posle tog rakijanja obicno boli glava a ja se smeskam  ::namig