Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Upoznavanje: predstavite se zajednici / Pozdravna poruka
« Poslednja poruka srkimrki poslato danas u 03:10:46 posle podne »
 Pozdrav svim clanovima foruma bice mi prijatno da razmenjujem iskustva sa Vama
2
Upoznavanje: predstavite se zajednici / Pozdravna poruka
« Poslednja poruka srkimrki poslato danas u 03:08:56 posle podne »
 Pozdrav svim clanovima foruma bice mi prijatno da razmenjujem iskustva sa Vama
3
Upoznavanje: predstavite se zajednici / Pozdrav svima
« Poslednja poruka BG CNC poslato Jul 25, 2021, 09:26:59 posle podne »
Eto da objavimo i tu formalnost.
4
Upoznavanje: predstavite se zajednici / Odg: Pozdrav svima
« Poslednja poruka Paun poslato Jul 01, 2021, 08:27:48 posle podne »
Veliki pozdrav i tebi.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

5
Upoznavanje: predstavite se zajednici / Pozdrav svima
« Poslednja poruka nesha.co poslato Jul 01, 2021, 07:56:46 posle podne »
Veliki pozdrav svima od parioca iz Aranđelovca.
6
Problemi i pitanja / Odg: Joyetech
« Poslednja poruka dding poslato Jun 25, 2021, 04:39:04 posle podne »
@FrodoNS,Postovanje
7
Problemi i pitanja / Odg: Joyetech
« Poslednja poruka FrodoNS poslato Jun 25, 2021, 01:02:28 pre podne »
Pošto sam se u poslednjih par meseci upustio u igranje sa reparacijom modova, što popravkom oštećenih, što zamenom istrošenih, integrisanih baterija, primetio sam da je u 80% slučajeva kvar na modovima usled odlemljivanja neke žice, gubljenja nekog kontakta ili pak spajanja + i - gde ne bi trebali biti spojeni. Imao sam čak slučaj kod Innokina, da je mod došao iz fabrike sa defektom. Iz nekog razloga na micro USB B konektoru su bili zalemljeni i data kontakti na štampanu ploču moda, iako za taj model ne postoji opcija update-a firmware-a. I ta tri data kontakta su posle 6 meseci korišćenja, iz nekog razloga počeli da prave problem procesoru (čipu) moda, zbog čega se on sam palio i gasio...ponekad kad se upali počne da vrti VW ili temperaturu u krug iako nijedno dugme nije pritisnuto, i tako u nedogled ili dok ga ne ugasiš. Čak je ponekad odbijao i da se uopšte upali dok ga ne priključiš na punjač da počne da puni bateriju, nakon čega bi ga skinuo sa punjača, a on se upalio i radio potpuno normalno, do sledećeg takvog slučaja. Problem sam rešio tako što sam odlemio micro USB B konektor, odsekao pinove za data transfer, ostavljajući samo one koji prenose struju. Ponovo sam zalemio isti USB konektor nazad na ploču, i nikad više nije bilo problema. Opet na drugom modu (nekim slučajem isto Innokin-ovom) se bakarna pločica koja služi kao - kontakt od 510 navoja za atomizer do ploče, a učvršćena je samo malim šrafom, odvrne, i prvo počne pogrešno da očitava ohm-ažu, nakon toga dolazi do pada napona prilikom pritiskanja power dugmeta, da bi na kraju pokazao da je baterija prazna, iako je potpuno puna. Problem sam rešio tako što sam pločicu zalemio za - deo 510 navoja, umesto zavrtanja šrafa, i nikad više nije bilo problema. Dakle, poenta moje priče je da ne bacate modove pre vremena, ako imate nekog prijatelja koji ima lemilicu i razume se malo u elektroniku. Velika većina problema je izuzetno jednostavno rešiva. Previše lako da biste odustajali od svojih voljenih spravica, i bespotrebno pravili još elektronskog otpada (koji je zbog baterija u modovima prilično toksičan). Uz lemilicu i majstora voljnog da potroši pola sata svog vremena, dolazite u win-win situaciju. I za vas, a i za prirodu (odnosno, opet i za vas). Toliko...Pozdrav!
8
Delovi i oprema / eGrip II Light 510 adapter
« Poslednja poruka FrodoNS poslato Jun 24, 2021, 08:37:58 posle podne »
Pozdrav, prijatelji vejperi.
Da li možda neko ima na prodaju adapter za eGrip koji omogućava da se na njega navrću tankovi sa 510 navojem? Možda neko ko ima ovaj neispravan mod, pa mu adapter više ne treba, jer bi meni mnogo značio. Mislim da na njega "pasuju" svi 510 adapteri za eGrip modove...i AIO, i običan eGrip, i eGrip II light. Nisam uspeo da ga pronađem na prodaju nigde u Srbiji. Na netu jesam, ali u inostranstvu, pa me sam adapter košta 5-6 evra, a poštarina 60 EVRA! Složićete se, da se to ne isplati.
MOLIM BILO KOGA KO BI HTEO DA PRODA OVAJ ADAPTER ILI POZNAJE NEKOG KO GA IMA, NEKA ME KONTAKTIRA. PLATIĆU I VIŠE OD 6 EVRA ZA NJEGA (naravno i poštarinu)!
Hvala!   
9
Upoznavanje: predstavite se zajednici / Pozdrav, braćo, sestre i svi vejperi!
« Poslednja poruka FrodoNS poslato Jun 24, 2021, 08:07:01 posle podne »
Ćao svima!
Počeo sam da vejpujem pre otprilike 9 meseci, zato što sam se već bio zabrinuo za svoje zdravlje i jer bivša devojka nije bila pušač. Drugar je vejpovao već dve godine, i on me je nagovorio makar da probam kako bih smanjio, pa možda i potpuno izbacio cigarete iz svog života, jer su i on i njegova devojka uspeli. Pošto sam poslednjih godinu dana, pre prelaska na vejpovanje, trošio po kutiju i po cigareta dnevno, a pušim već 25 godina, rešio sam da pokušam da sebi produžim život. Da ne pominjem finanijski momenat svakodnevnog trošenja oko 600 dinara na 2 kutije cigara. Prelomio sam, i za 40-ti rođendan sam sebi kupio Eleaf-ov iStick 20W i Aspire-ove K2 i K3 atomizere. Jačina ulja sa kojim sam počeo je bilo od 18mg/ml. K2 mi se odmah više svideo jer, iako manji, imao je nekako bolji ukus nego K3, naročito sa 1.6ohm-skim glavama. I već posle mesec dana sam postepeno smanjio pušenje na 5-10 cigareta dnevno. 9 meseci kasnije, posedujem i dalje taj mod i tankove (sa tim što sam u K3 počeo da ubacujem subohm-ske grejače od 0.7 ohm-a), ali takođe i Joyetech-ove modove eGrip II light i eVic Primo FIT, i dodao atomizere Eleaf GS AIR 2 i Vaporesso VM22 u kolekciju opreme. Pre nekih nedelju dana sam počeo da koristim ulje sa 6mg/ml nikotina (nakon što sam pre 3 meseca spustio sa 18 na 12mg/ml), i pušim možda 3-4 cigarete dnevno, uglavnom posle jela...to nikako da izbacim. Takođe sam prilično uspešno (jer sam inženjer) počeo da popravljam "pokvarene" modove prijateljima (već sam popravio 2 Aegis-a, i uspešno zamenio stare, istrošene, integrisane baterije za nove, na 2 dotrajala moda). Kao nagradu, dobio sam na poklon Innokin KROMA-A mod i nekorišćen SMOK-ov TFV4 atomizer (Cloud Machine), za koji treba tek treba da kupim mod koji može da ga "tera". A planiram upravo sutra da uzmem neki sa zamenljivim baterijama koji će gurati do 220W. Jednostavno rečeno, za 9 meseci totalno sam se navukao na vejpovanje, igranje sa ukusima i coil-ima...pa čak i sa elektronikom, lemovanjem i popravkom modova. Ne samo što sam smanjio, odnosno skoro potpuno izbacio nezdravu naviku, nego sam dobio nov hobi i uštedeo ogromnu količinu novca. Nastavljam dalje da vejpujem, smanjujem broj cigareta, količinu nikotina u ulju, a sve kako bih na kraju puta potpuno prestao da uvlačim bilo šta osim vazduha u pluća. Nadam se da će i do toga doći u narednih godinu dana! Sorry for the long post! :sesir
10
Upoznavanje: predstavite se zajednici / Odg: Početnik traži savet
« Poslednja poruka dding poslato Jun 10, 2021, 09:21:09 posle podne »
Tek sad sam video post.Ako zelis da paris sa 0 mg nikotina,moja preporuka ti je da ne paris .Iz nekog razloga tecnosti bez nikotina nemaju ukus,a vise nikotina zahteva vise arome ,aroma je vrlo vezana za kolicinu nikotina.bez nikotina nema arome,vise nikotina ubija aromu.
Ako nisi zavisnik od nikotina ,nemoj ni da ulazis u tu pricu.

Pretpostavljam da si do sad to sa aromom i sam shvatio ,posto je proslo skoro dva meseca od posta.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stranice: [1] 2 3 ... 10