Autor Tema: KTS DIY arome  (Pročitano 2177 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
Odg: KTS DIY arome
« Odgovor #60: Jun 02, 2017, 10:42:05 posle podne »
Znaci posto je dodato 3% vode da dodam jos 4%
VG je 100ml nikotinska baza 36% plus 200ml litarskog VG-a kupljenog u Inhalici.
Tako je- još 4% u odnosu na VG-manju količinu.

-VG iz inhalike to je ok.

p.s.pre par godina kupio sam u apoteci VG malo pakovanje i sa tim VG (iako ga je bilo malo u bazi) imao sam loš ukus.

Послато са SM-T113 уз помоћ Тапатока

😎

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #61: Jun 02, 2017, 11:17:44 posle podne »
Ne znam da li je u količini vode problem, iskreno sumnjam ali nisam 100% siguran. Ovo je tipičan primer kako NE TREBA praviti tečnost za e-cigaretu, jer se odjednom probava više parametara pa kad se dobije loš rezultat ne znaš u čemu može biti propust (ako ga uopšte ima). Slični problemi se dešavaju u svakodnevnom životu i od toga ludim, jer ja lično funkcionišem na potpuno drugačiji način. Npr danas je žena odlučila da proba neke nove začine i roknula je sva 4 u jelo, ispala katastrofa, i sad ne zna koji od ta 4 ne valja  :kreza:

Suma sumarum, kada se kreće u DIY priču onda se:

1) napravi tečnost (jedna ili više različitih) sa aromom koju poznaješ, koristeći fabričku nikotinsku bazu. Poenta ovog koraka je da se otkrije doziranje po svom ukusu

2) napraviš sopstvenu nikotinsku bazu, jačine i sastava koji ti odgovara, pa je probaš sa aromama testiranim u koraku 1) kad se dobije isti ukus i viskoznost kao gore, znači da je pravljenje nikotinske baze savladano

3) sada možeš probavati druge arome sa tom svojom bazom, i poenta je samo da otkriješ ili doziranje koje ti odgovara ili da ti konkretna tečnost ne odgovara.

Sve ostale improvizacije su upravo to, improvizacije, i mogu dovesti do manje ili više uspeha - ali se ne mogu uzimati kao pravilo. Još manje je dobro da ih neko drugi koristi kao parametar u svom pripremanju tečnosti.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže lasata

• Novajlija
  • *
« Odgovor #62: Jun 05, 2017, 02:15:06 posle podne »
Hvala, ovo je stvarno odlican savet kako se organizovati prilikom pravljenja tecnosti.
Ali u ovoj situaciji 'spasavaj sta se da spasiti' nisam lose prosla. Dodala sam u Irish Cream II jos 4% vode i vetrila ga dva dana. Ono sto sam danas probala je odlicno. Znaci zadovoljna a sledeci put organizovanije 😉
U Strawbery Ripe sam takodje dodala 4% vode i vetrila je dva dana. Malo manje odaje bljutav miris ali nije to to. Ocigledno mi ta aroma nije legla.
Ali Irish Cream II... Odusevljena sam... 😀

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #63: Jun 05, 2017, 02:56:31 posle podne »
@lasata  :

« Poslednja izmena: Jun 05, 2017, 03:00:07 posle podne lajozza072 »
😎

Van mreže wajner

• Junior vaper
  • **
« Odgovor #64: Jun 07, 2017, 10:09:46 posle podne »
Ne razumem kako je Strawberry (Ripe) mogao da ispadne bljutav sa iole pažljivim doziranjem. Prvi put sam ga dozirao 6% na 50-50 VPG bazi, ali mi je bio preblag, pa sam ga pojačao na 10% i tako ga vozim već 2 meseca. Planiram čak da ga probam i na 12-15%. Jako lepa i (suviše) blaga aroma. Čista jagoda, ali bez imalo oštrine i kiselosti. Dovoljno kremasta da mi potpuno istisne iz upotrebe Strawberries And Cream, koje sam se izgleda zasitio.

Kad sam već na ovoj temi, da prokomentarišem malo i Bananas Foster. Početnih 6% sam brzo podigao na 9% i... svidja mi se. Moram da naglasim da uopšte nisam ljubitelj bananastih tečnosti, pa zato čak ni Gothic Life još nisam probao (ako ne računamo nekoliko pufova u piramidi). Bananas Foster mi je fino legla. Lep miris prezrele banane, ukus blago karamelizovan i kremast. Ne pufkam je svakodnevno, ali vraćam joj se puno ćešće nego što sam mislio da ću je koristiti. Zbog nje sam rešio da i Gothic Life stavim na spisak za sledeću nabavku.

Gothic serija je tako fenomenalna da više ne mogu ni da zamislim dan bez najmanje 2 tanka Gothic ukusa. Nadam se da će Firebomb linija doneti još prijatnih iznenadjenja.

Van mreže lasata

• Novajlija
  • *
« Odgovor #65: Jun 08, 2017, 03:38:18 posle podne »
I sad razmisljam... Za obe tecnosti sam uzela neku srednju vrednost. Npr. Ako je preporuka proizvodjaca 3-7% ja stavim 5%. I Irish Cream II je definitivno bio predoziran cim je imao ukus hemije. Vetrenjem i dodavanjem vode stvar je dosla na svoje mesto.
Ista je prica i sa Jagoda Ripe samo je ona sa tih 5% preslaba. Znaci da se ne mozemo bas pouzdati u preporuku proizvodjaca. Ubuduce krecem od najmanje preporucenog procenta pa polako. Sticanje sopstvenog iskustva.
Sa Inhalika aromama nikada nisam imala ovakve situacije. Doziram po preporuci i to je to.
Sa Gothic aromama nemam iskustva. Obzirom na doziranje cena je malo jaca za moj budjelar iz kog hranim tri nemani od po 80kg 😄

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #66: Jun 09, 2017, 12:59:33 pre podne »
Na sajtu nisu preporuke proizvođača, koliko sam informisan TPA i ne daje preporučena doziranja. Za TPA arome je kompletno ludilo od preporuka pošto ih masovno koriste po Amerikama a tamo nisu baš u viklu sa doziranjem :) za nekoliko aroma (npr RY4 Double, Hazelnut...) koje sam intezivno koristio a nisam išao preko nekih 4%, doziranja na gomili sajtova idu i po 15% ili više  :glavauzid
Tako da sam ona preporučena doziranja na eLiquid sajtu pravio kombinovanjem ličnog iskustva, isksutva nekih vapera koji su o tome pisali i preporukama sa sajtova koji su mi se učinili objektivni. Greške ili promašaji su naravno mogući  ^-^

Inhalika arome su probali vaperi iz našeg okruženja i @uketic je njihova i svoja iskustva spojio u preporučena doziranja, zato tu nema greške.

U globalu, kad nemaš sigurnu preporuku za doziranje uvek je bolje dozirati više nego manje. Ako se ispostavi da je slabo, moraš dodati aromu pa čekati da sazri i to nikada ne ispadne isto kao da si tu ukupnu količinu arome odjednom dozirala. Zato kad je prejako, samo razblažiš bazom i možeš monetalno da koristiš.

Isplativost korišćenja Gothic aroma je stvar lične odluke, meni lično je posebno besmisleno praviti računicu uštede par stotina dinara na mesečnom nivou kod DIY tečnosti.

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #67: Jun 09, 2017, 10:22:14 posle podne »
Jel probao neko ovu vanilu i koji bi savet bio za doziranje???

http://eliquid.rs/diy/kts-dx-vanilla-cupcake

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока

😎

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #68: Jun 09, 2017, 10:28:07 posle podne »
Na sajtu nisu preporuke proizvođača, koliko sam informisan TPA i ne daje preporučena doziranja. Za TPA arome je kompletno ludilo od preporuka pošto ih masovno koriste po Amerikama a tamo nisu baš u viklu sa doziranjem :) za nekoliko aroma (npr RY4 Double, Hazelnut...) koje sam intezivno koristio a nisam išao preko nekih 4%, doziranja na gomili sajtova idu i po 15% ili više  :glavauzid
Tako da sam ona preporučena doziranja na eLiquid sajtu pravio kombinovanjem ličnog iskustva, isksutva nekih vapera koji su o tome pisali i preporukama sa sajtova koji su mi se učinili objektivni. Greške ili promašaji su naravno mogući  ^-^

Inhalika arome su probali vaperi iz našeg okruženja i @uketic je njihova i svoja iskustva spojio u preporučena doziranja, zato tu nema greške.

U globalu, kad nemaš sigurnu preporuku za doziranje uvek je bolje dozirati više nego manje. Ako se ispostavi da je slabo, moraš dodati aromu pa čekati da sazri i to nikada ne ispadne isto kao da si tu ukupnu količinu arome odjednom dozirala. Zato kad je prejako, samo razblažiš bazom i možeš monetalno da koristiš.

Isplativost korišćenja Gothic aroma je stvar lične odluke, meni lično je posebno besmisleno praviti računicu uštede par stotina dinara na mesečnom nivou kod DIY tečnosti.
Malo mi je za s'camel i 3% a kamoli 2% ipak 4% mi je neki optimum.

http://eliquid.rs/diy/kts-diy-dromedary-scamel

Hazenlut: 3% ni manje ni više na bazi sa VG do 50%.

http://eliquid.rs/diy/kts-hazelnut

Wensten takođe 3% ni manje ni više na bazi sa VG do 50%

http://eliquid.rs/diy/kts-diy-western

-eto mala sugestija.

« Poslednja izmena: Jun 09, 2017, 10:33:55 posle podne lajozza072 »
😎

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #69: Jun 09, 2017, 10:49:07 posle podne »
Šta je sa RY4 Asian zašto ga nema???

Asian u odnosu na Duble mi mnogo više leži.

Inače spoljni miris arome od asian-a  podsećao me je na stari od FA RY 4 samo što kod njega nikako nisam mogao da potrefim dozu.

😎

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #70: Jun 09, 2017, 11:05:45 posle podne »
Pa RY4 Asian se nikome nije svideo... osim, evo, tebi :D zato ga nećemo ni poručivati.

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #71: Jun 09, 2017, 11:17:24 posle podne »
Za sada mi je old tobaco premium nezamenjiv.

Videćemo kako ce se pokazati cuban supreme.

😎

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #72: Jun 10, 2017, 10:41:23 pre podne »

Ja sam je probala i dozirala sam je sa 6% na bazi 75VG/25PG. I meni je bas onako lepa aroma. Najvise je koristm za vocne mikseve - jagoda, malina, ananas... daje im bas extra kremast ukus.

Samo da napomenem je svaku DIY tecnost pravim za sebe pa ih onda mesam i po potrebi ako mi treba da im da malo slatksati ukus  dodam etil maltol (KTS DIY Cotton Candy). Kad dodam ovaj EM ja ostavim tecnost da odstoji jos 24 casa i svaka dobije taj pojacani ukus vocke ili krema koji je u miksu.  ::sreckovic

egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... ;)  8)

Van mreže lajozza072

• Senior vaper
« Odgovor #73: Jun 10, 2017, 04:21:18 posle podne »

Ja sam je probala i dozirala sam je sa 6% na bazi 75VG/25PG. I meni je bas onako lepa aroma. Najvise je koristm za vocne mikseve - jagoda, malina, ananas... daje im bas extra kremast ukus.

Samo da napomenem je svaku DIY tecnost pravim za sebe pa ih onda mesam i po potrebi ako mi treba da im da malo slatksati ukus  dodam etil maltol (KTS DIY Cotton Candy). Kad dodam ovaj EM ja ostavim tecnost da odstoji jos 24 casa i svaka dobije taj pojacani ukus vocke ili krema koji je u miksu.  ::sreckovic
Hvala @jasmina!!!

😎

Van mreže jasmina

• Vaper!
« Odgovor #74: Jun 10, 2017, 08:39:44 posle podne »
Evo jedan lagan miks i osvezavajuci za vrele letnje dane. Baza je 75VG/25PG 3.5mg nikotina. Sve KTS tecnosti su prvo pravljene po preporuci sa sajta (gornja granica). Nazvala sam ga Cheesecake od jagode:

- Cheesecake 3 mil
- Cheesecake (Graham Crust) 3 mil
- Strawberries and Cream 5 mil
- Strawberry (Ripe) 5 mil
- DX Vanilla Cupcake 2 mil
- 4 kapi Cotton Candy (EM)

Evo celo popodne parim ovaj miks koji sam ovih dana malo doterivala. Nadam se da ce se nekom dopasti.  ::sreckovic

Uskoro mozda jos neki novi mix posto sam uzela par novih aromica .....

« Poslednja izmena: Jun 10, 2017, 08:42:53 posle podne jasmina »

egoC, eCab moje prve cigarete... svašta nešto još.... ;)  8)