Autor Tema: Sve o Kayfunu: modeli, setap, poručivanje  (Pročitano 18157 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže wagabundo

• Senior vaper
Odg: Sve o Kayfunu: modeli, setap, poručivanje
« Odgovor #480: Februar 11, 2018, 02:04:25 posle podne »
@Shaka

Jel ti precnik grejaca 2,5 mm?

Sent from mTalk

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #481: Februar 11, 2018, 02:37:49 posle podne »
Da, uvek toliko, na svim atomizerima.
Na 2mm mi se grejač previše brzo zaprlja, 3mm je bez ukusa
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #482: Februar 12, 2018, 12:19:14 pre podne »
Ovako je to bilo kod mene

Sada sam premotao po tvojoj recepturi KA1 0,32 ,5 namotaja oko 2,5mm.Jedino nije naglašeno pa sam stavio sabijene namotaje.Dobijeni otpor 0,93ohm na 11-12w.Koliko vidim radiće to lepo samo dok legne malo setap.

U toku rada,pronašao sam i zašto curka tank.Jedna od gumica mi je malo oštećena.Voleo bi da neko od iskusnijih proba i moj prvobitni setap,čisto da uporedimo utiske.Setap je davao dobre rezultate pa trud neće biti uzaludan.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #483: Februar 13, 2018, 10:27:48 posle podne »
 EDIT:Navedeni otpor koji mi je bio sumnjiv od početka ,je ubrzo ispravljen i dobio sam regularan otpor 1.04.Prilkom sabijanja namotaja sam slepio prva dva namotaja.Sada je sve na svom mestu i vreme je za uživanciju  :pusac1

@Shaka Hvala još jednom na savetu :doubleup

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #484: Februar 14, 2018, 02:18:49 pre podne »
Ma nema na čemu, nadam se da si ubo dobitnu kombinaciju i osetio boljitak sa drugim setapom. Ako ne, tražimo dalje ;)

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #485: Februar 16, 2018, 04:31:39 posle podne »
 Moja zahvalnost  nije bila usmerena toliko ka samom setapu koliko ka tvojoj spremnosti da, u svako doba dana i noći, priskočiš u pomoć.Malo je onih koji bi i u normalnije vreme rastavili setap,slikali i poslali detaljno objašnjenje.Neke stvari jednostavno treba poštovati.

Što se tiče setapa,moram reći da dobro radi a naravno, uvek ćemo tražiti nešto bolje  ::namig

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
« Odgovor #486: Februar 17, 2018, 10:03:27 pre podne »
Hvala ;) nije to realno neki veliki posao, a znaš kako kažu: dokon pop i jariće krsti  :rofl

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #487: Mart 03, 2018, 02:06:40 pre podne »
Dobro veče vajperi,ili dobro jutro! Nisam pisao jedno vreme pošto sam samo čitao. Tema "sve o kayfunima" uglavnom. Pre par dana mi stigla Kaya 4. Malo se pisalo o njoj ali uglavnom pozitivno. Prvi utisci su OK. Pripremim setap,sipam drop me,našrafim i ništa,nema kontakta. Odvrnem šrafić na bazi dole maximalno i ima isprekidan kontakt. Mnogo više ne radi nego što radi. Rešim danas taj šrafić tj.nagojim glavu šrafića sa tig-om,slično kao autogeno zavarivanje ili zalivanje vidije. Obradim naneto,našrafim K4 na mod i katastrofa! Ništa gadnije nisam probao. Pročitam negde i iskuvam sve delove sa vodom i s.bikarbonom da ubije predhodne arome,skine prljavštinu sa navoja... Kada se sve osušilo namontiram,sipam ulje,probam i ono tu i tamo OK ali ne kao što sam očekivao. Napravio sam setap kao i uvek KA1 0.32mm oko 2.5mm 6-7 namotaja i dobijem otpor 1.80-1.90 Ohm. Isti takav grejač na Tayi gt3 ima otpor oko 1.30 Ohm. Misleći da nisam dobro uradio grejač napravim još jedan i ista priča. Molio bih iskusne vajpere ako su imali slična iskustva da me usmerite malo. Hvala unapred.

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #488: Mart 03, 2018, 09:50:20 pre podne »
 Predpostavljam da je u pitanju slab kontakt.S obzirom da kaya v4 ima previše delova u odnosu na druge atomizere, evo jednog linka:   
Tu možeš videti ceo postupak sklapanja i šta treba dobro pritegnuti,kako bi imao dobar kontakt a ujedno i da ne dolazi do curenja.

Van mreže tomican

• Senior vaper
  • Eh, al se nekada dimilo!
« Odgovor #489: Mart 03, 2018, 09:56:13 pre podne »
Ti si tig_om navario na glavu zavrtnja, svaka cast.
Imao si mnogo vise mogucnosto da ga "nagojis", tecni metal, obican zavrtanj, mislim da je M3, kojim sam ja resio problem kod kaje 3, ali sam sve dobro prokuvao sa sodom bikarbonom i uvek dobijao taj otpor 1.3 - 1.4 oma.
Gledacu danas da postavim slike kako sam ja to resio, predpostavljam da taj navar na glavi ima uticaja na ukupan otpor.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #490: Mart 03, 2018, 10:14:29 pre podne »
Paune hvala za video i za trud. Odradio sam ja to sve juče ali kad skroz zategnem tu navrtku što ima zareze na obe strane (kao Taja što ima gore za protok tečnosti) neće da mi radi regulacija tečnosti,tj.jako teško. Tomican bio mi je tig pri ruci a kad sam merio šraf pomičnim merilom bio je 2.8mm što mislim da je colovan,ali ipak nisam siguran,možda šubler treba na baždarenje. Nije neka umetnost tig-om nagojiti glavu šrafića. Umetnost je sa Co2 zavariti dva žileta što je uradio jedan moj kolega-drugar  :-))

Van mreže Paun

• Senior vaper
« Odgovor #491: Mart 03, 2018, 11:09:01 pre podne »
 Probaj malo da rastegneš oprugu koja prenosi plus.

Van mreže tomican

• Senior vaper
  • Eh, al se nekada dimilo!
« Odgovor #492: Mart 03, 2018, 12:09:08 posle podne »
Evo kako sam ja resio problem zavrtnja kod kaje 3mini, mada bi trebalo i sve ostale da se primeni.

Zavrtanj M3, nije colovan a nije ni kod tebe, na tocilu sa finom granulacijom, obradio glavu, da moze da udje u onaj prostor i ne pravi kratak spoj, kljestima, a moze i tocilo, skratio na odgovarajucu duzinu i na kraju malo glavu zavrtnja obrusio jer je malo vislja u odnosu na original.
I to bi bilo to.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #493: Mart 03, 2018, 01:58:19 posle podne »
Nisam proveravao da li je m3 šraf. Ali odradiću i jedan takav. Ja sam sa rotacionom šmirglom-polifanom obradio šraf gde je ostao anzec ili zub gde naiđe plastični izolator. Sa milimetarskim kamenon sam napravio kanalić za šrafciger i to je to. U ispravnost ovog šrafa i kvalitet izrade ne sumnjam pošto sam sam radio. Taj šraf je od prohrona i sa prohronom sam ga nagojio. Do šrafa nije 1000%! Ali probaću i sa jednim običnim.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #494: Mart 03, 2018, 02:04:43 posle podne »