Autor Tema: Shema podesavanja VOLTI & WATI vs OHM  (Pročitano 853 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Iva

• Stara garda
Shema podesavanja VOLTI & WATI vs OHM
« Topic Start: Mart 20, 2015, 09:08:25 posle podne »
Razlicite vrste i brendovi atomizera , kartomizera , kliromizera imaju nesto zajednicko - grejac koji pretvara snagu iz baterije u toplotu.
Grejac moze imati razlicite nivoe otpora ... sto znaci da su potrebni razliciti nivoi snage da bi se postigla idealna temperatura za grejanje .
Shodno tome , promenljiva opcija napona nam omogucava da podesimo idealnu snagu u zavisnosti od marke i modela ...mizera ili DIY grejaca koji koristimo.
Vazno je napomenuti da najveci napon nije idealno podesavanje snage jer moze dovesti do paljenja tecnosti i zagorevanja grejaca . Zato je bitno znati Ohm grejaca i ko nema osecaj u pocetku moze pogledati ''cuvenu'' mapu gde je svetlo zelenom obelezen opseg gde se treba '' bezbedno'' kretati .

U svakom slucaju ukusi su razliciti , pa prema sastavu tecnosti , vrsti grejaca i bateriji svako nadje sta mu odgovara

Van mreže hertz

• Senior vaper
Odg: Shema podesavanja VOLTI & WATI vs OHM
« Odgovor #1: Februar 12, 2018, 09:55:35 posle podne »
Dobro veče vajperi! Čitam ovo što je @Iva napisala ali nisam skontao gde može da se pogleda šema watti,ampera i ohma? Ja koristim mod u VW režimu,pravim grejače oko 1 ohm i parim na 13 do 15 watti. Ne znam da li je to ispravno i do čega zavisi. Imam mogućnost režima TC ali nisam ništa konkretno našao. Voleo bih da probam i to ali ne znam koja žica,koja temperatura...ne znam ništa od toga. Pročitao sam teks koji je @Shaka napisao o TC ali i dalje ne kontam šta i kako. Ako neko iz iskustva zna nešto o tome bilo bi lepo da podeli samnom. Imam primo mini mod i tayfun gt3 atomizer. Hvala!

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
« Odgovor #2: Februar 12, 2018, 10:54:30 posle podne »
Ne čačkaj ništa, to što koristiš je super sve dok te drži podalje od duvana.
Odnos vati i volti je bio aktuelan u vreme kada se na podesivim baterijama prelazilo sa VV podešavanja na podešavanje snage (VW). Sada je VW standard i prema tome se merimo, napon ti nije primarna briga osim ako si ekstremni korisnik na nekim preteranim performansama.
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže hertz

• Senior vaper
« Odgovor #3: Februar 13, 2018, 07:47:15 pre podne »
Ok Shaka. Radi mi ovo posao skroz. Malo sam znatiželjan ali nije mi neophodno. Hvala još jednom.