Autor Tema: Bezbedna upotreba opreme, iliti: kuda idu svi ovi modovi?  (Pročitano 3012 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
  • ‘To Start Press Any Key'. Where's the ANY key?
Još jedan slučaj eksplozije e-cigarete, ovog puta se radi o iStick 30W ili 40W.

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/e-cig-battery-turned-human-7192440

Prijatno me iznenađuju razumni komentari ispod teksta, kao i rezlutat ankete na ovoj stranici. Isto tako, logika koju koriste kako autor teksta tako i neki od komentatora su za plakanje od muke...
« Poslednja izmena: Januar 17, 2016, 04:49:26 posle podne Shaka Zuluf »
Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Van mreže Iva

• Stara garda
Ne moram ni da citam komentare .. vidi se da ga je punio sa atomizerom . Mozda i zaspao sa njim u krevetu
Case closed
Mukica , ostavice ga verenica . I to ce naplatiti od osiguranja  ^-^

Van mreže jav74

• Vaper!
Pa ja egrip uvijek punim sa atomizeromsamo poslije ovakvih tekstova se ne osjecam bas prijatno.gledam da ga ugasim kad punim i da budem budna dok se puni.cak sam razmisljala da ga stavim u tepsiju,ako krene vatra

Van mreže Iva

• Stara garda
Nista ne punim nocu bez kontrole niti ostavljam na punjenu u kuci kad nisam prisutna. Dovoljno opreme imamo da bas ne mora da se pari nakacen na kabl dok se dopunjava . I skidam atomizere uvek
Punim samo mobilne nocu i to na svojim original kablovima a i od toga me strah da ne izbije neki kurslus .
Pre ce mi se zapaliti u dzepu mada i tu gledam da nista drugo nije u kontaktu pa kljuceve i metalne sitnice drzim u drugom a kad su u tasni imaju poseban neseser  i tu su razdvojeni
On je verovatno pario u krevetu , ostao pored njega , nekako se aktivirao pod njim , istrosila se tecnost i eto paljevine
( sve sam smislila  :sarcastic: )

Van mreže jokjuar

• Senior vaper
  • Animals should not try to act like people...
Sve modove isključujem kad krenem u krevet. Vrlo retko punim baterije preko noći, i tada ponekad navijem sat da me probudi i da ih skinem sa punjača. Preko leta punim u prostoru gde stoji šporet smederevac, punjač je u rerni znam da zvuči smešno, ali tako je. Iako koristim proverene baterije nikad se ne zna kada mogu da otkažu poslušnost. Zato i ne uzimam modove gde se baterija ne vadi.
"Oh freddled gruntbuggly, Thy micturations are to me As plurdled gabbleblotchits on a lurgid bee. Groop, I implore thee, my foonting turlingdromes, And hooptiously drangle me with crinkly bindlewurdles, Or I will rend thee in the gobberwarts With my blurglecruncheon, see if I don't!"

Van mreže chikavili

• Vaper!
Evo, ako neko ne zna (verujem da Iva zna ;)): https://en.wikipedia.org/wiki/UPS_Airlines_Flight_6

Litijumske baterije, kao i svi urdjaji koji ih koriste (u danasnje vreme skoro svi) su izvor mogucnosti da se tako nesto desi, zato malo predostroznosti nije na odmet.

Ja nisam bas toliko rigorozan, ne ostavljam nikada nista da se puni ako nisam tu, ali nocu punim baterije relativno cesto. Uvek koristim iskljucivo "originalne" punjace, nikada zamenske i neproverene, iskljucujem modove kada ih ne koristim i ne spustam ih na krevet.

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
HG2 baterija je bila u kratkom spoju možda sekund ili dva, čim sam dotakao pin opekao sam se.

Svidjalo se to nama ili ne, ova priča mora drugačije da se reguliše...

Van mreže drAlcofribas

• Junior vaper
  • **
@Shaka Dobro je da nije gore. Kako se napravio kratak spoj?

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Majmun ušao u tenak, eto sranja :D
Rasklopio sam SMY SDNA, prilikom vraćanja mi je ispao mali plastični krug. Ispod plus pina je feder koji ga gura kako bi ostvario dobar kontakt. Izmedju tog pina sa federom i metalnog tela moda je samo to malo parče plastike!
Kad sam vratio bez te plastike i ubacio bateriju, napravio se kratak spoj. Nisam ni provalio po zvuku niti temperaturi, nego je pritisak pina bio slab pa sam odmah izvadio bateriju i pipnuo pin da vidim da li feder "radi". Rezultat se vidi na slici :)

Van mreže drap

• Senior vaper
 :pardon Cuti, pokrij se usima i budi sretan (vrlo !).

Ako je bila u kratkom spoju i ako je dostigla toliku temperaturu, prilicno je verovatno da je bila veoma blizu ekplozije ! Mozda par sekundi, mozda milisekund, ko zna... :sm_zbunjen
« Poslednja izmena: Januar 05, 2017, 12:48:26 pre podne drap »

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
Realno, više sreće nego pameti. Sigurno je da bih se, da je došlo do nekog kuršlusa, prodao drugoj strani pa bih širio anti-propagandu i davao intervjue tipa "evo priznajem, jeo sam g...., tim rečima, jer sam bio mlad i glup"  :kreza:

Van mreže Shaka Zuluf

• Hroničar svakodnevnice
SMOK Stick X8 eksplodirao dok se punio. Hvala, ali ni Smok ni integrisane baterije me videti neće ;)